Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Raport finansowy Take-Two: Wielki sukces Borderlands 2 i BioShock Infinite

Piotrek66 wtorek, 14 maja 2013, 10:13 News
Take-Two
Take-Two

Borderlands 2 i BioShock Infinite były jednymi z najgłośniejszych gier ostatnich miesięcy. Gdy pojawiły się na rynku, zostały bardzo dobrze ocenione przez media, ale czy poszedł za tym sukces komercyjny? Raport finansowy Take-Two nie pozostawia złudzeń – jak najbardziej.

Koncern Take-Two opublikował raport finansowy za 2013 rok fiskalny. Najlepiej sprzedającą się produkcją w tym okresie było Borderlands 2 – do sklepów wysłano 6 milionów egzemplarzy gry. Równie dobrze poradził sobie Max Payne 3 – na półkach sklepowych pojawiło się w sumie 4 miliony kopii. Na trzecim miejscu – choć biorąc pod uwagę niedawną premierę, rezultat ten jest wyśmienity – znalazł się BioShock Infinite, który trafił do sprzedawców w liczbie 3,7 miliona sztuk.

W minionym czwartym kwartale 2013 roku fiskalnego Take-Two zanotował przychody na poziomie 299,5 miliona dolarów (rok temu: 148,1 miliona dolarów), co przełożyło się na zyski w wysokości 21,2 miliona dolarów. To dobry wynik, zwłaszcza, że dwanaście miesięcy temu spółka miała straty w sumie 66 miliona dolarów. Rekordowe przychody osiągnięto na polu dystrybucji cyfrowej, co jest zasługą wydawania klasycznych tytułów koncernu w PSN-ie – obroty wzrosły aż o 192% względem ubiegłego roku i stanowią 27% wszystkich przychodów.

Natomiast w całym 2013 roku fiskalnym do kasy firmy wpłynęło aż 1,214 miliarda dolarów, co jest wynikiem znacznie lepszym – dwanaście miesięcy temu wyniósł on 825,8 miliona dolarów. Nie udało się jednak uniknąć strat, które wyniosły 31,2 miliona dolarów. Biorąc jednak pod uwagę, że koncern rok temu miał znacznie większe straty (107,7 miliona dolarów), to rezultat jest całkiem niezły.

Take-Two przewiduje, że w obecnym roku fiskalnym wyniki będą znacznie lepsze – firma prognozuje, że przychody wyniosą 1,85 miliarda dolarów. Przewidywania optymistyczne, ale pamiętajmy, że 17 września swoją premierę ma GTA V i to właśnie w produkcji Rockstara spółka pokłada wielkie nadzieje. Ma ona wygenerować aż 65% wszystkich obrotów. Ujawniono też, że w planie wydawniczym znajduje się kilka nowych, niezapowiedzianych tytułów, ale ich zapowiedź szybko nie nastąpi.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Rynek gier, Take-Two, akcja, FPS, Rockstar Vancouver, Cenega Poland, Rockstar Games, Irrational Games, 2K Games, Gearbox Software, Take 2 Interactive,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 16 maja 2013, 23:45   Maurycz

@Wuwu1978 faktycznie USA... No ale cieszyć się trzeba z przychodów bo można się spodziwać nowych dlcków i to dobrych. Mam nadzieję:)

wtorek, 14 maja 2013, 19:04   Wuwu1978

A USA jest to inaczej liczone. W newsie wszystko się zgadza.

wtorek, 14 maja 2013, 14:39   Maurycz

Albo czegoś nie rozumiem, albo po porostu rok finansowy kończy się wcześniej niż kalendarzowy 2013... Więc jak to będzie w końcu?

wtorek, 14 maja 2013, 14:21   Pivot18

By znaleźli kogoś do Outlive 2, bo mi się StarCraft przejadł :P

wtorek, 14 maja 2013, 13:36   luq8912

@DavidCopperhead zgadzam się w pełni co do Twojej wypowiedzi. Ja również świetnie bawiłem się przy MP3, po prostu dostałem to, co chciałem dostać od tej produkcji. Co do kolejnej części to prędko na nią bym nie liczył, nawet jeśli całkiem nieźle się sprzedała. Dla mnie Rockstar ma status Bli$$arda, tylko RS jeszcze sobie niczym nie spieprzył opinii (może jedynie tym, że optymalizacja w GTAIV nie była zbyt wysokich lotów, ale to szczegół:) ).

wtorek, 14 maja 2013, 13:31   Nezi23

Dobrze wiedzieć że gry pokroju nowego Bioshocka odnoszą finansowy sukces :)

wtorek, 14 maja 2013, 11:36   Subaru

@Wcogram - Lecz się Kamil, lecz się.

wtorek, 14 maja 2013, 11:28   Wcogram

@rafioza02 MP3 to był COD w TTP. Niestety Amerykanie z RockStar nie potrafią zrobić tak klimatycznej i gry jak Szwedzi z Remedy. W tym roku T2 będzie chyba jeszcze bardziej na plusie. Nowe The Bureau, GTA-V i pewnie coś tam jeszcze znajdą na 2013/2014.

wtorek, 14 maja 2013, 11:22   Demilisz

@ - przy obecnych rozbuchanych oczekiwaniach wydawców to wcale nei musi oznaczać super wyniku. Zwłaszcza, ze to co masz podane to tylko ile egzemplarzy trafiło do sklepów - ile z nich się sprzedało już nie podano. A wyniku sprzedaży XComa próżno szukać, cóż za zaskoczenie :)

wtorek, 14 maja 2013, 11:17   rafioza02

@DavidCopperhead Może po wydaniu przyjdzie czas na współczesnego maxa payne&039;a, bo mechanika tróki była na poziomie jedynki i dwójki a&039;la rambo :) T2 jak na razie nie zawiodło, czekam na wiecej info na temat nowych marek.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym roku World of Tanks, niezwykle popularna gra free-to-play online, obchodzi swoje 10. urodziny. Świętowanie trwa już dobre pół roku i powoli zbliża się do końca, jednak wciąż jest czas, by... zgarnąć kilka prezentów!

Komentarzy:
6

Mitologia grecka, legendy arturiańskie i płaska Ziemia.

Komentarzy:
4

Z udostępnionych gier ograłam tylko osiem, bo na więcej nie miałam czasu, ale znalazły się wśród nich perełki. W dodatku pełne wersje wszystkich poniższych gier zadebiutują jeszcze w tym roku, a dema nadal możesz pobrać ze Steama!

Komentarzy:
0

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z