Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWiedźmin: Założyciele CD Projektu odznaczeni Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Piotrek66 piątek, 3 maja 2013, 20:52 News
CD Projekt RED
CD Projekt RED

Coraz częściej w Polsce gry postrzegane są przez tzw. mainstream oraz polityczną elitę nie tylko jako źródło wszelkiego zła. Dowodem odznaczenie przyznane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego szefom CD Projektu za zasługi na polu przedsiębiorczości.

W trakcie obchodów trzeciomajowych na Zamku Królewskim w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski przyznał Michałowi Kicińskiemu i Marcinowi Iwińskiemu, założycielem CD Projektu, oraz Adamowi Badowskiemu, szefowi studia CD Projekt RED, Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymali je za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Jak powiedział prezydent Komorowski:

Zamek, który był świadkiem powstawania, głosowania Konstytucji 3 Maja zniknął w wyniku dramatu II wojny światowej z mapy Warszawy. Dziś cieszy w dalszym ciągu jako dowód, że przetrwaliśmy, i że w dalszym ciągu - przez te wszystkie polskie pokolenia, od 222 lat, które dzielą nas od uchwalenia Konstytucji 3 Maja - jesteśmy na tej samej drodze – na drodze służby Ojczyźnie i na drodze realizacji marzeń o Polsce dobrej, nowoczesnej, otwartej na innych, odważnej w konfrontowaniu się, ale też zaprzyjaźnianiu ze światem.

Założyciele CD Projektu tak skomentowali to osiągnięcie w specjalnym liście:

Kiedy prawie 20 lat temu, jako pełni odważnych planów, nieco szaleni młodzi ludzie zaczynaliśmy działalność gospodarczą, a potem rozpoczynaliśmy pracę nad serią gier Wiedźmin nie myśleliśmy nawet, że przyjdzie nam kiedyś znaleźć się w tym miejscu i w takim charakterze. Chcieliśmy po prostu robić w życiu to co było nasza pasją i dzisiaj wierzymy, że to właśnie nasza pasja doprowadziła nas tutaj.

W prezencie prezydent otrzymał edycję kolekcjonerską Wiedźmina 2: Zabójcy Królów - taką samą, jaką premier Donald Tusk sprezentowalł swego czasu Barackowi Obamie.

Gratulujemy!

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 9 maja 2013, 17:01   FaceDancer

@Auron1
Wrona? Przecież wyszło na jaw, że ktoś na pokładzie zapomniał bezpiecznika włączyć, przez co nie mogło otworzyć się podwozie. Dlatego nie było normalnego lądowania. To mieliby jemu jeszcze order wręczać, że nikt nie zginął na skutek tego niedopatrzenia?

środa, 8 maja 2013, 12:04   Devil1991a

I teraz Bronek zniknie nam z publiki na parę dni i będzie popierdylał we Wieśka. :D

środa, 8 maja 2013, 11:27   BOZZ

Wiedźmin powinien być neutralny (mieć w d... polityczne spiski i przepychanki) i polować na potwory za kasę. Tymczasem w "Dwójce" do polityki miesza się ciągle, jest za pan brat z władcami najważniejszych Królestw Północnych, w ciągu niedługiej podróży spotyka ich czterech. I z tego co teraz czytam ciągle się miesza ! Najpierw Barack Obama, teraz Bronisław Komorowski, kto następny ? Papież :) ? Ech, zachłysnął się stary Geralt sławą. W ogóle skąd mają jeszcze kolekcjonerki? Myślałem, że wszystkie wyprzedano

środa, 8 maja 2013, 0:21   hasandil

Nie było bezsensowne, poczytaj książki, poczuj klimat. Brudny, zawszony, bezlitosny świat Wiedzmina nijak sie ma do klimatu MW, w którym to będąc pod cięzkim ostrzałem z dwóch CKM&039;ów oraz helikoptera i BMP nasi towarzysze używają nieskalanego języka. Owszem, w Wiedzminie 1 twórcy byli ostrożniejsi i być może wyszla im ta kwestia lepiej ale MW, Price i jego kompania nie jest najlepszym przykładem i nie udowadnia niczego w tej kwestii.

poniedziałek, 6 maja 2013, 22:54   Grzes131272

w W2 mnie najbardziej bolało bezsensowne klnięcie, wg mnie skaleczyło to grę totalnie, dla Tych co będą się &039;buntować&039; mam zadanie, ile klnięcia (lub nie) było w serii MW cpt. Price i kompani Jego, tak nie było i grało się super podobnie jak Wiesiek jedynka, prośba do Twórców trójka ma być czysta.

poniedziałek, 6 maja 2013, 21:16   ViperDoomer

Fajnie, że linie odstępu są wycinane i komentarze stają się nieczytelne... -.-&039;

poniedziałek, 6 maja 2013, 21:15   ViperDoomer

Parodia, a nie uroczystość. Chłop wygłasza przemówienie... Jedno przedsiębiorstwo dostaje odznaczenie za... za to że nie upadli mimo tylu kłód rzucanych im przez państwo? Gdzie tu rozwój "polskiej przedsiębiorczości", ja się pytam? Farsa!@21:20 genFranko
Nie, to tylko obniża rangę tej "nagrody".@23:02 QuadDamage
Wciąż wierzysz, że Polska, to wolny kraj? Pobudka, bo chyba połknąłeś nie tę tabletkę, co trzeba.

poniedziałek, 6 maja 2013, 13:06   ktyto

w Ameryce mają za dużo takich firm by dawać im odznaczenia

poniedziałek, 6 maja 2013, 11:58   mientek

Czy Polska już na prawdę nie ma się czym pochwalić? A rząd musi szukać z lupą ludzi którym należą się tak prestiżowe odznaczenia? Pewnie wnuk prezydenta zasugerował kogo należało by odznaczyć.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
1

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z