Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

XCOM: Premiera znowu opóźniona

Piotrek66 środa, 9 listopada 2011, 9:01 News
XCOM
XCOM

Gracze czekający na XCOM-a muszą ponownie uzbroić się w cierpliwość. W trakcie spotkania z inwestorami po opublikowaniu raportu finansowego za drugi kwartał 2012 roku rozliczeniowego Take-Two ujawniło, iż firma ponownie przesunęła premierę gry.

Jak poinformowali przedstawiciele Take-Two, XCOM ukaże się w 2013 roku fiskalnym, czyli w okresie pomiędzy kwietniem 2012, a marcem 2013. Początkowo gra miała pojawić się w marcu przyszłego roku. Niestety nie znamy powodów opóźnienia.

Firma ujawniła z kolei, iż w drugim kwartale 2012 roku uzyskała przychody na poziomie 107 milionów dolarów, co było rezultatem gorszym niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy to suma ta wynosiła 245 milionów dolarów. Duży wpływ na ten wynik miała sprzedaż nowych gier, takich jak L.A. Noire, MLB 2K11 oraz Nicktoons MLB. 25% tej kwoty pochodzi z kolei z cyfrowej dystrybucji i sprzedaży produkcji z serii GTA,Red Dead Redemption, Borderlands oraz Civilization. Mimo niezłych rezultatów, Take-Two zanotowało straty na poziomie 47,3 miliona dolarów.

Natomiast w ciągu ostatniego półrocza – w okresie pomiędzy kwietniem, a wrześniem – przychody spółki wyniosły 441,4 miliona dolarów (rok temu: 620,4 miliona dolarów), z czego 52% wygenerowali Amerykanie, a 48% mieszkańcy innych państw. Natomiast aż 48% powyższej sumy zostało wygenerowane przez sprzedaż gier na X360, 38% przez produkcje na PS3, a 9% przez wydania PC-towe.  Z kolei straty uplasowały się na poziomie 55,9 milionów dolarów (rok temu: 35,4 miliona dolarów). Mimo strat, ósmy miesiąc z rzędu firma spełniła swoje oczekiwania finansowe lub je przekroczyła. Oczekuje także, że 2013 rok fiskalny będzie najlepszy w jej historii. I nic dziwnego – w tym okresie najprawdopodobniej zadebiutuje Grand Theft Auto V

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Take-Two, FPS, 2K Marin, Cenega Poland, 2K Games,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 9 listopada 2011, 17:06   Mycota

Yaper "najbardziej oczekiwanej obecnie gry w branży" sorry ale to bardzo, bardzo, bardzo subiektywna ocena, więc nie traktuj siebie jako całej branży.

środa, 9 listopada 2011, 13:01   Yaper

W portfolio wielkie marki Rockstara, Borderlands i Civilization, a pomimo tego nadal straty. Środki przeznaczane na GTA V muszą być ogromne. Tym bardziej czekamy na prawdopodobną majową premierę najbardziej oczekiwanej obecnie gry w branży.

środa, 9 listopada 2011, 10:53   jonatanmiarka

szkoda nieznam pierwowzoru ale gra mi się spodobała ze względu na orginalność

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
1

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z