Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNiemiecka federacja konsumentów grozi Valve. Powód? Regulamin Steama

Piotrek66 wtorek, 25 września 2012, 13:33 News
Steam
Steam

Powraca kwestia kontrowersyjnego regulaminu usługi Steam, w którym odmowa akceptacji skutkowała usunięciem konta i wszystkich posiadanych w serwisie gier. Sprawą zainteresowała się niemiecka federacja konsumentów, która uważa, że nowy regulamin jest niesprawiedliwy dla klientów.

W wystosowanym do Valve piśmie przedstawiciele niemieckiej federacji konsumentów (Verbraucherzentrale Bundesverband e.V – w skrócie VZBV) uważają, że zmuszanie użytkowników Steama do akceptacji regulaminu pod groźbą usunięcia konta i przypisanych do niego gier stawia klientów w niekorzystnej sytuacji.

VZBV twierdzi również, że Valve powinno dostosować się do orzeczenia europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który orzekł, że użytkownicy mogą odsprzedawać swoje cyfrowe kopie gier i programów. Przypomnijmy, że twórcy Half-Life’a ominęli ten "problem", określając w nowym regulaminie Steama oferowane produkty, jako „usługi”.

Niemiecka federacja konsumentów dała czas na odpowiedź do 10 października. Jeśli do tego dnia Valve nie odpowie, wówczas VZBV skieruje sprawę do sądu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Valve, Steam,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 9 października 2012, 20:31   maciekcvg

Czytam te niektóre komentarze i po prostu nie wierzę. Czy Wy dzisiejsi gracze naprawdę chcecie mieć jak najmniejsze prawa? Czy sami chcecie być pozbawiani oczywistego prawa konsumenta jakim jest odsprzedaż zakupionego produktu? Czy wam pasuje to, że ktoś może was pozbawić zakupionych przez was produktów, bo taki jest regulamin? Czy pomyśleliście kiedyś chociażby o tym, co by się stało, gdyby np.Steam przestał przynosić chore zyski i zostałby wyłączony a Wy stracilibyście całą kasę włożoną przez x lat w gry?

poniedziałek, 8 października 2012, 1:32   kostekmax

Odsprzedaż gier to bzdura, tak jak by nakazać prawo do odsprzedaży używanych biletów autobusowych czy biletów do kina. Niech sobie nośniki DVD odsprzedają z box&039;owych wersji a nie licencje na gry z kont. Masakra ta EU w tym temacie, a teraz jeszcze tego gniota lansują. Jak szwabom konta pousuwają bo za mądrzy żeby zaakceptować nowy regulamin to może trochę od kompów odejdą, poruszają się, schudną^^

środa, 26 września 2012, 23:47   sonio

Wojtek92
Jestem takim pesymistą? Kradzież konta może nastąpić w najmniej oczekiwanej chwili (choćby przez dziurę w przeglądarce czy innej aplikacji którą wszelkie zabezpieczenia uznawają za bezpieczną. Do tego może następować wykradanie danych po stronie serwerów obsługujących (co ciekawe, jeśli padają najbardziej zabezpieczone serwery służb bezpieczeństwa, to firewall w windowsie jest nie do zdobycie?) - więc czemu dziś nie ma takich zjawisk? BO TO SIĘ NIE OPŁACA

środa, 26 września 2012, 21:40   muzgmen

sprawdzają w różnych źródłach

środa, 26 września 2012, 21:40   muzgmen

@Wojtek92 Gdyby system odsprzedaży na steamie istniał, to powiedz mi na czym by Steam (Valve) zarabiało? 50% graczy powiedziałoby że kupią używke, bum zyski o 50% niższe. A Steam dostaje może 5% od każdej sprzedanej kopii gry. Platforma nie miałaby prawa istnieć, bo nie mogłaby siebie utrzymać!A co do tego "że mogą zablokować konto". Jestem chyba jedynym który postanowił że napisze do suportu i się ich spyta czy to prawda. CDA BAZUJE NA J-E-D-N-Y-M poście J-E-D-N-E-G-O redditowca! A mówili kiedyś ż zawsze

środa, 26 września 2012, 21:29   Baaq

DOBRZE NIEMCY!! VALVE ODDAWAJ LICENCJE, SAY NO TO STEAM hahaha

środa, 26 września 2012, 16:26   Wojtek92

Soni to pesymista. Jak ktoś tworzy już taką usługę, jak steam, musi brać, za to odpowiedziałność i nie uchylać się od ustaw europeiskich nastawiając się tylko na zysk. Jeżeli ktoś daje sobie ukraść konto bo ciężko mu zainstalować Firewall-e i anty-wirusy, albo sam podaje chasło to świadczy o jego głupocie. A problem odsprzedaży którą można pomylić z kradzieżą można rozwiązać tym że handel może się odbywać tylko między urzytkownikami steam i za z góry nażuconą kwote, dajmy 50% ceny.

środa, 26 września 2012, 10:27   Jaell

Sonio Żeś trochę mi zmienił pogląd na ten temat, nie myślałem o tym w ten sposób. Masz niewidzialny rep + ^^^

środa, 26 września 2012, 7:15   muzgmen

@spidymaster nie zrobią tego. Nie ma takiej opcji, bo wtedy ze steama nikt by nie korzystał :P Po prostu zmienili w regulaminie z "kupowania" na "subskrypcję" tylko po to żeby obejść prawo, a reszta jest taka jaka była.

wtorek, 25 września 2012, 23:09   spidymaster

Powiem tak: na odsprzedaży gier mi nie zależy, trudno, niech już sobie będą. Ale jeśli kiedykolwiek wprowadzą grę na nawet 1000 lat, a nie a wieczność, albo usuną choć 1 grę, to przyłączę się do pozwów zbiorowych.

Podobne newsy

Steam: Top 10 minionego tygodnia (8-14 lutego)

News
niedziela, 16 lutego 2020

steam-top-10-minionego-tygodnia-8-14-lutego Rzezanie potworów i postapokalipsa.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
1

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z