Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAfera we francuskim wojsku. Winowajcą żołnierz w masce Ghosta z Call of Duty

Hut środa, 23 stycznia 2013, 11:14 News

Ciekawa historia prosto z kraju naszych przyjaciół ślimakożerców. Issouf Sanogo, fotograf pracujący na zlecenie agencji AFP, wykonał zdjęcie francuskiego  żołnierza na misji w Mali, stojącego w masce podobnej do tej, jaką w serii Call of Duty nosiła postać Ghosta. Wybuchła afera. Dlaczego?

Przedstawiciele francuskiego wojska - z pułkownikiem Thierry'ym Burkhardem na czele - uznali zachowanie żołnierza pokazanego na zdjęciu jako "nie do zaakceptowania".

Pułkownik uznał, że żołnierz nawiązuje do ultra-brutalnej gry wojennej, co całkowicie rozmija się z "powodem, dla którego Francja zaangażowała się w konflikt w Mali"

Zamieszaniem we francuskich mediach zaskoczony jest fotograf, który zdjęcie zrobił. Jak mówi fotografia powstała w bardzo naturalny sposób - widzimy na niej zwykłego żołnierza, który zasłania chustą twarz przed pyłem wznoszonym przez rotor lądującego helikoptera. Dodaje też, że takie chusty są bardzo popularne wśród żołnierzy i wcale nie "wymyślono" ich w Call of Duty

Co o tym myślicie? Czy żołnierze na misjach wojskowych mają prawo nosić takie chusty/maski? 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 26 stycznia 2013, 15:56   AchmedJD

Ganjalf powiedz że jesteś trollem :[ bo sam cytat jest z Czasu Apokalipsy gdzie wymawia go Pułkownik Walter E. Kurtz przez radio....

czwartek, 24 stycznia 2013, 21:17   FunkyNocarzKoval

To cywilom wolno chodzić po ich bazach o_O?

czwartek, 24 stycznia 2013, 19:41   wiedzmin2908

Maski takie doskonale wyglądają przy szturmach na budynek czy w ogóle w ataku, ale nie o wygląd w walce chodzi. Mimo to widok "śmierci" na misji stabilizacyjnej może niepokoić miejscową ludność.

czwartek, 24 stycznia 2013, 14:59   Ganjalf

"Uczymy młodych mężczyzn zrzucać napalm na ludzi... ale ich dowódcy nie pozwolą napisać słowa "[beeep]" na samolocie, bo to obsceniczne." ~Full Metal Jacket

czwartek, 24 stycznia 2013, 0:53   kaju83

Ptachu jeśli nie masz pojęcia jaką formacją wojskową jest francuska legia cudzoziemska to proszę Cię bardzo nie pisz takich głupot. Bo to tylko świadczy o twojej ignorancji i braku wiedzy na ten temat.

czwartek, 24 stycznia 2013, 0:42   Klamkonosy

Żołnierz ma budzić grozę, a nie być dobrym wujkiem z cukierkami dla biednych dzieci. Francuzi to straszne pi*dy...

środa, 23 stycznia 2013, 23:43   Ptachu

Tak czy inaczej żabojady uczą się na błędach i teraz mają jedną z najsilnieszych armii świata. My dalej liżemy dupska innym w nadziei że jak ktoś nas zaatakuje to nam pomogą. A Legia Cudzoziemska jest świetna ale służą tam głównie krymole co przed sądami albo innym ścierwem uciekają. Biorą prawie jak leci czy jesteś arab czy francuz :)

środa, 23 stycznia 2013, 23:20   Kricz

Oh gawd. No i pewnie używa tej samej broni, która odwzorowana jest w codzie. GORSZĄCE.

środa, 23 stycznia 2013, 22:49   korinogaro

Aż się zalogowałem bo crawler robi z siebie takiego debila, że to przekracza wszelkie granice. Czy ty człowieku skończyłeś edukację na podstawówce? Francja nie dość, że była atakowana tylko przez jedno państwo i to nie pełnymi siłami, miała czas na mobilizację wojska, na dodatek miała na granicy z tym państwem najlepiej rozwiniętą sieć bunkrów, umocnień itd. Co lepsze, dała się zrobić Niemcom w ten sam sposób co podczas WWI, czyli chwytem na rajd przez Ardeny. Że takie barachło ma polskie obywatelstwo...

środa, 23 stycznia 2013, 22:38   Szpagin

Podobną maskę widziałem na zdjęciach polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie. Afery jakoś nikt nie zrobił.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Strażnicy powrócą za około dwa miesiące. W jakiej są kondycji?

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Często o najfajniejszych chwilach w naszym życiu dowiadujemy się dopiero od świadków.

Komentarzy:
1

Jak w kilku słowach scharakteryzować najnowszego FPS-a id Software? Otóż Doom Eternal to survival horror. Tyle, że tym razem to gracz jest źródłem grozy, tym straszliwym monstrum niosącym śmierć i zniszczenie, a demony istotami rozpaczliwie walczącymi o życie. I jest to zdecydowanie nierówna walka.

Komentarzy:
17

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z