Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Szef amerykańskiego oddziału Sony przeciwny systemom "antyużywkowym"

Piotrek66 poniedziałek, 14 maja 2012, 10:41 News

Plotki o konsolach nowej generacji wskazują, że mogą one posiadać systemy blokujące możliwość uruchomienia gier używanych. Choć pomysł ten spodobał się niektórym developerom, przeciwny mu jest prezes amerykańskiego oddziału Sony, Jack Tretton.

Analityk Michael Pachter na antenie programu Bonus Round w serwisie GTTV zdradził, że rozmawiał niedawno z Trettonem o ewentualnym wprowadzeniu przez Sony do swojej nowej konsoli systemu „antyużywkowego”.

Szef amerykańskiego oddziału firmy stwierdził, iż jest „przeciwny blokowaniu używanych gier”, dodając, że są one czymś „świetnym dla klientów”, a zastosowanie mechanizmu przeciw „używkom” byłoby działaniem skierowanym „przeciwko konsumentom”. Te słowa mogą dziwić, zwłaszcza, że Sony od jakiegoś czasu stosuje mechanizm zwany potocznie Online Pass w postaci jednorazowych kodów aktywujących dostęp m.in. do multi. Ma on właśnie walczyć z rynkiem używek.

Tretton podkreślił jednak, że nie jest to oficjalne stanowisko Sony, a jego własna opinia. Co oznacza, że wprowadzenie systemu „antyużywkowego” w PlayStation 4 nadal wchodzi w grę, choć zapewne prezes amerykańskiego oddziału firmy może mieć pewien wpływ na decyzje podejmowane przez samą „górę” w tej kwestii.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Sony, PlayStation 4,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 15 maja 2012, 17:32   Pyonec

własnie zwolniła sie posada szefa amerykanskiego oddziału Sony

poniedziałek, 14 maja 2012, 23:00   rocket12

@ Sergi - w sprawie serwisów streamujących gry
Dla ułatwienia życia ludziom takim jak ty i ja powstał internet.
Błagam poczytaj trochę zanim palniesz jakąś głupotę...W skrócie: streamowany jest tylko obraz pliki z grą pozostają w rękach [tylko i wyłącznie] onlive/gaikai nie ma szansy na ich skopiowanie

poniedziałek, 14 maja 2012, 20:25   Sergi

@baalnazzar - Ale już w zasadzie wiadomo, co się będzie działo. Skąd? Z MMO. Tak jak istnieją prywatne serwery do WoWa, tak będą istniały lewe farmy GaiKai czy OnLive. Z połową gier, reklamami i lagami, ale ludzie zawsze znajdą sposób.
Co do złamania - możliwe że później się rzucili do PS3 bo jego start był w ogóle słaby, na początku nie było w co grać.

poniedziałek, 14 maja 2012, 18:47   olson6897

@ ARONEK128J Nie bądź śmieszny, chyba nigdy w życiu na oczy nie widziałeś xboksa.

poniedziałek, 14 maja 2012, 18:43   olson6897

Taaaaa akurat. W tv zgrywa kozaka, online passy już są, a system antyużytkowy pojawi się lada chwila. Trochę szkoda mi używek, bo często wymieniam się z kumplami. Niestety twórcy gier lubią zabierać nam kasę, a że DLC się średnio sprzedawają to czas na rewolucyjny system antyużytkowy.

poniedziałek, 14 maja 2012, 16:59   baalnazzar

Generalnie zdążyłem zauważyć, że im bardziej hardkorowa walka z piractwem i używkami, tym bardziej legalny użytkownik dostaje po d... I póki co nic się nie zmienia. Żeby dobrze się zabezpieczyć, systemy są coraz bardziej skomplikowane i coraz mniej przystępne. Przykra, ale prawda :/

poniedziałek, 14 maja 2012, 16:56   baalnazzar

Hmm... Zastanawiam się jak duże znaczenie w opóźnionym złamaniu PS3 miało znaczenie brak chęci jej złamania, a jak duże trudność zabezpieczenia. Może jak pękła jedna konsola to druga została olana? Może, bo ja tego nie wiem. Po prostu się zastanawiam jak to jest. Mi się zdaje, że piractwo może zmięknąć dopiero w obliczu streamingu. Nie zapowiada się jednak na dominację tegoż prędko. W dodatku to byłoby spore ograniczenie dla klienta. Plus - może i to jakoś by łamano, tylko do głowy nie przychodzi jak :)

poniedziałek, 14 maja 2012, 16:18   ARONEK128J

Kupujcie xboksy, trzeba zniszczyć SONY, jak mogli na coś takiego pozwolić.
/lol

poniedziałek, 14 maja 2012, 16:17   glebiu

Dobrze gada Polać Mu...

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z