Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPlayStation Vita: Przenieś swoje gry z PSP na nową konsolę w ramach programu UMD Passport

Piotrek66 piątek, 11 listopada 2011, 12:26 News
PlayStation Vita
PlayStation Vita

Choć Vita będzie wstecznie kompatybilna z grami z PSP, konsolka nie będzie posiadała czytnika dysków UMD, na których były one nagrywane. Będzie jednak możliwość przeniesienia swojej kolekcji na nową platformę w ramach ujawnionego przez japoński oddział Sony programu UMD Passport.

UMD Passport pozwoli nam pobrać posiadane gry z PSP na Vitę za pośrednictwem PlayStation Network za drobną opłatą. W jaki sposób?

Po pierwsze: trzeba pobrać na swoje PSP program UMD Registration, który pojawi się w japońskim PSN-ie 6 grudnia. Następnie należy go uruchomić i włożyć dysk UMD z daną grą do konsoli, a potem postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Dzięki temu produkcja zostanie przypisana do naszego konta w usłudze PlayStation Network i będziemy mogli ją nabyć z poziomu Vity po niższej cenie.

Programem objętych jest blisko 200 gier od 40 firm, w tym przenośne Gran Turismo. Ceny kształtować się będą na poziomie od 500 jenów (około 20,71 zł) do 1500 jenów (62,13 zł).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Sony, PlayStation Portable, PlayStation Vita,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 24 listopada 2011, 16:23   kedzior687

W sumie ciężko by było inaczej to rozwiązać. Dawać grę w wersji elektronicznej w zamian za zdezelowany dysk z grą, z którym potem nie bardzo by mieli co zrobić... Tylko nie mwią co się dzieje z takim dyskiem UMD, czy można go dalej sprzedać :P

niedziela, 13 listopada 2011, 16:19   dyrbal

zdzierstwo!

sobota, 12 listopada 2011, 15:16   lansik99

a co zgrami z psp go?

sobota, 12 listopada 2011, 9:56   Sergi

Drugi raz? Za tę samą grę? Chyba tylko skrajni desperaci będą to robić.

piątek, 11 listopada 2011, 18:36   fanpcgames

Dobry pomysł... ale oczywiście muszą zabrać kasę od nas :(.

piątek, 11 listopada 2011, 18:35   pawelewy

myślałem że za darmola ja na pewno nie kupił bym dwa razy tej samej gry.

piątek, 11 listopada 2011, 17:27   MrMleczko

Sony zrezygnowało z umd, ponieważ były one mało wydajne miały mało miejsca były głośne innymi słowy posiadały niemal same wady.
A co do samej usługi to rzeczywiście dość droga sprawa, ponieważ tyle to powinny kosztować gry z psp jako klasyki jeszcze bez obniżki za posiadanie umd.

piątek, 11 listopada 2011, 17:21   tytanion

Hmm to dlatego SONY zrezygnowało z UMD i wstecznej kompatybilności, chcą sobie zarobić jeszcze na "transferze" gier za które już raz się zapłaciło..

piątek, 11 listopada 2011, 17:19   asrudy

Przykro się robi czytając nowe pomysły Sony. Strasznie zostali pokrzywdzeni gracze, którzy nie mogli przenieść swoich gier ze starszych PSP wyposażonych w czytniki UMD na nowsze wersje tej kieszonsolki bez UMD. Teraz jak się okazuje, staje się to możliwe, ale tylko na PSPV i to za dodatkową opłatą. Zawsze ceniłem Sony za ich politykę, w której na pierwszym miejscu był gracz. Teraz upodobniają się do M$, który za główny cel obiera chęć zysku...

Podobne newsy

PlayStation Store: Gry z PS3 i PS Vity pozostaną w sprzedaży, Sony zmienia zdanie

News
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

playstation-store-gry-z-ps3-i-ps-vity-pozostana-w-sprzedazy-sony-zmienia-zdanie To zasługa samych graczy i ich żywej reakcji na decyzję firmy.

Komentarzy:
14

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z