Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWiedźmin 2: Zabójcy Królów - CD Projekt ściga piratów

Piotrek66 wtorek, 13 grudnia 2011, 18:11 News

Ponad rok temu przedstawiciele CD Projektu obiecywali, że za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm będą ścigać osoby, które pobierać będą nielegalne wersje Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Firma realizuje teraz ten plan – w sieci pojawiły się informacje, według których piraci są namierzani i wzywani do zapłaty grzywny.

Jak donosi serwis Torrent Freak, CD Projekt zgodnie z obietnicą zatrudniło prawniczą firmę oraz ludzi monitorujących aktywność na serwisach torrentowych, by śledzić osoby, które pobierają nielegalne wersje Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy z „tysiącami” niemieckich użytkowników portalu BitTorrent skontaktowali się prawnicy CD Projektu, którzy wezwali piratów do zapłaty ponad 911 euro. Nie byłoby w tym nic złego – pochwalamy takie działania – ale redakcja Torrent Freak twierdzi, że w kilku przypadkach pomylono się. Niektóre osoby po raz pierwszy usłyszały bowiem o Wiedźminie 2: Zabójcy Królów od prawników…

To nie pierwszy raz, kiedy CD Projekt zatrudnia zewnętrzne firmy do śledzenia piratów. W 2008 roku wiele osób otrzymało listy od prawniczej firmy Davenport Lyons, w których wzywała ona do zapłaty grzywny. Niektóre z roszczeń dotyczyły pierwszego Wiedźmina.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Piractwo, CD Projekt, akcja, RPG, CD Projekt RED, CD Projekt,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 27 grudnia 2011, 23:44   alistair80

Tak jak pisał m1689. Gdyby to było takie proste, to byśmy mieli zalew spraw sądowych dotyczących odszkodowań za kradzież programów. Oczywiste jest, że pewnie z 75% osób mających komputer w domu, ma na nim "pirackie" oprogramowanie czy pliki. Wystarczyłoby wejść do takiego domu czy mieszkania i zgarnąć komputer. Szanse na trafienie są znacznie większe niż "szóstki" w totka. Tyle, że prawo nie pozwala jeszcze na "totalną inwigilację".

wtorek, 27 grudnia 2011, 23:37   alistair80

@krzysiekpul - właśnie na tym polega problem. W taki sposób działają wszystkie firmy windykacyjne. Wysyłają listy z żądaniem zapłaty, a wiele osób płaci, choć nie mają takiego obowiązku. Z zwykłego strachu, bo jednak ryzyko istnieje, że windykator odda sprawę do sądu. Dlatego samo pismo nawołujące do zapłaty nie ma mocy prawnej, co nie znaczy, że nadawca nie może oddać sprawy do sądu. Z drugiej strony takie informacje w mediach mają na celu postraszenie niektórych osób konsekwencjami piractwa.

poniedziałek, 26 grudnia 2011, 16:52   Dziadparyski

I przyszedł Spięty Mikołaj, zwarł minusy na plusach po czem i bez abordażu z pirackiej maszyny poszły ino czarne dymy. Jednocześnie wprawnym ruchem wydobył reniferowy róg ostry a kręty, gadając "skoro chcesz być prawdziwym piratem, oddawaj oko zatem".... A w przyszłym roku przyjdzie po nogę. Oby i dla Was święta okazały się równie udane. HOHOHO!

poniedziałek, 26 grudnia 2011, 9:04   TheMadaraUchicha

Grałem w wiedźmina 2 i to jak dla mnie niezbyt ciekawa gra za to pierwsza część wiedźmina jest świetna i często do niej wracam ;)

niedziela, 18 grudnia 2011, 9:54   krzysiekpul

drobna poprawka - karę grzywny może nałożyć TYLKO SĄD.

niedziela, 18 grudnia 2011, 9:51   krzysiekpul

"wzywani do zapłaty grzywny" - karę grzywny ma prawo nakładać tylko Sąd lub inny uprawniony do tego ustawowo organ władzy państwowej.
W żadnym wypadku prawnicy prywatnej firmy, jaką jest CD Projekt.
Ktoś tu nie odrobił pracy domowej...

niedziela, 18 grudnia 2011, 0:42   Patio90

Po zobaczeniu tego artykułu to mi humorek skoczył, wiele gier pobrałem z sieci z czystego lenistwa i nie tylko. Zamawiasz grę i pocztą ma przyjść , to jest czyste 3 dni czekania a ja !"kopie zapasową"! z mojego punku widzenia a z ich pirata ściągam w 2 godziny. Jaki jest w tym sens ? Jak ktoś się obawia że go "złapią" to kupi u handlarza za 5-10 zł zależy jaki rocznik.

piątek, 16 grudnia 2011, 23:14   krzychu96pl

Co jak ca ale CDP zaczęło walkę z wiatrakami ;x
Grę pobrały dziesiątki tysięcy osób, a liczba stron z torrentami jest ogromna (do tego dochodzi jeszcze warez) więc cała akcja będzie miała dość małą skuteczność :) Do 2 nigdy nie usiadłem a jedynka zalega na półce pod warstwą kurzu ;)

piątek, 16 grudnia 2011, 16:09   buggeer

@someone1989
taki regulamin jest contra legem i dlatego obarczony bezwzględną nieważnością:)
"i jeżeli osoby 3 wejdą w posiadanie danych osobowych złamią prawo", tak właściwie to postąpią wbrew postanowieniom regulaminu, który przecież nie obowiązuje.

piątek, 16 grudnia 2011, 12:33   someone1989

Większość portali z torrentami itp ma tak stworzony regulamin że chroni użytkowników i jeżeli osoby 3 wejdą w posiadanie danych osobowych złamią prawo więc od nich można też żądać grzywny więc zawsze można sądzić ich o 2 x tego co oni ciekawe kiedy by odpuścili ?

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z