Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITS.T.A.L.K.E.R. 2: Prace przerwane? Twórcy zaprzeczają [UPDATE]

Piotrek66 piątek, 9 grudnia 2011, 17:05 News
PC
S.T.A.L.K.E.R. 2
S.T.A.L.K.E.R. 2

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje, jakoby prace nad grą S.T.A.L.K.E.R. 2 zostały anulowane po tym, jak rzekomo zamknięto studio GSC Game World. Doniesieniom tym zaprzeczył szef firmy. [UPDATE - A jednak to prawda!] [UPDATE 2 - Gra jednak istnieje?] [UPDATE 3 - To niemal oficjalne: GSC Game World zamknięte.]

Ukraiński serwis UkraNews, powołując się na anonimowego informatora, twierdzi, że S.T.A.L.K.E.R. 2 został anulowany. Decyzję taką podjęto ponoć po tym, jak prezes studia GSC Game World, Sergei Grigorovich, na dzisiejszym spotkaniu rzekomo ogłosił, że firma zostaje zamknięta. Miałby to zrobić z „osobistych powodów”. Redakcja portalu podejrzewała, że nie był on zainteresowany postępem prac nad grą, ponadto ukraińskie władze chciały przejąć kontrolę nad ekipą.

Sam zainteresowany szybko odniósł się do powyższych doniesień. Jak napisał na swoim Twitterze:

Nie zamknęliśmy GSC ani nie anulowaliśmy prac nad produkcją.

[UPDATE]: Niestety wygląda na to, że doniesienia ukraińskiego portalu okazały się prawdziwe. Cytowany wyżej wpis Grigorovicha został bowiem usunięty. W zamian pojawiła się informacja od Dmitria Bourkovskiego ze studia.. Jak czytamy:

Koniec PR-u. GSC zostało zamknięte.

[UPDATE 2]: Zwroty akcji niczym w dobrym thrillerze. Okazuje się, że Bourkovsky, który "potwierdził" zamknięcie GSC Game World nie pracuje dla studia. Jak wynika z jego profilu w serwisie LinkedIn, jest on szefem wydawniczym w dywizji zajmującej się grami firmy Mail.ru. W rozmowie z serwisem Beefjack wyjaśnił z kolei, że nie ma zwiazku z ukraińską ekipą i ich projektem, a po prostu umieścił na swoim Twitterze informację, którą przeczytał w sieci.

Mimo to wciąż nie możemy odetchnąć z ulgą. Na razie bowiem GSC Game World nie wyjaśniło sprawy, a wpis szefa studia - jak już wspominaliśmy - został usunięty. 

Tymczasem do sieci wyciekło mnóstwo grafik koncepcyjnych ze S.T.A.L.K.E.R.-a 2. Nad newsem możecie zobaczyć jeden, a poniżej dwa kolejne. Po resztę odsyłamy pod TEN adres.

[UPDATE 3]: Niestety wbrew naszym nadziejom okazało się, że wcześniejsze doniesienia były prawdziwe. Sergey Galenkin z ukraińskiego oddziału 1C współpracującego z GSC Game World, powołując się na swoich informatorów ze studia, potwierdził, że zostało ono zamknięte. Według niego, powodem takiej decyzji był fakt, że tworzenie gry wyłącznie PC-towej po prostu się nie opłacało, ponieważ na Zachodzie sprzedałaby się ona w małej liczbie sztuk. A - jak pisze - nie udało się sfinalizować umowy z potencjalnym wydawcą konsolowej edycji S.T.A.L.K.E.R.-a 2.

Dodał też, że wydaje się mało prawdopodobne, aby powodem zamknięcia GSC Game World była interwencja ukraińskich władz. Wyjaśnił też zamieszanie z informacją przekazaną za pośrednictwem Twittera przez szefa studia - ponoć w jego imieniu wpis umieścił jakiś chłopak z Afryki, który nie wiedział o wszystkim. Później usunał wiadomość.

Galenkin dodaje, że jest szansa na to, by prawa do S.T.A.L.K.E.R.-a przejęła inna ekipa i dokończyła dzieło Ukraińców. Zaznacza jednak, że jest z tym problem. Jak pisze:

Kto miałby się zająć grą? To jest prawdziwy problem na Ukrainie, jedyną dobrą ekipą jest 4A Games, ale oni koncentrują się głównie teraz na Metro: Last Light, a dodatkowo Grigorovich ma z nimi napięte stosunki. A jeśli zatrudnisz do tego Polaków i Bułgarów, nic z tego dobrego nie wyjdzie.

To ostatnie zdanie mógł już sobie darować…

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 21 grudnia 2011, 14:29   GARY93

Porównując STALKER&039;a do CoD, STALKER jest złotą kurą znoszącą zwykłe jajka, CoD jest odwrotnie

wtorek, 20 grudnia 2011, 22:04   Maciek255

Mogli by zrobić STALKERA 2 na silniku Frostbite 2, ale to już inna bajka...

środa, 14 grudnia 2011, 10:59   Piotrek66

@Wcogram - akurat to nie jest wypowiedź właściciela studia. To tak na marginesie. ;)

wtorek, 13 grudnia 2011, 22:33   Olaf

@Marcus93
Prawda, City Interactive może poprawi sytuację tworząc Sniper Ghost Warrior 2, bo narazie większość ich gier była sprzedawych tylko w kioskach i były słabe ;)

wtorek, 13 grudnia 2011, 18:44   Marcus93

@xarfax masz rację, sniper ghost warrior to jest syfiasta gra za 40 zł

wtorek, 13 grudnia 2011, 15:56   xarfax

wiesz co dante nie trzeba juz kojarzyc city interactive tylko z syfiastymi grami za 20 zl wystarczy popatrzec na sniper ghost warrior.

poniedziałek, 12 grudnia 2011, 0:24   varmit999

Poczekajmy na oficjalnego newsa na temat stalkera, wtenczas sie wszystko wyjasni :D

niedziela, 11 grudnia 2011, 22:47   korn1987

To najgorsza możliwa wiadomość jak dla mnie bo stalker był najlepszy

niedziela, 11 grudnia 2011, 22:05   dante9121

To jest najlepsza gra w jaką grałem ale szkoda.:-(

niedziela, 11 grudnia 2011, 21:44   gonisukinabosaka

Powiedzieli Ukraińce, którzy żerują cały czas na tym Czarnobylu, bo twórczości im brak. Ten się śmieje...

Podobne newsy

Stalker 2: Dziennik developera z okruchami nowych informacji [WIDEO]

News
piątek, 26 marca 2021

stalker-2-dziennik-developera-z-okruchami-nowych-informacji-wideo Dbałość o najdrobniejsze detale została zaprezentowana na przykładzie ludzkiego uzębienia.

Komentarzy:
10

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Głuchowski to przede wszystkim ojciec Uniwersum Metro 2033 – powieści z tego cyklu zapewniły mu popularność i dały początek świetnej serii gier. Autor parę razy już jednak udowodnił, że potrafi uciec od klaustrofobicznych klimatów. Tym razem jest podobnie – ale też nie do końca. Bo klimat postapo można wyciskać z każdej ze stron.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z