Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Nintendo Network: Odpowiedź na Xbox Live i PlayStation Network od Nintendo

Piotrek66 piątek, 27 stycznia 2012, 11:03 News
Nintendo Network
Nintendo Network

Kiedy zapowiedziano Wii U, pojawiły się plotki, że konsola doczeka się własnej usługi, podobnej do Xbox Live i PlayStation Network. Były one prawdziwe – Nintendo ujawniło właśnie, że już wkrótce zadebiutuje Nintendo Network, sieć, która pozwoli nie tylko na zabawę w multi i komunikację pomiędzy graczami, ale też zakup DLC.

W trakcie spotkania z inwestorami przedstawiciele Nintendo ujawnili istnienie Nintendo Network. Zastąpi ona dotychczasową usługę Nintendo WiFi Connection Service. Jak mówi Satoru Iwata, prezes firmy:

W przeciwieństwie do Nintendo WiFi Connection, które koncentruje się na konkretnych funkcjach, dążymy do utworzenia platformy, gdzie dostępne są różne usługi, z którymi nasi klienci powinni być połączeni za pomocą Nintendo Network, tak aby firma mogła przygotować dla nich obszerny wachlarz propozycji.

Usługę mają wspierać zarówno studia należące do Nintendo, jak i zewnętrzni developerzy i wydawcy. Nintendo Network ma obejmować 3DS-a i Wii U i zadebiutuje wkrótce i pierwszą grą z niej korzystającą będzie Mario Kart 7. Sieć pozwoli graczom korzystać z funkcji społecznościowych gry, takich jak możliwość gromadzenia się grupy, kontaktowanie ze sobą, czy toczenie pomiędzy sobą sieciowych pojedynków. W ramach usługi mają być publikowane także dodatki DLC.

Pierwszą produkcją, która będzie oferować cyfrowe rozszerzenia będzie dostępna tylko w Japonii na 3DS-ie Tobidasu Pricla Kiradeco Revolution, kolejną będzie Theatrhythm Final Fantasy. Iwata zaznaczył jednak, że stanowisko Nintendo w sprawie DLC nie uległo zmianie – chce, aby sprzedawane gry były pełne i nie sprawiały wrażenia pociętych na potrzeby dodatków. Te mają tylko poszerzać zabawę dla osób nimi zainteresowanych.

Prezes Nintendo dodał także, że jest możliwe, iż z czasem w Nintendo Network pojawią się również pełne wersje gier dostępnych w edycjach pudełkowych. Jak mówi:

Było to uwzględnione w trakcie projektowania Nintendo 3DS-a i mamy już odpowiednią infrastrukturę. Przygotujemy podobną ofertę na potrzeby Wii U. Jednakże nie podjęliśmy jeszcze decyzji dotyczącej tego, kiedy rozpoczniemy sprzedaż cyfrowych wersji gier. Jednakże, jako opcja na przyszłość, ten segment rynku będzie rozwijany.

Często cyfrowa zawartość wiąże się z ograniczeniem nabytych rzeczy do jednego konta, co jest problemem w przypadku, gdy z konsoli korzysta kilka osób. Nintendo i na to znalazło rozwiązanie – w Nintendo Network pojawi się system profili osobistych działających w obrębie jednego konta.

Nintendo ujawniło też, że na tabletopodobnych kontrolerach Wii U instalowany będzie program Near Field Communication – pozwoli on na dokonywanie szybkich i natychmiastowych płatności za pomocą kontrolera i systemu PayPass. Korzystanie z programu ma zagwarantować dodatkowe bonusy.

Ujawniono też, że do tej pory 3DS znalazł 15 milionów nabywców w trzech najważniejszych regionach – USA, Europie i Japonii. Tym samym jest to najszybciej sprzedająca się konsola na świecie. Z kolei w czasie pierwszych 9 miesięcy 2012 roku fiskalnego firma zanotowała 48,3 miliardów jenów strat (rok temu: 49,5 miliarda jenów zysku). 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo, Wii U,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 29 stycznia 2012, 13:40   LeonardoImesta

@rob3rt
Łatwo powiedzieć, widocznie japońskim dzieciom podoba się mizianie po brzuszku piesków. Spisek złe gazety hańbią cudowne Nintendo, sztuczne recenzje i sztuczne mgły! Haha.

niedziela, 29 stycznia 2012, 9:13   rob3rt

Edward, co Ty /mówisz/?! Jaka mogą konkurować PSN, XBLA i NN? To tak jak by miały konkurować SMSy w telefonach Samsung, Nokia i iPhone... No i jakie bankructwo? Po najlepiej sprzedającym się Wii, przyszedł 3DS (którego ludzie nie zrozumieli, bo myśleli, że to to samo co DS, tyle, że z 3D i nie chętnie po niego sięgali) i wraz z nim spadek kilku procent na giełdzie, nie oznacza bankructwa! Nintendo od jakiegoś czasu lepiej sprzedaje 3DS&039;a. Nie wierzcie wszystkiemu co jest napisane w sieci!

//Nie przeklinaj. - Alaknár//

sobota, 28 stycznia 2012, 0:52   Edward03051993

Jedyna szansa dla nich do szeroki rozwój usług w 3DS i zapowiadanym Wii U (to musi być coś next-genowego).

sobota, 28 stycznia 2012, 0:49   Edward03051993

Co tu mówić, troche czasu mineło. NINTENDO NETWORK nie ma szans. PSN i XBLA są zbyt silnymi konkurentami, a samo Nintendo było na skraju bankructwa jeszcze 3 miesiące temu

piątek, 27 stycznia 2012, 18:13   Sergi

Nie przesadzajmy, drogi Nintendo i reszty branży growej jakiś czas temu się rozdzieliły, nie ma mowy o zżynce. Sławetny Move ma korzenie jeszcze w EyeToy, który powstał lata przed Wiilotem.
Trudno ocenić ich ruchy, bo wszystko w wykonaniu N jest inne niż dla reszty świata ;)
@kaczmwoj - Sprzedawał się marnie w stosunku do oczekiwań, ale przez pewien czas miał bardzo dużą "prędkość" :)

piątek, 27 stycznia 2012, 15:41   Szpagin

Rychło w czas...

piątek, 27 stycznia 2012, 15:37   przemo9712

...Who cares?

piątek, 27 stycznia 2012, 15:35   kaczmwoj1994

Yyy, to ja już nie rozumiem. Podobno 3DS tak słabo się sprzedał, ale mimo to jest najszybciej sprzedającą się konsolą na świecie? Nie śmiejcie się, ale nie rozumiem... Oświećcie mnie.

piątek, 27 stycznia 2012, 15:21   groznex

@Berlin Czyli pc&039;ty sa kalka konsol i maszyn do pisania?
Nie popadajmy w przesade.
Kontrolery ruchowe, to owszem kopia Nintendo, ale znowu kinect poszedl dalej tworzac urzadzenie nie wykorzystujace kontrolera, a wstepne wersje ps move powstaly dlugo przed wii.

piątek, 27 stycznia 2012, 14:45   kwanat

@LeonardoImesta no wiesz kształt. Tak samo było z Iphone i jego kanciastowością ;)

Podobne newsy

Wii U: Konsolę można uznać oficjalnie za przedmiot kolekcjonerski

News
środa, 9 stycznia 2019

wiiu-konsole-mozna-uznac-oficjalnie-za-przedmiot-kolekcjonerski Ceny za zaplombowane pudełka sięgają absurdu.

Komentarzy:
11

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
0

A nie, to moja bohaterka w uroczym kostiumie!

Komentarzy:
7

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z