Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWiedźmin 3: Dziki Gon ? Spora porcja nowych informacji!

Piotrek66 czwartek, 28 lutego 2013, 17:59 News
The Witcher 3: Wild Hunt - Wiedźmin 3: Dziki Gon
The Witcher 3: Wild Hunt - Wiedźmin 3: Dziki Gon

Niedawno studio CD Projekt RED zorganizowało w Warszawie pokaz Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu dla dziennikarzy spoza Game Informera. W niemieckich magazynach pojawiły się już relacje z prezentacji. Czego nowego dowiedzieliśmy się o trzecim „Wieśku”?

W najnowszych numerach niemieckich magazynów PC Games i Gamestar znalazły się obszerne artykuły o Wiedźminie 3: Dzikim Gonie. Z umieszczonych w nich informacji wynika, że podobnie jak w „dwójce” będzie można zaimportować zapisane stany rozgrywki z poprzedniej części. Niestety nie wpłyną one na kształt fabuły, która będzie taka sama bez względu na dokonane we wcześniejszej odsłonie wybory (choć nie wiadomo, który scenariusz Redzi wybiorą za kanon). Po co więc nam save’y? Na ich podstawie gra podejmie decyzje, które postacie ponownie ujrzymy w „trójce”.

W Wiedźminie 3: Dzikim Gonie powrócą znaki, ale jak już pisaliśmy wcześniej, charakter niektórych ulegnie zmianie. Na przykład Aksji nie będzie już służyć do wydobywania dodatkowych informacji z NPC-ów — za jego pomocą Geralt okiełzna dzikiego konia (aczkolwiek będzie można pójść na łatwiznę i kupić wierzchowca za garść orenów). Z kolei Igni działać będzie niczym miotacz płomieni.

Podobnie jak Connor z Assassin’s Creeda III czy John Marston z Red Dead Redemption Biały Wilk zapoluje na dzikie zwierzęta w celu pozyskania surowców i pieniędzy. Wytropić je będzie można, obserwując kolorowe znaczniki na mapie (będą też nimi zaznaczane skarby). Warto jednak podkreślić, że zabicie łosia czy innego królika nie przyniesie dodatkowych punktów doświadczenia. Zgromadzone dobra będzie można opchnąć — ekonomia gry ma być dynamiczna i zależna od tego, co się sprzedaje i w jakiej ilości. Poza tym rytm życia zwierząt będzie związany z porą dnia — w nocy niektórych okazów po prostu nie znajdziemy, a wejścia do pewnych obszarów będą zablokowane.

Po długiej podróży w dziczy Geralt odpocznie w miastach, spędzając tam czas na grze w karty czy biorąc udział w konkursie na rzut toporem. Same metropolie zaludni więcej mieszkańców niż w poprzednich częściach. Mało tego — mają oni reagować żywo na poczynania wiedźmina. Tak jak w pamiętnym Gothicu da się ukraść obywatelom dobra, ale ci nie pozostaną dłużni i doniosą na nas straży miejskiej. A ta nie będzie się z bohaterem obchodzić łagodnie...

W Wiedźminie 3: Dzikim Gonie Geralt nareszcie nauczy się skakać — tak jest, w końcu Białemu Wilkowi nie będzie straszny żaden płotek. Nowy system walki pozwoli mu natomiast ciąć w odpowiednie miejsca na ciele wroga po poznaniu jego słabych stron, co przypomni nieco działanie mechanizmu VATS z Fallouta 3. Znikną z kolei fragmenty QTE, same starcia będą natomiast w większym stopniu taktyczne. Wiedźmin odwiedzi m.in. Novigrad (stolica Redanii), archipelag Skellige i tzw. "ziemię niczyją", będzie mógł też pływać łodzią pomiędzy poszczególnymi wyspami. Zmian doczeka się też interfejs — menu ma być inne na PC i konsolach.

W czasie zabawy Geralt osiągnie maksymalnie 60. poziom doświadczenia. W sumie gra powinna nam wystarczyć na około 50 godzin. Po jednym z trzech godzinnych epilogów będziemy mieli możliwość zapoznania się z którymś z 36 zakończeń.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 9 marca 2014, 20:59   Burza343

Stolica Redanii jest Tretogor a nie Novigrad

wtorek, 5 marca 2013, 10:28   nortalf

36 zakończeń?

poniedziałek, 4 marca 2013, 1:04   BOZZ

Myśleliście już jak może wyglądać początek gry ? Chodzi mi o to, że już dwa razy wykoksowaliśmy Geralta, to jak tu teraz rozwijać postać bez takich głupich rozwiązań jak pogarszanie Zbroi Kruka, tak że po 1h gry zdobywamy lepszą. Ja myślę, że Geralt mógłby na początku dostać wpier... stracić swój super sprzęt a nawet być pod działaniem jakiejś klątwy / choroby / bądź być w złym stanie fizycznym, a zdobywanie doświadczenia byłoby równoznaczne z wracaniem do formy. Brzmi trochę jak Mroczny Rycerz Powstaje BTW

sobota, 2 marca 2013, 17:29   Edward03051993

@Śledziks - zapewne tak będzie a możę lepiej.

sobota, 2 marca 2013, 12:36   PhilPL

Geralt będzie mógł pływać w cieplejszych wodach ;).

piątek, 1 marca 2013, 22:27   Chackster

Aha, stolicą Redanii jest Tretogor, Novigrad to wolne miasto. Strzeżcie się nerdów.

piątek, 1 marca 2013, 22:23   Chackster

"podobnie jak w „dwójce” będzie można zaimportować zapisane stany rozgrywki z poprzedniej części. Niestety nie wpłyną one na kształt fabuły, która będzie taka sama bez względu na dokonane we wcześniejszej odsłonie wybory" PRZECIEŻ DECYDOWAŁEM O LOSACH KRÓLESTW! ale suchar.

piątek, 1 marca 2013, 20:57   Nordbard

*Gothiku.
Redaktorzy CDA tacy niby ęą, a takie głupie byki walą.

piątek, 1 marca 2013, 14:42   Śledziks

@Edward03051993 no i prawdopodobnie tak samo będzie w przypadku trójki.

piątek, 1 marca 2013, 11:14   Damianuss

50h. Nie pamiętam na ile starczył mi Wiedźmin 2, ale był baardzo krótki. 50h wydaje się super sprawą. Ciekawi mnie ten nowy system walki. Nie mogę się doczekać kiedy odpalę nowego Wiedźmina na nextgenie.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z