Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Raport finansowy Take-Two: Spec Ops: The Line może się spóźnić, brak daty premiery GTA V

Piotrek66 piątek, 3 lutego 2012, 11:30 News
Take Two - logo
Take Two - logo

Kolejną firmą, która opublikowała raport finansowy za trzeci kwartał 2012 roku fiskalnego jest Take-Two. Spółka ujawniła przy tym, że premiera Spec Ops: The Line może zostać opóźniona, nadal nie poznaliśmy też nawet przybliżonego terminu debiutu Grand Theft Auto V.

W trakcie publikacji raportu finansowego, Take-Two ujawniło, że Spec Ops: The Line ukaże się w pierwszej połowie 2013 roku fiskalnego, a więc w okresie pomiędzy marcem, a wrześniem 2012. Rozszerzono więc "okienko" premierowe - do tej pory twierdzono, że gra ukaże się wiosną i nadal jest to niewykluczone, choć możliwe jest, że produkcja pojawi się dopiero latem.

W 2013 roku fiskalnym pojawi się też Borderlands 2 i XCOM. Premiera BioShock Infinite zaplanowana jest na ten rok kalendarzowy. Nadal nie ujawniono choćby przybliżonej daty premiery GTA V, ale Rockstar twierdzi, że ekipa rob „niesamowite postępy” w pracach nad grą.

Pozostałe informacje finansowe:

  • w trzecim kwartale 2012 roku fiskalnego przychody Take-Two wyniosły 236,5 miliona dolarów (rok temu: 334,3 miliona dolarów). W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku rozliczeniowego do kasy firmy wpłynęło 677,7 miliona dolarów (rok wcześniej: 954,6 miliona dolarów), zaś spółka zanotowała straty na poziomie 41,7 miliona dolarów;
  • przychody z cyfrowej dystrybucji stanowią 11% wszystkich wpływów. Najwięcej wygenerowała seria GTA, w tym „trójka” na smartfony;
  • seria Red Dead sprzedała się do tej pory w liczbie 13 milionów egzemplarzy, a L.A. Noire znalazło 5 milionów nabywców, zaś NBA 2K12 kupiło prawie 4 miliony osób.
Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Rynek gier, Take-Two, akcja, FPS, Rockstar Games, Cenega Poland, Team Bondi, Yager, 2K Games, 2K Marin, Take 2 Interactive, Strategy First, Irrational Games, Gearbox Software, dystrybucja cyfrowa, DMA Design, Play-It,

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 4 lutego 2012, 13:32   yanuszek

Bioshock jeszcze tym roku :D. Szkoda, że na Borderlandsy trzeba czekać...

piątek, 3 lutego 2012, 23:56   Suteq

@Walus002
Rok fiskalny liczy sie inaczej niz rok kalendarzowy, bodajze jest liczenie od 1 kwietnia do 31 marca nastepnego roku. Czyli chyba styczen-marzec 2012 to Q4 roku fiskalnego 2012.

piątek, 3 lutego 2012, 18:56   Tricky

po pierwszym udostępnionym filmiku najnowsze GTA wygląda ciekawie... zastanawia mnie tylko , czy obecne konsole to udzwigną

piątek, 3 lutego 2012, 18:18   Walus002

"w trzecim kwartale 2012 roku fiskalnego"to który jest rok obecnie ???

piątek, 3 lutego 2012, 16:43   Fenomen

I bardzo dobrze, niech Rockstar G się nie spieszy. Jeśli nowe GTA ma być kolejnym pociskiem, to trzeba wszystko dopieścić, a limity czasu temu nie sprzyjają.

piątek, 3 lutego 2012, 13:50   RaZzzZoR

zycze im jak najlepiej i jeszcze wielu produkcji na miare Red Dead i GTA.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje dobrą godzinę. Nawet 9kier raz na jakiś czas odpala mainstreamowe gry.

Komentarzy:
0

Całe lata już minęły od ostatniej naprawdę dobrej gry single player z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wygląda jednak na to, że znów się doczekaliśmy, a Fallen Order będzie jednym z ważniejszych tytułów tego roku. Przekonałem się o tym, przechodząc pokaźny jej fragment na specjalnym pokazie, jaki Electronic Arts zorganizowało w Los Angeles.

Komentarzy:
29

Myśl na dziś: W związku z obecnymi cenami warzyw wegetarianie wracają do jedzenia mięsa.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z