Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWiedźmin 2: Zabójcy Królów - Warner Bros. Interactive amerykańskim wydawcą edycji PC i X360, spór z Atari zażegnany

Piotrek66 piątek, 21 października 2011, 11:35 News
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Najpierw miało być THQ, potem – w wyniku sporu sądowego – Atari, a teraz jest Warner Bros. Interactive. CD Projekt RED poinformowało, że nowym dystrybutorem PC-towej i konsolowej wersji Wiedźmina 2: Zabójcy Królów na terenie USA będzie wydawca Batmana: Arkham City.

Przedstawiciele studia CD Projekt RED poinformowali, że firmie udało się rozwiązać – za porozumieniem stron – umowę z Atari, dotychczasowym wydawcą Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, który sądownie domagał się praw wydawniczych do gry.

Nową podpisano z Warner Bros. Interactive. Na jej mocy koncern zajmie się wydaniem Wiedźmina 2: Zabójcy Królów w edycji Xboksa 360 na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku. Od 2012 roku firma zostanie dystrybutorem także gry w wersji PC.

Jak mówi Kevin Kebodeaux, wiceprezes ds. sprzedaży w Warner Bros. Interactive:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wraz z CD Projekt RED dostarczymy Wiedźmina 2 graczom w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Wiedźmin jest produktem z najwyższej półki, który idealnie pasuje do produktów wysokiej jakości w naszym planie wydawniczym na przyszły rok.

Jak dodaje Adam Kiciński, szef CD Projekt RED:

Jestem przekonany, że dzięki współpracy z firmą Time Warner i jej wiodącej pozycji w branży rozrywkowej, a w szczególności w sektorze dystrybucji filmów i gier wideo, sukces naszej gry na najważniejszym dla gier na Xboxa rynku będzie jeszcze większy. Jest to też dla nas ogromnym wyróżnieniem, że firma taka jak Time Warner doceniła naszą grę oraz jej potencjał rynkowy, dołączając  ją do swojego portfolio.

Nie wiadomo jednak, jak sytuacja wygląda sytuacja z dystrybutorem w Europie - do tej pory wydawcą gry na Starym Kontynencie był europejski oddział Namco Bandai (dawna tutejsza dywizja Atari).  

Studio poinformowało także, że odzyskało prawa wydawnicze do pierwszej części Wiedźmina

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 23 października 2011, 15:08   Yaper

Trochę mało rzetelny ten news - kto odzyskał prawa wydawnicze do pierwszego Wiedźmina?

piątek, 21 października 2011, 16:12   Maciekw

I wtedy wiadomo będzie, czy grę w Europie wyda Namco, czy THQ! Sprawa z Atari i WBI to zupełnie inna para kaloszy. Wcześniej mówiło się, że Atari wyda grę w wersji na X360 w USA. I nie było żadnego konfliktu między stronami. Przynajmniej nie prawnego. Teraz jednak CDP podpisał umowę z WBI, ale bacząc, żeby nie powtórzyła się sprawa z Namco uzgodniono z Atari kwotę zadość uczynienia, dzięki której Atari zrzeka się wszelkich praw, roszczeń i tak dalej... I co najciekawsze: pieniądze te zapłacił WBI!

piątek, 21 października 2011, 16:08   Maciekw

Z całym szacunkiem, ale ten news się nie trzyma przysłowiowej k...
CD Projekt RED prowadzi spór z Namco Bandai, tudzież odwrotnie, Namco prowadzi spór z CD Projekt o prawo do wydawania Wiedźmina 2 w wersji na XBoxa 360 w Europie. Kilka dni temu odbyła się w tej sprawie rozprawa. Pierwsza i jedyna (!!!), wcześniej były tylko postępowania przed procesowe mające na celu ustalenie zabezpieczeń (przepraszam wszystkich prawników za niefachowy język). Werdykt ma być do 6 grudnia.

piątek, 21 października 2011, 15:05   KERMI

Szkoda, że nie napisali na jakich warunkach doszło do ugody. Nie chodzi mi o szczegóły ale o informację, czy z tego tytułu CD Projekt poniosło duże straty.

piątek, 21 października 2011, 15:02   nomadsoul

Może WB przypomni sobie w końcu o tym że FEAR 2 Reborn nadal nie do kupienia w Polsce.@Wcogram: dobrą ekranizacją bym nie pogardził

piątek, 21 października 2011, 14:00   Necris

I nareszcie porządny tytuł, nie w onetowskim stylu.

piątek, 21 października 2011, 13:08   remix85

Gratki !!!

piątek, 21 października 2011, 12:45   Wcogram

Atari podupada lub jest na skraju nie wiem dlaczego CDPR wybrało tą firmę na wydawcę. Tak przynajmniej z Warner można pogadać o ekranizacji jak gra na X360 doniesie sukces w USA.

piątek, 21 października 2011, 12:28   Virley

Gratulacje. :)

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z okazji 50. rocznicy pierwszego lądowania na Księżycu przypominamy Lunar Lander. Grę pozwalającą śmiałkom samodzielnie wylądować na jedynym naturalnym satelicie Ziemi.

Komentarzy:
4

„Dokąd się teraz uda nowo narodzona? Sieć jest wielka i nieskończona” – puentuje Motoko Kusanagi w ostatniej scenie cyberpunkowego anime „Ghost in the Shell”. Twórcy gier z tej konwencji wzięli sobie jej słowa do serca. Z biegiem lat ich produkcje oferowały graczom coraz więcej swobody, chociaż z początku wcale się na to nie zanosiło.

Komentarzy:
1

Chyba każdy, kto zaliczył Wiedźmina 3 wraz z dodatkami, pamięta to przejmujące uczucie pustki po jego przejściu. Bo to naprawdę był koniec, nic więcej się nie wydarzy, a my nigdy nie poznamy dalszych losów Geralta, Ciri, Eskela, Jaskra...

Komentarzy:
38

Rodzimym graczom nie dane było zagrać w polskie wersje L.A. Noire, Life is Strange lub The Walking Dead... Zaraz, czy aby na pewno?

Komentarzy:
29

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z