Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Epic Games i Nintendo o dodatkach DLC

Piotrek66 piątek, 18 listopada 2011, 12:10 News
Gears of War 3
Gears of War 3

Choć DLC stały się częścią naszego growego życia, niektórzy oskarżają ich twórców o skok na kasę i wycinanie gotowych fragmentów z pełnej wersji i oferowanie ich w formie dodatków. W jednym z wywiadów Epic Games broni elektronicznych rozszerzeń. Natomiast prezes amerykańskiego oddziału Nintendo wyjaśnił jak będą wyglądać ich DLC w przyszłości. 

W wywiadzie udzielonym magazynowi Game Informer Red Fergusson, producent w Epic Games, wyjaśnił, że wydawanie DLC po premierze gry to sposób na walkę z rynkiem używanych gier. Jak mówi:

Dodatki pozostawiają płytę w czytniku. Myślę, że są one jednym ze sposobów walki z rynkiem używanych gier.

Po premierze Gears of War 3 okazało się, że większość plików z pierwszego DLC do gry wprowadzającego nowe rzeczy do trybu Hordy znajdowały się już na płycie, co oburzyło fanów. Jak jednak wyjaśnia Fergusson:

Ludzie muszą zrozumieć, że dodatkowa zawartość jest czymś, co trzeba zaplanować. Są osoby, które myślą, że pierwszy dzień prac nad dodatkami DLC zaczyna się dzień po premierze podstawowej wersji. To tak nie działa. Wiele rzeczy musisz przygotować, zaplanować i zarządzić dostępnymi środkami i ludźmi, a także zadbać o inne tego typu rzeczy. To nie jest tak, że powiemy: <wypuśćmy tą i tą mapę>.

O ile Epic Games jest zwolennikiem elektronicznych rozszerzeń, o tyle przed tą drogą przez długi czas wzbraniało się Nintendo. Dlaczego? W wywiadzie dla AOL’s Games Blog Reggie Fils-Aime, szef amerykańskiego oddziału firmy, wyjaśnił, że jego koncern nie chce, aby gracze ponosili dodatkowe opłaty za coś, co jest już w grach.

Jak mówi:

Jesteśmy zainteresowani rozszerzaniem gier w sposób, który ma sens dla klientów. Rozmawiałem o tym z wieloma naszymi kluczowymi developerami i sprzedając gry chcą, żeby konsumenci czuli, iż posiadają kompletne doświadczenie. Nie są jednak skłonni do sprzedawania kawałka gry, a potem zmuszania klientów do ponownego płacenia. Dlatego nie chcą robić tego typu dodatków i ja się całkowicie z nimi zgadzam. Myślę, że gracze chcą za swoje pieniądze dostać kompletne doświadczenie, a my mamy okazję to im zapewnić. Jeżeli jednak będą chcieli do tego doświadczenia jedynie dodawać - droga wolna.

Niektóre gry na konsolach Nintendo posiadają darmowe DLC, a nowa aktualizacja konsolki pozwoli developerom wydawać też płatne dodatki. Fils-Aime zaznacza jednak, że Wielkie N tworzy tylko ramy, w których twórcy gier mogą funkcjonować. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Rynek gier, Epic Games, Nintendo, akcja, Epic Games, CD Projekt, Microsoft Game Studios, Microsoft Polska, dystrybucja cyfrowa,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 20 listopada 2011, 22:26   Zajer

@kac666 przypuszczam, że masz na myśli DLC np w Mass Effect-cie które uruchamiasz dopiero po wpisaniu pass code-a? na "innych forach" jest wiele info jak "uporać" się z tym "problemem". (przepraszam za poprawność polityczną ale nie chcę BANA :)

piątek, 18 listopada 2011, 16:13   kac666

@Zajer ale na PC też są "day one DLC" więc to nie wyłącznie problem graczy którzy grają na konsolach. Tylko że zamiast na płycie, trzeba wszystko ściągać. To nie jest tylko polityka epic. A co do dzisiejszych filmów to zgadzam się z tobą i podpisuje się pod twoją wypowiedzią obiema rękami i nogami :)

piątek, 18 listopada 2011, 15:59   Tanaj

Pan Fergusson nie musi mi tłumaczyć że to, jak i na czym mnie oszwabi jest zdecydowane jeszcze przed rozpoczęciem prac nad grą.

piątek, 18 listopada 2011, 15:08   Arthanis

@Zajer:
Nie narzekaj, masz przecież 3D w kinach. Kto by się przejmował takimi pierdołami jak gra aktorska czy scenariusz... o nikomu niepotrzebnej oryginalności nie zapominając.

piątek, 18 listopada 2011, 15:02   Zajer

Po wypowiedziach przedmówców zgaduję iż mam do czynienia PC-towcami... (Panie i)panowie... przecież konsolowcy i tak to kupią nawet jak powarczą (że niby im się nie podoba) więc w czym problem? Rozumiem, że na pc by to nie przeszło (zresztą nie bez powodu nie ma GoW3 na pc- tutaj programiści by odpalili zawartość płyty i "takiego wała" całemu koncernowi) a co do filmów... ich poziom spada w takim tempie, że wolałbym zapłacić dodatkowe 10zł żeby obejrzeć wersje "thinking required"

piątek, 18 listopada 2011, 14:06   Arthanis

Czekam aż wprowadzą to do kin. Będzie trzeba dopłacić 10 zł. do biletu, albo wyproszą cię z ostatnich 15 minut seansu...

piątek, 18 listopada 2011, 13:32   Sergi

Skoro te fragmenty były gotowe przed premierą i znajdują się na płycie, to czemu nie należą do gry, za którą zapłaciłem? Całkowite wynaturzenie koncepcji dodatków zamiast rozwoju.

piątek, 18 listopada 2011, 13:26   lubro

@druga wypowiedź Fergussona - Zaplanowanie DLC? Przecież DLC są już na płycie, więc w praktyce, są już gotowe. Udostępniane są tylko unlocki. Horde Command Pack &039;&039;waży&039;&039; 1,5MB. Ja rozumiem, że większość tworzonych DLC jest gotowych przed premierą, ale chociaż dajcie mi je ściągnąć. Ukrywanie DLC na płycie to najgorsza rzecz jaką można zrobic. Jeśli już to się upowszechni to zmieńcie nazwę z Downloadable Content na Unlockable Content.

Podobne newsy

Gears 5: Potencjalna data premiery i okładka [PLOTKA]

News
poniedziałek, 13 maja 2019

gears-5-potencjalna-data-premiery-i-okladka-plotka Podziękowania należy kierować w kierunku tajwańskiej agencji przydzielającej klasyfikacje wiekowe.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z