Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Twórcy Football Managera 2012: "Nie chcielibyśmy DRM-ów w swoich grach"

Piotrek66 poniedziałek, 10 października 2011, 13:15 News

W przeciwieństwie do ubiegłorocznej części, Football Manager 2012 będzie zintegrowany ze Steamem, co ma gwarantować  zabezpieczenie gry przed piractwem. W jednym z wywiadów szef Sports Interactive wyjaśnił, że nie chciałby stosować DRM-ów, ale rzeczywista sytuacja tego wymaga.

Miles Jacobson, szef studia Sports Interactive, w wywiadzie dla Eurogamera zdradził, że Football Manager 2011 – nie posiadający zabezpieczeń DRM – była najczęściej nielegalnie kopiowaną grą z serii menedżerów piłkarskich. Według niego,  produkcja była piracona już w dniu jej premiery, a gdy tylko ludzie zobaczyli, że została ona złamana, wycofali swoje zamówienia przedpremierowe. 

Jacobson zaznaczył jednak, że nie każda nielegalnie pobrana kopia przełożyłaby się na kupiony egzemplarz. Jak mówi:

Nie każdy, kto piraci gry, kupiłby je, gdyby nie mógł ich nielegalnie pobrać – po prostu by się bez nich obyli. Ale jest mały procent ludzi, którzy poszliby kupić daną produkcje, jeśli nie mogliby jej dostać za darmo.

Jacobson uważa także, że powodem wzrostu znaczenia piractwa internetowego jest pojawianie się coraz szybszych łącz. Szef studia dodał też, że nie chciałby implementować DRM-ów w Football Managerze 2012, ale dzisiejsza sytuacja tego wymaga. Jak wyjaśnia:

Nie chciałbym mieć DRM-ów w swoich grach. Nie chciałbym mieć też zamków w domu i samochodzie lub alarmu. Jak dobre byłoby życie bez kluczy? Nie chciałbym też ubezpieczać domu i naszego studia. Albo posiadać ochrony w biurze. Rzeczywistość jest niestety taka, że tak, jak długo istnieją na świecie nieuczciwi ludzie, tak długo potrzebujesz kluczy i zabezpieczeń. Tak długo, jak będą piraci, będziemy potrzebować DRM-ów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Piractwo, Ciekawostki, menedżer piłkarski, sim, Sports Interactive, CD Projekt, SEGA,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 11 października 2011, 14:56   Niewierzyc

szkoda że te DRM to jest powód do jeszcze większego piracenia

wtorek, 11 października 2011, 5:56   CarloSS

ja tu nie widze logiki.. każda gra jest złamana jeszcze przed premierą (a w przypadku steama zdarza się i tydzień przed), więc każde zabezpieczenie to tylko strata kasy dla twórców i wrzód na tyłku dla legalnych użytkowników.

poniedziałek, 10 października 2011, 21:38   goliat

Trudno się dziwić takiej logice. Produkcja gier kosztuję pieniędzą i to niemałe. I tak wybrali najmniej uciążliwy sposób zabezpieczeń - z powiązania grą z kontem platformy Valve zdecydowała się też Pirahnia Bytes w grze Risen 2.

poniedziałek, 10 października 2011, 20:49   Professor

Steam? TAK! Inne rozwiazania DRM? NIE! Przede wszystkim Steam nie wymaga (wyjatkiem byl tylko From Dust, ale po tym co Valve przeszlo raczej sie na to ponownie nie zgodza) stalego polaczenia z siecia, a o to takie wymogi nie maja sensu. Rejestracja gry podczas instalacji? Dla mnie to nie problem.

poniedziałek, 10 października 2011, 20:46   mad0mat

Jeśli oni uważają steam za drm to ja gratuluje. Poza tym coś mętne te tłumaczenia. Przed premierą ludzie piracili? Z tego co pamiętam wersja 11 była dostępna na piratach po premierze a nie przed. I drm-y mają ich niby ochronić przed piractwem? Niezła bajka.

poniedziałek, 10 października 2011, 17:55   kilop206

Nie lubię sportówek, ale steam jest jedynym zabezpieczeniem które mi nie przeszkadza. BA! ja się cieszę jak steam jest wymagany (autoaktualizacje, brak płyty w napędzie, osiągnięcia i wcale nie wymaga połączenia przez internet. Wystarczy kliknąć ,,przejdź w tryb offline&039;.

poniedziałek, 10 października 2011, 17:02   rumbur

DRM nie jest odpowiedzią na piractwo. On je tylko napędza, poprzez wkurzanie gracza, który wybulił ciężką kasę za grę.

poniedziałek, 10 października 2011, 16:12   daniu9

I tak będzie złamana i tak ;)
Jedyną grą, która nie ma cracka do tej pory jest chyba H.A.W.X2 i to tylko dla tego, iż gra była dostosowana pod rozgrywkę wieloosobową, a nie SP.

poniedziałek, 10 października 2011, 15:30   sAdamDG

Najlepszy był W2 z DRM i ten obrazek mówiący o zabezpieczeniach wszystko. http:zolwik.duonet.eu/img/aniani.jpg

Podobne newsy

Będzie dokument o Football Managerze

News
poniedziałek, 15 września 2014

bedzie-dokument-o-football-managerze Football Manager jest najlepszą, najpopularniejszą i jedyną – po wycofaniu się EA Sports z FIFY Managera – serią piłkarskich menedżerów. Ma spory wpływ na prawdziwy świat piłki kopanej – niektórzy trenerzy i menedżerowie wykorzystują gry od Sports Interactive jako narzędzie szkoleniowe. Temu nietypowemu zjawisku poświęcony zostanie dokument, który wkrótce trafi do brytyjskich kin.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z