Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMass Effect: Możliwy spin-off z Garrusem, Javikiem, Illusive Manem, innymi

Hut poniedziałek, 13 maja 2013, 13:08 News
Mass Effect 2
Mass Effect 2

Mówiąc szczerze zbyt wcześnie, by robić z tego „aferę”, ale wieści są na tyle ciekawe, że na pewno warto je przytoczyć. W jednym z wywiadów Casey Hudson, jeden z głównych designerów gier z serii Mass Efect, wyjawił, że zespół BioWare myślał i wciąż myśli o oddzielnych grach z innymi niż Shepard bohaterami cyklu.

Słowa te padają w wywiadzie, jakiego Hudson udzielił serwisowi OXM. Mówi w nim:

„W świecie Mass Effect można opowiedzieć tak wiele historii. Byłoby świetnie zrobić coś, co będzie zupełnie niezwiązane z głównym wątkiem historii tego świata. Na przykład opowieść o prywatnym detektywie na Cytadeli. Lub coś, co przedstawi czas, jaki Garrus spędził w C-Sec”.

Ponieważ był to wywiad „zespołowy”, swoje trzy grosze dorzucili także inni członkowie BioWare. Jeden z nich dodał, że świetnym materiałem na oddzielną grę byłyby także losy Arii, Illusive Mana czy Kai Leng. Kolejny zwrócił uwagę na Javika, którego historia – ostatniego żyjącego przedstawiciela jego zaginionej rasy – dałaby pretekst do opowiedzenia kilku ciekawych rzeczy o galaktyce.

To oczywiście za mało, by twierdzić, że taka gra powstanie, z drugiej jednak strony wszystkie gry są wynikiem kreatywności ich projektantów, jeśli więc twórcy Mass Effecta prowadzą rozmowy na ten temat, całkiem możliwe, że coś się z nich kiedyś wykluje. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 27 maja 2013, 21:40   Kefaso

Ja już dawno temu myśląc na temat tematu dla ME 4 doszedłem do wniosku, że przedstawienie zagłady Protean byłoby najlepszym wyjściem. Gra zaczynałaby się na Marsie, gdzie Proteański główny bohater jest naukowcem badającym nowe rasy. I tak przenosimy się na Ziemię, gdzie badamy Ludzi, widzimy ich w skórach, jaskiniach, rozprawiamy się z tygrysami szablozębnymi i na końcu tego wstępu uczymy
ludzi rozpalać ogień :) Gra kończyła by się w Cytadeli, gdzie bohater dezaktywuje wpływ Żniwarzy na opiekunów.

czwartek, 16 maja 2013, 0:37   eyvon14moutaire

BugenHagen - Ach, jeszcze coś ... doczytuj Moje wypowiedzi uważniej. Proszę. "Powiedziałeś" ? "PowiedziałEŚ" ?! Słuchaj ... jestem kobietą ... wyraźnie napisałam "zaufałabym", "kupiła" czy "Miałabym". Uważam na swoją gramatykę i ortografię.

czwartek, 16 maja 2013, 0:32   eyvon14moutaire

BugenHagen - zresztą i tak Cię nie przekonam. Ty będziesz uważal swoje, a Ja swoje. Każdy ma prawo do włąsnego zdania. Grunt żeby znaleźć kompromis. Ty nie narzucaj swojego "hate&039;u" na forum - dziwi Mnie że chce Ci się pisać pod tematami których nie lubisz - a Ja użyję "Świętej ignorancji" na Twoje posty - byle nie byłyby tak hate&039;rskie jak Eustachego i tego całego Attack&039;a ...

czwartek, 16 maja 2013, 0:27   eyvon14moutaire

BugenHagen - dobra ujmijmy to tak - dla niektórych Mass Effect już nie będzie RPG&039;iem z krwi i kości i to się zgadza ... Jedynka była RPG&039;iem a 2 poszła bardziej na akcję ... 3 stara się być kompromisem między 1 a 2. Ale nazywanie ME FPS&039;ami top gruba przesada. FPS - to nic innego jak First Person Shooter ... to nie jest fantasy tylko science-fiction więc karabiny, pistolety etc. na miejscu, ale żadnej "First Person" nie uświadzczyłam na szczęście. Więc to może być łamana akcja ale nie FPS.

środa, 15 maja 2013, 15:22   BugenHagen

@eyvon14moutaire To o czym powiedziałeś to zwykłe sztuczki żeby zachować pozory bycia rpgiem.

wtorek, 14 maja 2013, 21:18   eyvon14moutaire

Hugo1979 - no to żeś troszeczkę przesadził :) Nie może być spin-off przeczący całemu Uniwersum jak to zaproponowałeś -mam na myśli alternatywne zakończenie że zabójcze Insektoidy dalej żyją i mają swoje Imperium :) Byłoby ciekawie zobaczyć ich matczyny system ... jakaż to planeta pozwoliła wyewoluować właśnie insektom ... to jest fascynujące i to jeszcze faunie z poczwórnym łańcuchem DNA !
PS do artykułu: Miałabym nadzieję Panowie z B(e)ioWare&039;u że przy Garrusie pokazalibyście w końcu Palaven ! :/

wtorek, 14 maja 2013, 21:05   eyvon14moutaire

Hej Hugo1979 - nikt nie powiedział że to niebyłby Spin-off prowadzony przez Javika wykorzystującego własne wspomnienia i Fragment Echa ... ta rzecz mogłaby pokazywać wspomnienia i dokonania z całego cyklu proteańskiego ... całość mogłaby wyglądać jak prowadzenie historii w Mafii pierwszej - ktoś opowiada o swoim życiu, w przypadku tego spin-offa Echo mogłoby pokazać życie innych protean na przestrzeni wieków. PS: Oczywiście przy kanonicznym założeniu że nasz "Protuś" postanawia odebrać sobie życie.

wtorek, 14 maja 2013, 21:01   eyvon14moutaire

Hugo1979 - Oczywiście że można :D Ale B(e)ioWare na tym nie zarobi - dlatego woli zrobić potencjalnie spin-off&039;a z kimś kogo gracze lubią. Btw I tak bym nie kupiła gdyby zrobili o Lengu bądź Arii, i nie za bardzo widzę granie takim starym dziadem jak Ilusive Man :) ale może to tylko ja mam takie obiekcje.

wtorek, 14 maja 2013, 20:57   Hugo1979

To może nie z Javikiem, a po prostu z "jakimś" Proteanem. I na dodatek... alternatywna rzeczywistość, w której Żniwiarze nie niszczą (przynajmniej nie wszystkich) Protean. Fakt, fajnie by było zobaczyć inne rasy, które żyły w ich czasach. Ok, może powinienem zaznaczyć, że moje wypowiedzi dotyczą przede wszystkim "pozostałych" postaci, poza Javikiem :)

wtorek, 14 maja 2013, 20:54   eyvon14moutaire

Hugo1979 - Obawiam się że B(e)ioWare się sam pogrzebał żywcem Trójką .... nie za bardzo widzę ME 4 dziejące się PO 3 ... za dużo dali uciążliwych wyborów - Galaktyka z Żniwiarzami i Gethami czy bez ? Wszyscy są syntetyko-organikami czy nie ? Quarianie i Kroganie żyją bądź nie ... dlatego najbardziej zaufałabym temu spi-offowi z Javikiem. Tam wiadomo - wszystko upadło, a zarazem nikt poza nim samym nic o tym nie wie. Jak na przykład o dowcipie z parnapami czy Zha&039;til i Zha. Nic nie wiadomo, dużo opcji.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z