Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMass Effect 3: BioWare zdradza wielką tajemnicę dotyczącą Sheparda [SPOILER]

Piotrek66 poniedziałek, 2 lipca 2012, 11:26 News
Mass Effect 3
Mass Effect 3

Osoby, które wybrały tzw. czerwone zakończenie Mass Effecta 3 musiały się bardzo zdziwić widząc jedną ze scen po napisach końcowych. Do tej pory jednak jej znaczenie nie było jasne. BioWare potwierdziło jednak, że podejrzenia fanów dotyczące tego fragmentu były prawdziwe. UWAGA – jeśli nie ukończyliście gry radzimy wam nie czytać tego newsa. MEGA SPOILER!

Po wybraniu zakończenia, w którym Shepard decyduje się zniszczyć Żniwiarzy, po napisach końcowych pojawia się krótka scenka, a w niej widzimy leżące wśród ruin ciało w mundurze N7, które nagle nabiera powierza. Fani spekulowali, że może to być Shepard, który jednak zdołał przetrwać wybuch Cytadeli, do tej pory jednak nie było na to twardych dowodów. Teraz BioWare potwierdziło, że to prawda – komandor jednak żyje!

Poinformował o tym Tully Ackland, community manager w BioWare na oficjalnym forum studia. Jak czytamy w jego wpisie:

Mogliście zauważyć, że w zakończeniu <żyjący Shepard>, partner(ka) komandora umieszcza jego imię na ścianie pamięci i spogląda w górę, jakby był(a) zamyślony(a). sugeruje to, że ukochany(a) nie jest gotowy(a) na pogodzenie się ze śmiercią Sheparda, a ostatnia scena potwierdza, że miał(a) rację. Gdy Normandia odlatuje, jest nadzieja, że partner(ka) i Shepard znowu będą razem.

Kto wie… może więc nie pożegnaliśmy jeszcze ostatecznie komandora, a czerwone zakończenie będzie kanonicznym? Co o tym sądzicie?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 20 marca 2017, 21:40   BLACKWOLF1995
Pewnie znalazły by się osoby które by mnie spytały, co mam na myśli, jakie to pytania. Jeśli faktycznie Shepard miałby zostać zindoktrynowany to w takim razie co by się stało ziemią ba z całą galaktyką? Wychodziło by przecież na to że cały nasz trud, zbieranie floty, armii poszłoby na marne, jeśli to co widzieliśmy w zakończeniu, to byłaby tylko wielka iluzja. Znaczyłoby to przecież że Żniwiarze zwyciężyli, zrobią co zrobią. Choć mogło by się wydawać że zwyciężyliśmy, to tak naprawdę, ponieśliśmy KLĘSKE.
poniedziałek, 20 marca 2017, 21:34   BLACKWOLF1995
Byłbym bardzo zadowolony, gdyby tak faktycznie było że shepard tak naprawdę żyje jeśli wybierzemy w zakończeniu zniszczenie żniwiarzy. Odkąd wyczytałem parę eehhh informacji na forum, że shepard miałby być zindoktrynowany..... nie potrafiłem przyjąć tego do wiadomości, ale zaczynałem mieć wątpliwości. Co i tak nie zmienia to pewnej kwestii. Przez teorie indoktrynacji pojawiło się bym powiedział więcej pytań niż niż odpowiedzi.
niedziela, 18 stycznia 2015, 17:40   John129

JAK DLA MNIE TO SERIA MASS EFFECTA BYŁA SUPER ALE W 3 SERI TEJ GRY ZOSTALIŚMY OSZUKANI WYBRAŁEM CZERWONE ZAKOŃCZENIE I POKAZAŁO MI TO ZE SHEPARD ŻYJE WIĘC KOLEJNA CZEŚĆ GRY MASS EFFECT 4 POWINNA BYĆ Z KOMANDOREM SHEPARDEM CZEKAM CAŁY CZASZ ZA ME 4 ZOBACZYMY JAKIE TAM BĘDZIE ZAKOŃCZENIE ALE CZEKAM NA 1000% ZE ME 4 WYJDZIE

poniedziałek, 23 lipca 2012, 22:23   dracon2002

A w tle obrazy odbudowywanych przez Żniwiarzy Cytadeli, przekaźników i Londynu. Jeśli chcesz ze mną dyskutować na temat rozszerzonych zakończeń, obejrzyj je proszę przynajmniej na YouTube.

poniedziałek, 23 lipca 2012, 22:22   dracon2002

@Blazkowicz: Ty chyba nie wybrałeś Kontroli w EC. "Wieczna. Nieśmiertelna. Nieskończona. Kobieta którą kiedyś byłam, używała tych słów, lecz dopiero teraz mogę zrozumieć ich prawdziwe znaczenie. Oraz upór którym się cechowała. [...] Jednak nigdy nie zapomnę osób które pozwoliły jej przekazać mi tę potęgę. Zarówno żywych... Jak i poległych. Wykorzystam moje możliwości by chronić wszystkich. Odbuduję to co zostało zniszczone. I nie pozwolę więcej nikogo skrzywdzić!"

wtorek, 17 lipca 2012, 18:01   DUSTDEVIL

Szkoda tylko, że wybierając "czerwone" zabijamy Gethów i EDI :/

wtorek, 17 lipca 2012, 14:29   blazkowic6

@dracon W rozszerzonej wersji Shepard po przejęciu Żniwiarzy staje się nowym katalizatorem i sam czyści wszechświat.

niedziela, 15 lipca 2012, 16:09   dracon2002

A wg. mnie Zniszczenie jest najgorszym endingiem, bo mimo, że światy sobie jakoś radzą, to są zupełnie odcięte, a Zjednoczona Flota krąży bez celu mijając co i rusz wraki przekaźników. Za to w kontroli Shep używa Żniwiarzy do naprawy przekaźników i Cytadeli oraz wysyła ich na straż galaktyce. A Synteza mówi sama za siebie, czemu też jest dobra. :)

niedziela, 8 lipca 2012, 0:56   Pointer669

@Lukspace proszę Cię, że niby co renegackiego jest w tym zakonczniu. Wszystkie części przechodziłem jak 100% idealista i dla mnie istnieje tylko jedno prawdziwe zakończenie, właśnie to czerwone+ oczywiście złapany oddech. I bardzo chętnie kupił bym ME4 w którym głównym bohaterem był by właśnie Shepard, ale to raczej nie możliwe więc się nie łudzę. Licze jedynie na Dlc rozgrywające się po pokonaniu żniwiazy. Bo to że Shepard przeżył jak już napisali jest pewne.

sobota, 7 lipca 2012, 18:47   Hackind

Cobalt-Chyba przeczytam tą książkę.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
1

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z