Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Final Fantasy XIV: Zapowiedź wersji 2.0 i data premiery edycji na PS3

Piotrek66 piątek, 14 października 2011, 13:05 News
Final Fantasy XIV - wersja 2.0
Final Fantasy XIV - wersja 2.0

Final Fantasy XIV okazało się być bardzo kiepską sieciówką, pełną błędów utrudniających graczom zabawę. Jej twórcy ciągle jednak pracowali nad jej usprawnieniem. Firma Square Enix zapowiedziała właśnie, że gra doczeka się wersji 2.0, a także – nareszcie! – edycji na PlayStation 3.

Przedstawiciele Square Enix ujawnili, że na przełomie grudnia 2012 i stycznia 2013 roku swoją premierę będzie miało Final Fantasy XIV w wersji 2.0. Będzie to znacznie usprawniona względem wydanego rok temu pierwowzoru edycja sieciówki. W tym czasie pojawi się także długo oczekiwane wydanie na PlayStation 3.

Do najważniejszych poprawek, które wejdą w skład wersji 2.0, należą zmieniona mapa nawigacji i projekt lokacji, nowy silnik graficzny, system serwerów, zmodyfikowany interfejs użytkownika, a także dodatkowe funkcje służące rozwoju społeczności.

Projekt lokacji ma być „bardziej dynamiczny”, każda mapa będzie zawierała przynajmniej po trzy motywy, zmienione zostanie także rozmieszczenie wrogów i przedmiotów. Z kolei nowy silnik graficzny ma umożliwić pełne wykorzystanie mocy potężnych komputerów, jednocześnie pozwalając na płynną rozgrywkę w wersji na PlayStation 3. Zastosowanie nowej technologii wiązać się będzie ze zmienionym wyglądem niektórych obiektów. W związku z tym Square Enix przed premierą edycji 2.0 pozwoli graczom na zmianę posiadanych przez nich bohaterom wyglądu, rasy i płci.

Kolejnym punktem nowej wersji ma być nowa infrastruktura serwerów, co pozwoli na wspólną zabawę graczom z całego świata i przyspieszy wyszukiwanie na PC przedmiotów oraz innych osób do zabawy.

Square Enix zamierza także całkowicie przebudować interfejs użytkownika. Umożliwi on automatyczne zmienianie zbroi. Posiadacze PC będą mogli tworzyć też własne do niego rozszerzenia. Pojawi się również lepsze wsparcie dla duetu klawiatury i myszy oraz pada.

Zmiany zajdą także w opcjach społecznościowych. Gracze będą mogli za darmo kupować własne wirtualne mieszkania oraz zakładać klany. Pojawi się również możliwość wysyłania wiadomości z poziomu Final Fantasy XIV, zmodyfikowana zostanie również ekonomia gry. Wersja 2.0 wprowadzi także nową zawartość PvP.

W związku z kiepskim startem Final Fantasy XIV w ramach rekompensaty gracze od dnia premiery sieciówki zostali zwolnieni z opłat abonamentowych. Te jednak już wkrótce powrócą. Na przełomie listopada i grudnia tego roku wprowadzona zostanie miesięczna subskrypcja.

Według przedstawicieli Square Enix, pomiędzy wrześniem a październikiem przyszłego roku rozpocznie się dystrybucja Final Fantasy XIV w wersji 2.0 i edycji na PS3, z kolei pomiędzy październikiem a listopadem 2012 posiadacze PC będą mogli zapoznać się z ulepszonym wydaniem gry w ramach darmowego triala. W tym samym czasie na PlayStation 3 wystartuje zamknięta beta sieciówki. Premiera obu wersji – 2.0 i na PS3 – zaplanowana jest z kolei na przełom grudnia 2012 i stycznia 2013.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 15 października 2011, 5:08   xcd2

Dobrze, że chociaż Dragon Questa robią po staremu. Enix nie jest taki zły, Star Oceana 1 i 2 fajnie zrobili :-P

piątek, 14 października 2011, 20:21   Suguru

Final Failtasy XIV... Umarl Squaresoft, umarl i FF... Prawdziwy Squaresoft to teraz Mistwalkers... A smieciowaty Enix zeruje tylko na marce Square... Wstyd i hanba...

piątek, 14 października 2011, 18:38   Dante15

Abonament teraz powinni go wprowadzić dopiero kiedy wyjdzie wersja 2.0. Choć na przełomie 2012/2013 nie będzie już dużo gier MMO z abonamentem. Na domiar tego wychodzi jeszcze w tym okresie nowe MMO od Blizzarda bodajże "Titan".

piątek, 14 października 2011, 15:43   MantroX

Ktoś w te gruszki na wierzbie wierzy? ;]

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
1

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z