Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT[PODCAST] CD-Radio #18: O przyszłości prasy o grach, recenzjach i trybie godmode + Wcogranie 2.0

Adzior czwartek, 28 marca 2013, 19:00 CD-Action
CD-Radio #18 on air!
CD-Radio #18 on air!

CD-Radio staje się pełnoletnie! Co więcej, zgodnie z obietnicą i staraniami nowy odcinek dojeżdża do was przed Świętami. Ale na tym nie koniec atrakcji, bo z wielu względów jest inny niż poprzednie. Zapraszamy!

Wielu słuchaczy chwaliło pomysł sprzed dobrych kilku odcinków, kiedy z niczego wytworzyła się spontaniczna i nieplanowana dyskusja dotycząca subkultury i tożsamości graczy. W nowym CD-Radio spośród kilku planowanych tematów ostatecznie obgadaliśmy... zero. Część odcinka powstała na bazie pytania jednego ze słuchaczy, inny fragment wywiązał się z linka, który podrzucił ekipie Kruku w czasie nagrania. 

Na polskim rynku pozostały jedynie dwa tytuły drukowane poświęcone grom. Co będzie dalej? Gdzie sytuuje się różnica wartości tekstu na papierze a tekstu w internecie? Czy faktycznie prasa nie ma szans, bo równowarte materiały są dostępne za darmo? Komu płacić i za co?

Mówimy też o trybie godmode, coraz rzadziej widzianym w grach, a jak się okazuje - jego brak może niszczyć przyjemność. Po co komu, jakie są zalety i wady takich rozwiązań?

Zmieniło się też Wcogranie pod wpływem sugestii na Adziornym profilu facebookowym. Pojawiły się prośby o wyjrzenie poza gry w kierunku książek, dzięki czemu ten segment powoli ewoluuje w kierunku pogadanki multimedialnej. Co będzie dalej? Filmy, muzyka? Wszystko zależy od waszych opinii.

Osiemnastka to dobry moment na zmiany, więc ostatecznie frunie do was naprawdę długi odcinek o innej niż dotąd konstrukcji, a w dodatku w ogromnym stopniu stworzony w oparciu o wasze komentarze. I Berlin jakiś otwarty i przyjazny się zrobił... i żeby nie było tak poważnie - nie zapomnieliśmy o bombie betonowej oraz niespodziance dla cierpliwych.

Q&A tradycyjnie od początku, przyszłość prasy o grach i recenzje od 28:20, godmode od 57:50, Wcogranie 2.0 od 1:09:10.

Odcinek do pobrania >TUTAJ<

Wykorzystane utwory muzyczne:

  • Alex Beroza - Fading Things
  • The J. Arthur Keenes Band - Cluck
  • Mr Spastic - Funky 4 Count
  • Wanderlust Project - Hinterland (The Encampment, Twilight part III)
Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Podcast CD-Radio,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 2 kwietnia 2013, 18:09   SadStatue

Mam uwagę - prasa to nie tylko drukowane czasopisma, magazyny czy gazety. Internetowe serwisy o grach to również prasa. Jak już o czymś dyskutować, to dobrze byłoby się przygotować do tematu. ;)
Ogólnie co do prasy drukowanej (jeszcze przed przesłuchaniem podcastu) to uważam, że niemożliwe jest uzyskanie takiego poziomu i dopracowania w internecie, jak w przypadku drukowanych, płatnych magazynów. A dlatego, że w sieci mamy większość materiałów za darmo. Bez pieniędzy nie ma systematyczności i jakości.

wtorek, 2 kwietnia 2013, 16:23   Ailantan

Torment: Tides of Numenera
Pierwszy filmik ukazujący technologie (WIP)
http:www.youtube.com/watch?v=DMeQzXZYi7IOdwiedz i przeczytaj o najnowszym spadkobiercy gry Torment!
http:www.kickstarter.com/projects/inxile/torment-tides-of-numenera

wtorek, 2 kwietnia 2013, 11:47   Rewo

Noclip to pamiętam ostatnio z dead island, plan miasta i tempo respawnów naprawdę dawały mi się we znaki i na prawdę nie czułem żadnej przyjemności w ubijaniu zombiaków na tej samej ulicy po raz czwarty.

wtorek, 2 kwietnia 2013, 10:46   Cheeba

Jeżeli mógłbym się wypowiedzieć, to ja nie jestem za wcoczytanie i inne tego typu rzeczy. Wcogranie zdecydowanie wystarcza :)

niedziela, 31 marca 2013, 17:40   wojtekb03

Ja niechciał bym żeby prasa "umarła" bo jak ktoś nie ma laptopa, smartfona czy tableta, tylko stacjonarke, to nie weźmie jej sobie do kibla, żeby mieć co czytać... Co innego gazeta

piątek, 29 marca 2013, 14:33   Airoder

Jeśli chodzi o kwestie przyszłości prasy to ona sama strzela sobie w stopę, bo biorąc do swych rąk stare czasopisma a dzisiejsze widać znaczącą różnicę. Różnica ta może pewnie wynikać z tego, że niestety rynek gier nam trochę "zubożał" i nie ma takich rewolucji i "hardcoru" jaki kiedyś a przechodzimy w etap casuali i recenzje też są tworzone dla nich... Zresztą ktoś o tym napomniał o tym w radiu. Tylko, że casuale nie są tak wierni jak starzy oddani gracze tutaj nazwani fanbojami.

piątek, 29 marca 2013, 10:50   MichaleK91

CDA i Gol to po prostu 2 różne rodzaje prasy jeżeli o tym drugim można się tak wyrazić. Jedna strona większość swego czasu przeznacza na redagowanie magazynu, a druga na na elektroniczne newsy itp.
Na Gol-u płaci się chyba kartą, a jeśli ktoś jej nie ma ,to nie ma dostępu do zawartości archiwalnych.
Więc nie ma co narzekać na CDA.

piątek, 29 marca 2013, 10:16   Simonr2

też ciekawe. Jak pisze je porządna grupa ludzi. Faktem jest że Gry-online mają bardzo dobrą stronę, ale jak wcześniej napisałem za dostęp do pełnej wartości należy płacić abonament. Czyli nie jest stroną darmową, podobnie jak CDA trzymają mocny poziom. Można powiedzieć że obydwie formy wydawania, internetowa i papierowa się uzupełniają. Na stronie można pisać newsy, prowadzić bloga, pisać z czytelnikami, itd. A w gazecie zamieszczać recenzje opisy, felietony i obowiązkowo NL (żona uwielbia czytać).

piątek, 29 marca 2013, 10:10   Simonr2

maciekittech. Żeby mieć dostęp do wszystkiego na G-o musisz opłacać abonament. I następna rzecz znajdź mi artykuł w CDA z błędami. Czytam każde wydanie od początku do końca i jakoś nie zauważyłem błędów w gazecie, Błędy właśnie są częściej spotykane w portalach z prostego powodu - poszukują nowości. Co dzień masz kilkanaście newsów i kilka artykułów na miesiąc. Newsy można sobie wsadzić w d...., tyle są warte. A w CDA masz ponad 100 stron recenzji, testów, opisów sprzętu itd. itp. Portale internetowe są

czwartek, 28 marca 2013, 21:24   Simonr2

Maciekittech, nie wiem czy wiesz ale strona CDA jest tylko dodatkiem do wersji papierowej. Ani gry-online ani też gram.pl nie dają swoim abonentom pełnych wersji gier co miesiąc, a za pełny dostęp do Gry-online również trzeba płacić abonament.

O autorze

Adzior

Podobne newsy

[PODCAST] CD-Radio - Grande Finale

News
poniedziałek, 23 grudnia 2013

podcast-cd-radio---grande-finale Ostatni, jedyny i niepowtarzalny. Świąteczny, podsumowujący, zapowiadający, jedyny - prawie - studyjny, zbiorowo-redakcyjny, wrocławski. Przez wielu długo wyczekany, zamykający serię, roześmiany i różnorodny. Finalny odcinek podcastu CD-Radio.

Komentarzy:
14

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z