Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

NPD: 29% "hardkorowych" graczy kupi next-gena w okresie premiery. A ty?

Piotrek66 piątek, 1 marca 2013, 18:17 News
DualShock 4
DualShock 4

Pod koniec roku czeka nas wielkie wydarzenie — premiera przynajmniej jednej next-genowej konsoli. Jak wiele osób będzie gotowych kupić niemal od razu nowy sprzęt? Sprawdziła to amerykańska agencja NPD. Rezultaty raczej nie zadowolą włodarzy Microsoftu i Sony.

NPD przeprowadziło ankietę, w której zapytało „hardkorowych” graczy, czy gotowi są kupić nową konsolę w okresie jej premiery. Twierdząco odpowiedziało zaledwie 29% respondentów.

Warto przy tym wspomnieć, że agencja przepytała w sumie ponad 6 tysięcy osób, z czego jedynie 887 uznano za „hardkorów”. Są to gracze powyżej dziewiątego roku życia, którzy na wirtualnej rozrywce spędzają przynajmniej 5 godzin tygodniowo i posiadają PC, X360 lub PS3.

Badania raczej nie napawają optymizmem Microsoftu i Sony — potencjalna liczba nabywców ich nowych konsol w grupie „hardkorów” jest bowiem niewielka. Musimy jednak pamiętać, że na przykład producenci PlayStation 4 dopiero rozpoczęli kampanię marketingową, która rozpędzi się w okolicach targów E3, a w międzyczasie kolejnego Xboksa zaprezentuje Microsoft.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, Rynek gier, Sony, PlayStation 4, Xbox One,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…polega na zabraniu mnie do kasyna i czytaniu razem okultystycznych książek. To ty nie wiesz?! 

Komentarzy:
6

A i tak najwięcej emocji wywołał we mnie Saper.

Komentarzy:
2

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
7

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z