Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Kinect może pomagać weteranom wojennym. Wreszcie się przyda!

Adzior środa, 19 grudnia 2012, 10:13 News
Rekordowy Kinect
Rekordowy Kinect

Dość nieoczekiwanie Kinect znajduje coraz więcej zastosować w... medycynie. Microsoft poinformował, że zaczyna współpracę z amerykańską armią, by przy pomocy ruchowego kontrolera usprawniać proces rehabilitacji weteranów wojennych.

Koncern z Redmond konsultuje z wojskiem USA przeróżne kryteria, jakie miałoby spełniać specjalne oprogramowanie współpracujące z Kinectem, pomagające weteranom w fizjoterapii. Ponadto Microsoft prowadzi rozmowy na temat technologii z wojskowymi sekcjami badań komunikacyjnych.

Głównymi zaletami Kinecta w tej dziedzinie są niskie koszty urządzenia oraz łatwy dostęp do niego. Duże znaczenie ma szczególnie drugi aspekt, gdyż ma on pozwolić na sprawniejszą rehabilitację tych weteranów, którzy mieszkają daleko od jednostek. Niska cena to atut szczególnie w porównaniu z dużymi kosztami hospitalizacji.

Obecnie oprogramowanie jest projektowane z myślą o standardowej wersji Kinecta, jednak Microsoft nie wyklucza stworzenia specjalnej wersji dla armii w przyszłości.

Ponadto Microsoft swoim wynalazkiem chce pomóc osobom dotkniętym zespołem stresu pourazowego. Doskonale sprawdzają się tu awatary pacjentów i terapeutów, które mogą zapewnić obu stronom prywatność i anonimowość - obie strony wiedzą o sobie nawzajem i nie boją się, że ktoś ich podsłuchuje. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft Kinect,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 22 grudnia 2012, 9:27   waste

On się w zasadzie dobrze spisuje jedynie w dziedzinach nie związanych z grami, ewentualnie z jakimiś aplikacjami-eksperymentami.

środa, 19 grudnia 2012, 19:29   Sergi

Jeszcze jedna dziedzina niezwiązana z grami, w której Kinect świetnie się spisuje :)

środa, 19 grudnia 2012, 15:55   matusiak97

sterowania*

środa, 19 grudnia 2012, 13:37   matusiak97

No to czekamy na DLC z możliwością sterownia nogami.

środa, 19 grudnia 2012, 12:28   age

hm... jak na razie najciekawsze rzeczy związane z kinecktem to te niezwiązane z graniem. Ciekawe czy na liście na najbardziej bezużyteczny gadżet kineckt będzie przed czy za move&039;em od sony.

środa, 19 grudnia 2012, 11:37   zoldator

Wow, czyli Kinect ma jakiekolwiek zastosowanie oprócz tony nie działających gier?

środa, 19 grudnia 2012, 11:37   paintball_X

Już to widzę: weteran- kaleka macha pół godziny jedyną sprawną kończyną a Kinekt i tak włącza to, co mu się spodoba. ;P

środa, 19 grudnia 2012, 11:36   RaZzzZoR

Mówiłem że kinect to wierzchołek góry lodowej. Ten sprzęcik ma przyszłość.

O autorze

Adzior

Podobne newsy

RoomAlive: Nowa wersja "środowiskowego wyświetlacza" Microsoftu. Zamieni pokój w jedną wielką grę [WIDEO]

News
poniedziałek, 6 października 2014

roomalive-nowa-wersja-srodowiskowego-wyswietlacza-microsoftu-zamieni-pokoj-w-jedna-wielka-gre-wideo Pamiętacie IllumiRoom? To technologia Microsoftu, która ma wyświetlać obraz z gier nie tylko na ekranie telewizora, ale i na ścianach pokoju. Choć nie trafi ona (przynajmniej na razie) pod przysłowiowe strzechy, gigant z Redmond wciąż pracuje nad rozwojem projektu. W efekcie powstało RoomAlive – ulepszona wersja IllumiRoom wykorzystująca możliwości rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Komentarzy:
17

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

SUPER. HOT. DUNGEON. TOP. HYPER. DOT.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z