Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWiedźmin 3: Dziki Gon ostatnią częścią serii? CD Projekt RED wyjaśnia: "Nie"

Piotrek66 środa, 6 lutego 2013, 17:33 News
The Witcher 3: Wild Hunt - Wiedźmin 3: Dziki Gon
The Witcher 3: Wild Hunt - Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wczoraj fanów Wiedźmina zelektryzowały słowa Adama Badowskiego, szefa CD Projekt RED, który stwierdził, że zapowiedziana wczoraj trzecia część serii będzie ostatnią. Informację tę sprostował prezes grupy CD Projekt RED Adam Kiciński. Owszem, historia Geralta się skończy, ale nie seria.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Kiciński wyjaśnił, że wiedźmiński cykl nadal będzie kontynuowany. Jak mówi:

Jest to także ostatnia część trylogii, w której będzie miał miejsce wielki finał fabuły. Nie jest to jednak jednoznaczne z końcem franczyzy. Franczyza będzie kontynuowana.

Oznacza to, że historia Geralta dobiegnie końca, ale w przyszłości powstaną jeszcze inne produkcje osadzone w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Kiciński potwierdził też, że Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się na konsolach nowej generacji oraz PC w przyszłym roku. Zaznaczył przy tym, że budżet gry będzie niewiele większy niż w przypadku „dwójki”. Jak mówi:

Wydatki inwestycyjne przewidziane na Wiedźmina 3 są trochę większe niż na drugą część, ale nie wielokrotnie większe. Wejście w nową generację nie powoduje bowiem istotnego zwiększenia kosztów. Ten tytuł ma natomiast potencjał zyskowny wielokrotnie większy niż cokolwiek, co do tej pory zrobiliśmy.

Kiciński obiecał, że na przełomie lutego i marca rozpocznie się intensywna kampania informacyjna związana z Wiedźminem 3: Dzikim Gonem. Na razie wyłączność na szczegóły gry ma Game Informer. Prezes grupy CD Projekt RED uważa, że już to może zapewnić produkcji sukces, jako że amerykańskie pismo trafia w sumie do 34 milionów osób, które w dużej mierze podejmują decyzje o zakupie na podstawie informacji zawartych w magazynie.

Jak mówi Kiciński:

Na przełomie lutego i marca zaprezentujemy się w innych magazynach i rozpoczniemy intensywną kampanię informacyjną. Jeszcze w pierwszej połowie roku pokażemy masę nowych materiałów. Bardzo ciekawie zapowiada się nasz występ na czerwcowych targach E3. W drugiej połowie roku będziemy chcieli zawrzeć umowy z dystrybutorami.

Pochwalił się również, że do tej pory dwie części przygód Geralta sprzedały się w łącznej liczbie 5 milionów egzemplarzy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 12 lutego 2013, 11:55   mrJaroslaw

Czasy przed obiema częściami mogliby zrobić jako jakaś krótką przygodę kiedyś, albo w następnych grach inspirowanymi książkami przypadkiem ktoś go spotyka jeszcze przed amnezją i geralt przez jakiś czas gry będzie mu towarzyszył. założe się, że cdp red już dawno na to wpadło :)

niedziela, 10 lutego 2013, 15:13   Vithar

@Vamos7 Ciry nie była by takim złym pomysłem, ale ona przestała być częścią świata wiedźmina. Chociaż...

niedziela, 10 lutego 2013, 14:43   Victoriatus

Ja liczę na to, że nie będzie już walki na dystans. Taki styl walki przeczy idei Wiedźmina, więc gra traci wtedy swój urok. Lepiej, by wszelkie smary nakładane na miecze były bardziej zabójcze, a będzie wspaniale.
Po za tym... Oby ten "30x większy świat" nie stawiał zbyt wysokich wymagań... 512mb grafiki i 1 rdzeń 2Ghz pozwoliły na odpalenie "dwójki" ale nie obyło się bez oporów...

sobota, 9 lutego 2013, 18:47   kac2210

@Szuwaks Genialny pomysł!Miejmy nadzieję że coś takiego powstanie. @MrGeralt Zgadzam się był to "Chrzest Ognia" a uzdrowicielkę i zarazem jego matkę to własnie &039;Miecz przeznaczenia". Ale i tak czy siak Geralt mógł zostać magiem, Vilgefortz mu to proponował, że stworzyli by nową ere czy coś takiego, nie pamiętam dobrze, bądź co bądź gdyby nie skrupuły to kto wie... :P

czwartek, 7 lutego 2013, 13:30   MrGeralt

@rexed123 Oj mylisz się. Ten "rozdział o przewrocie" był w "Chrzcie Ognia", a tą uzdrowicielkę spotkał w "Mieczu Przeznaczenia" Tobie by się przydało odświeżyć sagę :D

czwartek, 7 lutego 2013, 11:29   Szuwaks

Ja bym wolał, żeby akcja następnego wiedźmina działa się przed wydarzeniami z sagi, najlepiej jeszcze przed zniszczeniem Kaer Morhen. Moglibyśmy kierować świeżo wyszkolonym wiedźminem, którego można rozwinąć według własnego uznania.

czwartek, 7 lutego 2013, 10:42   rexed123

@oskacz Geralt mógłby zostać magiem. W rozdziale o przewrocie czarodziejów Vilgefortz mu to proponował. Jednym z rodziców tego wiedźmina był czarodziej, a Geralt później spotyka kogoś kto jest uzdrowicielką i prawdopodobnie jego matką. Dlatego warto odświeżyć sobie sagę.

czwartek, 7 lutego 2013, 9:58   KoweK

Może CDPRED weźmie się potem za historię wiedźmina z czerwonymi włosami? W końcu w pierwszym Wiedźminie nie mieliśmy być Geraltem tylko właśnie jakimś czerwonowłosym - jestem ciekaw jak wtedy historia gry wyglądała.

czwartek, 7 lutego 2013, 7:46   oskacz

Geralt nie mógłby być łucznikiem ponieważ wiedźmini gardzili łukami, uważali ją za niehonorową broń. Magami też nie zdolności magiczne wiedżminów z kaer morhem były nikłe(oprócz ciri oczywiście)

czwartek, 7 lutego 2013, 0:49   Vamos7

Gra Ciri nie byłaby taka zła .

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z