Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITTakie rzeczy tylko w Chinach: Ojciec wynajmuje "zabójców", by polowali na jego syna w MMO

Hut środa, 2 stycznia 2013, 11:49 O grach inaczej
Bo uzależnienie to nic pięknego
Bo uzależnienie to nic pięknego

Uzależnienie od gier sieciowych to w Azji - także w Chinach - coraz większy problem, a rodzice nastolatków dotkniętych tym problemem chwytają się różnych sposobów na wyciągnięcie pociech ze szponów nałogu. O takim jednak jeszcze nie słyszeliśmy...

Ciekawą historię opisuje chiński dziennik Sanqin Daily, wydawany w regionie Shaanxi położonym w centrum Państwa Środka. Ojciec niejakiego Xiao Fenga miał już dosyć leserstwa swojego syna, który spędzał całe dnie (od czasów szkolnych) na grach sieciowych, nie uczył się, a w efekcie nie mógł znaleźć pracy. 23-letni chłopak miał poważne kłopoty z motywacją do robienia czegokolwiek, nie utrzymał nawet posady w firmie zajmującej się produkcją oprogramowania.

Pan Feng wziął się na sposób i wynajął grupę "zabójców" - wysokolevelowych graczy - którzy zaczęli uprzykrzać życie jego synowi w jego ulubionych grach MMO. Zleceniobiorcy wykonywali swoje zadanie sumiennie, zabijając Xiao za każdym razem, gdy tylko się zalogował. Ciekawa jest jednak puenta – zrażony do gier chłopak powiedział wreszcie ojcu, że nie ma dla niego znaczenia czy gra czy nie, tak czy owak nie zamierza podjąć żadnej pracy dopóki nie znajdzie takiej, która naprawdę mu odpowiada. Dziennik donosi, że to wyzwanie sprawiło, iż zatroskany ojciec "odetchnął z ulgą", choć nie precyzuje, czy zabójcy zostali odwołani. 

Jak wam podoba się ten pomysł na ratowanie młodzieży przed zgubnymi skutkami grania (pomijając fakt, że najwyraźniej nie tylko o granie tutaj chodziło)?

Więcej na temat: Ciekawostki,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 14 marca 2017, 15:17   Mkali
Straszne!
czwartek, 12 stycznia 2017, 16:41   lukegaX
pozdrawiam wszystkich czytelników serwisu Gramburger o/
czwartek, 7 lipca 2016, 15:48   Hackind
Czas i na mnie.
niedziela, 13 marca 2016, 17:59   JaneQPL

Ojciec MMO najlepszy, najsilniejszy!

piątek, 11 grudnia 2015, 15:43   Ad-M

Czas przejąć komentarze

piątek, 11 grudnia 2015, 15:39   Fedox9

dobre

niedziela, 6 września 2015, 12:45   lukegaX

pozdrawiam wszystkich z arhn.eu

czwartek, 13 listopada 2014, 13:07   Siemiatyczanin2405

Boki zrywać xD

niedziela, 30 marca 2014, 21:51   romekb

ale bk XD

środa, 12 czerwca 2013, 11:07   bleub

heheszki

Podobne newsy

Patrice Desilets zakłada nowe studio - Panache Digital Games

News
czwartek, 13 listopada 2014

patrice-desilets-zaklada-nowe-studio---panache-digital-games Patrice Desilets, który niegdyś pracował nad grami z serii Assassin’s Creed, się nie poddaje – po zakończonych niepowodzeniem próbach współpracy z Ubisoftem i THQ, projektant postanowił założyć własne studio. Czym się zajmie?

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

„Po pierwsze: to nie jest Metal Gear Solid” – zaczyna spotkanie z nami Wolfgang Ebert z Konami. Słuszna uwaga, panie Ebert.

Komentarzy:
10

„Ostatni Jedi” stawiają pytanie o to, do kogo należą Gwiezdne Wojny: do fanów czy do twórców? Owocem dociekań jest film zaskakująco dobry, a zarazem dobry, bo zaskakujący.

Komentarzy:
102

Ho, ho, ho! Nie masz pomysłu na prezent dla geeka? Postaramy się pomóc!

Komentarzy:
15

Opatrzony literą X następca Infinite A to desktop zaprojektowany zgodnie z bardzo prostymi założeniami. MSI postanowiło po prostu włożyć do obudowy wszystko to, co miało pod ręką najlepsze.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z