Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKickstarter: Ponad połowa projektów growych zakończonych niepowodzeniem

Piotrek66 wtorek, 12 czerwca 2012, 14:49 News
Kickstarter
Kickstarter

Od jakiegoś czasu w branży panuje nowe zjawisko w postaci gier  finansowanych za pośrednictwem Kickstartera. Choć co jakiś czas słyszymy o projektach, które odniosły sukces, rzeczywistość nie dla wszystkich jest różowa. Ponad połowa przedsięwzięć growych na Kickstarterze kończy się niepowodzeniem.

Blog Apps Blogger zebrał informacje o wszystkich inicjatywach przeprowadzanych za pośrednictwem Kickstartera. Według zaprezentowanych na infografice (dostępnej poniżej) danych, 50% wszystkich projektów zakończyło się powodzeniem. Niestety statystyka ta znacznie gorzej prezentuje się w przypadku gier.

Blisko 10 tysięcy z 17 tysięcy gier (wlicza się w to jednak także karcianki), nie zostało sfinansowanych. Oznacza to, że 57% growych projektów zakończyło się niepowodzeniem. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Ciekawostki,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 30 czerwca 2012, 18:00   Wuwu1978

Najważniejsze, że na nowego Carmageddon uzbierali kasiorkę :) .

sobota, 16 czerwca 2012, 13:50   Alphanumerix

Blisko 10 tysięcy z 17 tysięcy gier (wlicza się w to jednak także karcianki), nie zostało sfinansowanych. Oznacza to, że 43% growych projektów zakończyło się powodzeniem. !!
YAY!

środa, 13 czerwca 2012, 13:38   mapokl

Biorąc pod uwagę jak działa Kickstarter 50% to jest olbrzymi sukces. W każdej grupie znajdą się projekty które nie mają szans i to ich jest więcej. Nawet 30 % to byłby sukces bo mówimy o grach które inaczej by nie powstały. A porażka nie ma prawie negatywnych skutków.

środa, 13 czerwca 2012, 9:05   lothar86

Jeśli tęsknisz za czasami pierwszych Rainbow Six lub Ghost Recon&039;a i nienawidzisz tego co Ubishit zrobił z tymi markami, to wiedz że coś się dzieje :D Powstaje gra Ground Branch, od twórców oryginalnego Rainbo Six, Rogue Spear i 1szego Ghost Recona. Obadaj sprawę i wesprzyj jeśli możesz.
http:groundbranch.com/
http:www.kickstarter.com/projects/670743543/ground-branchPoza tym jest lepsza alternatywa dla kickstartera, znana choćby z gry pt. Project CARS. Mówię o portalu http:www.wmdportal.com/about/

środa, 13 czerwca 2012, 7:02   TrollingStones

@KoweK:
Ludzie fundujący ten projekt (jeśli nie uzbiera się odpowiednia kwota) dostają kasę z powrotem.

środa, 13 czerwca 2012, 3:16   KoweK

A co się dzieje z kasą, która poszła na niezafundowany projekt?

wtorek, 12 czerwca 2012, 20:18   KamilChr

Ja bym uznał ilość sfinansowanych projektów bardziej za sukces. Dlaczego? Patrząc na obecny kryzys, który sie wcale nie pomniejsza, to miło że taka ilość projektów zakończyła się powodzeniem.

wtorek, 12 czerwca 2012, 19:01   bart-2pl

niesamowite ! prawie połowie się udało, TO JEST CUD a nie zła wiadomość mości redaktorzyno

wtorek, 12 czerwca 2012, 18:09   kwanat

bez urazu dla nich. ale te 50% zostało sfinansowane czyli aż tyle projektów ujrzy światło dzienne co z tego że wielu sie nie udaje ale to jest finansowanie gier!

wtorek, 12 czerwca 2012, 17:23   aleksdraven

Na szczęście Grim Dawn zebrał ile trzeba

Podobne newsy

Patrice Desilets zakłada nowe studio - Panache Digital Games

News
czwartek, 13 listopada 2014

patrice-desilets-zaklada-nowe-studio---panache-digital-games Patrice Desilets, który niegdyś pracował nad grami z serii Assassin’s Creed, się nie poddaje – po zakończonych niepowodzeniem próbach współpracy z Ubisoftem i THQ, projektant postanowił założyć własne studio. Czym się zajmie?

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Głuchowski to przede wszystkim ojciec Uniwersum Metro 2033 – powieści z tego cyklu zapewniły mu popularność i dały początek świetnej serii gier. Autor parę razy już jednak udowodnił, że potrafi uciec od klaustrofobicznych klimatów. Tym razem jest podobnie – ale też nie do końca. Bo klimat postapo można wyciskać z każdej ze stron.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z