Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Naukowcy: "Hakerzy mogą odzyskać dane o karcie kredytowej ze starego X360". Microsoft: "To mało prawdopodobne"

Piotrek66 sobota, 31 marca 2012, 12:00 News
Xbox 360 - logo
Xbox 360 - logo

Sprzedajecie starego Xboksa 360? Uważajcie – istnieje hipoteza, że hakerzy są w stanie odzyskać dane z dysku twardego konsoli, w tym informacje o karcie kredytowej, nawet jeśli „twardziel” został sformatowany.

Naukowcy z uniwersytetu Drexel odkryli, że zdolni hakerzy są w stanie zdobyć informacje o karcie kredytowej z używanego Xboksa 360. W rozmowie z serwisem Kotaku naukowiec Ashley Podhradsky wyjawiła, że jej ekipa kupiła starego X360 w jednym ze sklepów wspieranych przez Microsoft. Następnie za pomocą prostych i popularnych narzędzi uzyskała dostęp do plików i folderów przechowywanych na sformatowanym dysku twardym, w tym informacji o karcie kredytowej poprzedniego właściciela urządzenia.

Jak mówi Podhradksy:

Microsoft odwalił kawał świetnej roboty chroniąc informacje osobiste. Ale nie w przypadku ochrony danych użytkowników.

Naukowiec podkreśla, że proces „wyciągnięcia” tak poufnych danych jest prosty i każdy początkujący haker może tego dokonać. Co należy więc zrobić, aby uchronić się przed tym? Przed sprzedażą starego Xboksa 360 należy podpiąć jego dysk twardy do komputera i wyczyścić go np. programem Darik’s Boot & Nuke.

Jak dodaje Podhradsky:

Kiedy formatujesz komputer na systemie takim, jak Windows, pojawia się informacja, ze twoje dane zostaną skasowane. To nie jest do końca prawda – te informacje nadal tam będą… kiedy więc Microsoft mówi ci, że coś zostało zresetowane, nie do końca ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości. Trzeba zrobić dużo więcej.

Jim Alkove, menedżer generalny w Microsofcie ds. bezpieczeństwa interaktywnej rozrywki, na łamach portalu Joystiq wystosował oficjalne oświadczenie w tej sprawie, zapewniając, że odzyskanie informacji o karcie kredytowej ze starego dysku twardego Xboksa 360 jest mało prawdopodobne. Jak mówi:

Prowadzimy szczegółowe dochodzenie w sprawie badań naukowców. Poprosiliśmy o informacje, które pozwolą nam zbadać konsole, o której mowa, ale wciąż nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Xbox nie jest zaprojektowany w ten sposób, by przechowywać informacje o karcie kredytowej na konsoli i odzyskanie tych danych przez opisane metody wydaje się mało prawdopodobne. Dodatkowo, kiedy wprowadzamy na nowo do sprzedaży używane konsole przede wszystkim czyścimy dyski twarde z danych użytkowników. Mogę zapewnić posiadaczy Xboksa, że prywatność i bezpieczeństwo ich osobistych informacji traktujemy bardzo poważnie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, Rynek gier, Ciekawostki,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:40   zigor1

huh *dysku :P
chyba że niektóre wypowiedzi są prima aprilisowe ;)

niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:38   zigor1

niektórym radziłbym poszperać troszkę głębiej o zasadzie działania tysku twardego, a raczej sposobu w jakim są zapisywane dane ;)

niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:28   Sergi

@Secundus - Prądem spalisz elektronikę, talerze przepnie się do drugiej i 100% odzyska.
@execor - Tylko dla dużego dysku takie nadpisywanie może dłuuuugo potrwać :)

niedziela, 1 kwietnia 2012, 12:29   execor

Secundus, co Ci da prąd? Nawet z rozmagnesowanego dysku można odzyskać ułamek procenta danych. Jedyna metoda poza rozwaleniem dysku w kwasie(jak młotkiem go potraktujesz to i tak możesz odzyskać dane), to tzw. metoda Gutmanna, która 35-krotnie czyści dysk z danych i nadpisuje losowymi danymi o zmieniającej się częstotliwości pola magnetycznego... ;] Indrid co Ci da remapowanie dysku, jak to tylko sektory przenosi, ale dane i tak są? I co Ci da pasta do zębów jak to są namagnesowane dyski tłumoku.

niedziela, 1 kwietnia 2012, 10:13   gambu

Żal! Microsoft nie umie się przyznać do błędu

niedziela, 1 kwietnia 2012, 8:23   Secundus

A nie lepiej DYSK prądem 1 fazowym zresetować? no dobra można użyć 3 faz i zrobić extra zwarcieXDD dysk nie do uratowania :PP

niedziela, 1 kwietnia 2012, 2:36   Sergi

Byłbym zaskoczony gdyby NIE dało się tych danych odzyskać ;)
@Indrid - Zniszczyć dysk każdy głupi umie, ale nadpisać tak, żeby nic nie dało się odzyskać a dało używać to już nie takie proste.

niedziela, 1 kwietnia 2012, 1:48   Indrid

teraz odzyskaj mi dane z wyzerowanego i remapowanego dysku haha powodzenia, ba nawet nie jesteś w temacie, owszem ze "sformatowanego" dysku odzyskasz jakąś część kodu, nie ma recepty ile to się okaże pod koniec procesu a hakerem to ty nie jesteś a zaboli cie jeszcze bardziej to ze nigdy nie będziesz takich jak ty tacy jak ja wyłapują jak muchy, otwórz hdd w domu przeczyść go pastą do zębów wypłucz wysusz a potem cos z niego odzyskaj albo wogóle zmuś do działania hahahahaha fizycznie kulejesz co to za newsy?

sobota, 31 marca 2012, 23:35   QuadDamage

@TheGhost dane można odzyskać nie tylko po formatowaniu ale nawet po tym jak dysk został zpartycjonowany. Ba, nawet z uszkodzonego fizycznie dysku jest to nadal możliwe.

sobota, 31 marca 2012, 22:52   Suchy021095

oj tam nie wiecie? :D Pewnie znowu jacyś "wielcy amerykańscy naukowcy" xD

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
4

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
0

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z