Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCrytek: "Oprawa graficzna stanowi 60% gry"

Piotrek66 piątek, 12 kwietnia 2013, 18:20 News
Crysis 3
Crysis 3

Grafika nie ma znaczenia, a najważniejszy jest gameplay? Błąd. Przynajmniej według przedstawicieli Cryteka, którzy uważają, że oprawa wizualna ma ogromny wpływ na ostateczny kształt gry i stanowi 60% całej produkcji.

Cevat Yerli, prezes Cryteka, w rozmowie z Xbox 360 Magazine stwierdził, że grafika to bardzo ważny element gier. Jak tłumaczy:

Ludzie mówią, że grafika nie ma znaczenia, ale zagraj w Crysisa i powiedz mi, że tak jest. Oprawa wizualna zawsze napędzała rozgrywkę. Grafika — czy chodzi o oświetlenie, czy cienie — umieszcza cię w różnych kontekstach emocjonalnych i wspomaga immersję, która jest najważniejszą rzeczą pomagającą graczowi wsiąknąć do wirtualnego świata.

Jak dodaje:

Lepsza grafika, fizyka, dźwięk, techniczna strona i produkcja połączone z kierunkiem artystycznym — wyglądająca spektakularnie i stylowo oprawy wizualnej stanowi 60% gry.

Zgadzacie się z tym? Oczywiście najbardziej „hardkorowi” gracze stwierdzą zapewne, że to czcze gadanie, bo liczy się rozgrywka, a nie grafika. Nie ulega jednak wątpliwości, że większość osób w pierwszej kolejności zwraca uwagę na oprawę wizualną, a developerzy starają się przyciągnąć nas pięknymi screenami i zwiastunami, co widać było zresztą na prezentacji PS4.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Crytek,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Podobne newsy

CryEngine: Zobaczcie, jak ładne mogą być gry [WIDEO]

News
poniedziałek, 2 września 2019

cryengine-zobaczcie-jak-ladne-moga-byc-gry-wideo No, czysto hipotetycznie, bo potrzebny jest do tego uzdolniony zespół developerów i mocny sprzęt graczy.

Komentarzy:
30

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z