Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWasteland 2: Reaktywacja studia Black Isle? Brian Fargo nawiązuje współpracę z Obsidianem!

Piotrek66 piątek, 30 marca 2012, 19:27 News
PC
Wasteland 2
Wasteland 2

Studia inXile Entertainment (założone przez Briana Fargo) i Obsidian Entertainment (sformowane przez Chrisa Avellone’a) złożone są z byłych pracowników Black Isle, które odpowiedzialne było m.in. za pierwszą część Wasteland. Właśnie poinformowano, że oba zespoły mogą połączyć siły w pracach nad kontynuacją gry. Jest tylko jeden haczyk.

W rozmowie z serwisem Rock, Paper, Shotgun Brian Fargo zdradził, że zaprosił do współpracy nad Wasteland 2 studio Obsidian Entertainment. Oznacza to więc, że nad kontynuacją kultowego RPG-a pracować będzie większość osób z równie kultowego Black Isle, firmy odpowiedzialnej za największe produkcje z tego gatunku.

Jest jednak małe „ale”. Do współpracy dojdzie, gdy ekipa Briana Fargo uzbiera na swój projekt za pośrednictwem Kickstartera 2,1 milionów dolarów. W tej chwili na konto studia inXile Entertainment trafiło 1,6 milionów dolarów, brakuje więc jeszcze 500 tysięcy dolarów. Biorąc pod uwagę szybkość gromadzenia funduszy, taka suma powinna zostać uzbierana – zwłaszcza, że do końca akcji pozostało jeszcze 17 dni.

Jak mówi Fargo:

Mamy wspólną historię z tymi gośćmi z Obsidian, gdy pracowaliśmy w należącym do Interplay studiu Black Isle. Razem stworzyliśmy kilka najlepszych RPG-ów wszech czasów, od Fallouta 1 i 2 po takie tytuły, jak Icewind Dale i Planescape: Torment. To wspaniale, że mamy szansę połączyć znowu siły w pracach nad takim projektem, jak Wasteland 2. Obsidian ma niesamowity zbiór historii, dialogów i narzędzi, które wykorzystali do zrobienia Neverwinter Nights 2, Star Wars: Knights of the Old Republic II i – oczywiście – Fallouta: New Vegas. Bez względu na technologię, jaką zastosujemy w naszej grze, doświadczenie z ich narzędziami pozwoli nam efektywniej projektować naszą produkcję nie marnując czasu i środków na stworzenie odpowiednich edytorów.

Jak dodaje Chris Avellone, szef Obsidian Entertainment:

Wasteland jest dla mnie najlepszym RPG-iem i kiedy Brian zapytał mnie, czy chciałbym pracować nad jego sequelem, skorzystałem z tej okazji. Choć pracowałem nad Falloutem 2 i Falloutem: New Vegas, szansa pracowania nad duchowym protoplastą serii Fallout jest dla mnie zaszczytem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Rynek gier, Obsidian Entertainment, RPG, inXile Entertainment, dystrybucja cyfrowa,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 31 marca 2012, 22:58   Ganjalf

Hmmm... Zapłata kartą to jedyny sposób? Nie ma możliwości użycia Paypala czy czegoś w ten deseń?

BTW: Akurat pierwsze Fallouty miały w sobie sporo nawiązań do (anty)westernów.

sobota, 31 marca 2012, 20:36   Ganjalf

*nerdgasm*

sobota, 31 marca 2012, 13:02   Wuwu1978

Brian Fargo zebrał już $1,788,293. Do końca akcji pozostało 17 dni. To, że gra powstanie jest już pewne. Pytanie tylko, czy we współpracy z Obsidianem?

sobota, 31 marca 2012, 10:43   mapokl

@Aargh Nie wiem co takiego poważnego jest w klimacie F3, ale dla mnie New Vegas jest o niebo bardziej klimatyczny. A to, że ma klimat bardziej post-apokaliptycznego western-u niż oryginału mnie nie dziwi. W końcu minęło 200 lat od apokalipsy i 120 lat od czasów F1. Właśnie najbardziej mnie w F3 raziło to,że świat tak jakby stanął tam w miejscu.

sobota, 31 marca 2012, 9:17   kamil999666

@Amigos - Wszyscy mamy taką nadzieję. I nikt tu się nie spodziewa kolejnego współczesnego RPG (ME3?)

sobota, 31 marca 2012, 1:59   ciniasty1

@Amigos: Akurat sinik gry będzie 3D, to już potwierdzone. Za to reszta mniej-więcej się zgadza.

sobota, 31 marca 2012, 1:09   Abyss

@Amigos Zdaje sobie sprawę, podobnie z resztą jak z tego, że nawet najmniej zaawansowaną grę można stworzyć dziurawa jak ser szwajcarski...

sobota, 31 marca 2012, 0:59   eustachy80

New Vegas na głowę bije F3, to naprawdę dobry tytuł. Dorobek calutka ekipa ma zacny, niechaj tworzą, właściwi ludzie do tej roboty. Na pohybel leniwym wyrobnikom z Bioware, które zamiast rozwijać od czasu pierwszego ME nieustannie się cofa.

sobota, 31 marca 2012, 0:53   Amigos

Abyss, ale zdajesz sobie sprawę, że ta gra to będzie czysty oldskul bez grafiki 3D, super tekstur, widoku FPP i innych pierdółek, do których przyzwyczaiły nas współczesne tytuły? Jak ktoś się spodziewa nowego FNV, to nie tutaj. Zresztą Wasteland i Fallout to zupełnie inne gry, na dodatek ze wzajemnie wykluczającymi się uniwersami. WL to był taki drużynowy semi-roguelike, zarówno bardziej wymagający jak i bardziej archaiczny od Fallouta

piątek, 30 marca 2012, 23:33   Abyss

Wszystko świetnie, ale błagam, niech Obsidian od warstwy technicznej trzyma się z daleka!

Podobne newsy

Wasteland 2: Czym prędzej odbierzcie swoją darmową kopię gry na GOG-u!

News
środa, 11 grudnia 2019

wasteland-2-czym-predzej-odbierzcie-swoja-darmowa-kopie-gry-na-gog-u W pakiecie jest nawet niespodzianka.

Komentarzy:
14

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
0

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Czytaj artykuł dziewiątki! 

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z