Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBohemia Interactive o pracownikach aresztowanych w Grecji: "Byli na wakacjach"

Piotrek66 środa, 12 września 2012, 13:46 News
Arma III
Arma III

Bohemia Interactive wystosowała oficjalne oświadczenie w sprawie aresztowania w Grecji dwóch pracowników studia pod zarzutem szpiegostwa. Prezes firmy twierdzi, że byli oni na niewinnej „wakacyjnej wycieczce”.

Na forum studia jego prezes, Marek Spaniel, opublikował oficjalne oświadczenie. Jak w nim czytamy:

Możemy potwierdzić, że dwóch pracowników Bohemii Interactive, nasi przyjaciele i koledzy, zostali aresztowani w czasie swojej wakacyjnej wycieczki do Lemnos. Odwiedzili wyspę wyłącznie w celu doświadczenia jej pięknych widoków.

Od czasu powstania w 1999 roku Bohemia Interactive tworzyła gry w oparciu o informacje dostępne publicznie. Zawsze szanujemy prawo i nigdy nie kazaliśmy nikomu łamać prawa jakiegokolwiek państwa. Tak samo było w przypadku Army 3.

W tej chwili z całych sił wspieramy aresztowanych kolegów, a także ich przyjaciół i rodziny dotkniętych tą trudną sytuacją. […].

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 17 listopada 2012, 11:33   Grotstalk

Nie łykajcie wszystkiego co nazwano "oficjalnym oświadczeniem" jak głodne pelikany.
Firma się nie przyzna, a poza tym niektórzy pracują nawet na wakacjach - znam to z autopsji.Zresztą zamierzony czy nie, to i tak dobry darmowy marketing i o grze będzie głośniej.
Sprawa się przedłuża, bo pewnie ich wymiar sprawiedliwości jest podobnie błyskawiczny jak u nas.

czwartek, 13 września 2012, 12:49   le_Fey

aaa! big mistake omg! :) dobra odwołuję to darmowej reklamie - ale szpiedzy z aparatami marki Zorka to raczej śmiech i niech się Grecy nie kompromitują

czwartek, 13 września 2012, 12:14   Darkstar181

le_Fey
A co mają do tego Stany ? Bo wiesz, Bohemia to czeskie studio.

czwartek, 13 września 2012, 11:48   garou

le_Fey: a co mają wspólnego Stany Zjednoczone, do tej sytuacji?:)

czwartek, 13 września 2012, 11:44   le_Fey

Z tym zakazem fotografowania to idiotyzm czystej wody - przy obecnej tech. satelitarnej to w d... komendanta tej greckiej bazy wojskowej mogą zajrzeć z kosmosu :P - po prostu chłopki z BI chcieli zrobić darmową reklamę nowej produkcji (Arma3) - nie wierzę że rząd grecki będzie zadzierał z USA i dobrze o tym chłopaki z BI wiedzą

czwartek, 13 września 2012, 11:19   Civril

Baaq: A skąd to każdy wie? O to chodzi w szpiegowaniu, że nikt nie wie. I na dobrą sprwę to mogli być szpiegami, przecież mają pretekst do bycia na Lemnos.

czwartek, 13 września 2012, 1:42   kocure21

Każdy deb il wie że nie wolno fotografować obiektów wojskowych, taka informacja jest przy każdej bazie/jednostce wojskowej. Nawet przy jednostce w moim mieście (żagań) jest ostrzeżenie że fotografowanie jest surowo zabronione i bla bla bla tak dalej. Jak zrobię zdjęcie i mnie nie rozstrzelają podczas ucieczki to wam wrzucę słitaśną fotke.

środa, 12 września 2012, 22:39   pio6

To może być celowe robienie zamieszania przez twórców, żeby zwrócić uwagę graczy na tą grę.

środa, 12 września 2012, 22:07   Baaq

Przecież każdy wie, że oni nie są żadnymi spyami. Po cholerę ich do więzienia wrzucać? Coś tu nie gra.

środa, 12 września 2012, 19:32   Ganjalf

@Wcogram
Masz na myśli tą supertajną Strefę 51 o której słyszał już prawie każdy? :P
Ale fakt: Ludzie którzy od jakiegoś czasu robią symulatory pola bitwy, powinni dobrze wiedzieć co grozi za nieuzgodnione fotografowanie obiektów wojskowych. O stosownych oznaczeniach w takich okolicach nie wspominam. Głupia wpadka, jeśli faktycznie cykali te fotki.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wedle zapowiedzi ma to być karta szybsza niż topowy do niedawna GeForce GTX 1080 Ti i pozwolić na komfortowe granie w 4K przy 60 fps-ach. Co w zasadzie by się zgadzało…

Komentarzy:
29

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował przyjęcie projektu nowej dyrektywy unijnej o ochronie prawa autorskiego. Zawiera on na tyle kontrowersyjne zapisy, że w wielu miastach odbyły się protesty przeciw jego wprowadzeniu, oskarżające polityków o cenzurę internetu.

Komentarzy:
82

Czytając slogany zapowiadające najnowszą część asasyńskiej sagi, nie sposób nie uśmiechnąć się z niedowierzaniem. „Nie ma złych i dobrych wyborów”, „to będzie pełnoprawne RPG”, „antyczna Grecja będzie żyła własnym życiem” – wszystko to wyglądało bardzo pięknie na papierze. Na szczęście teraz mogę już z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że hasła te mają pokrycie w rzeczywistości.

Komentarzy:
12

Przypomnijmy sobie ewolucję jednego z najpopularniejszych MMO w historii.

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z