Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNo Time to Explain: Niezależna gra na torrentach... z woli twórców

Adzior czwartek, 15 września 2011, 18:37 News
No Time To Explain
No Time To Explain

W starych książkach z kawałami z murów słynne było zdanie "wykiwaj złodzieja, okradnij się sam". Ten marny dowcip postanowiła przenieść do rzeczywistości niezależna ekipa tinyBuild, która po udostępnieniu w sprzedaży swojej gry No Time To Explain wydała ją... na The Pirate Bay - znanej stronie z torrentami.

Choć gra kosztuje 10 dolców (ok. 31 złotych), można ją ściągnąć z The Pirate Bay dzięki inicjatywie samych twórców. Co więcej, piracka wersja jest piracką dosłownie, gdyż znajdują się w niej kapelusze dla wielu postaci stylizowane na rozbójników siedmiu mórz.

Jak mówi szef tinyBuild, Alex Nichiporchik w rozmowie z redakcją serwisu TorrentFreak:

Pomyśleliśmy, że byłoby zabawnie, gdyby wypuścić samemu piracką wersję która dosłownie kręci się wokół piratów i pirackich kapeluszy [...] Niektórzy ludzie pobiorą ją z torrentów tak czy inaczej, więc mogliśmy zrobić z tym coś śmiesznego.

Ponadto twórcy wierzą, że przyzwolenie na pobranie wersji pirackiej nie odbije się negatywnie na wynikach sprzedaży. Jak dodaje Nichiporchik:

Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym "WTF DOPRAWDY" odbiorem ze strony użytkowników i widzieliśmy reakcje, po których ludzie dokonali zakupu, bo spodobał im się dowcip. Tak więc nie dostrzegamy zagrożenia sprzedaży w jakikolwiek sposób [...] Naprawdę nie można powstrzymać piractwa, jedyne co jest możliwe, to sprawienie, by pracowało ono na Twoją korzyść i/lub zapewniało coś, za co ludzie istotnie chcą zapłacić. Dla nas jest to humor, lubimy rozśmieszać innych.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Piractwo, Ciekawostki,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 23 października 2011, 18:30   Larthienn

do dziwne trochę dla mnie... bo jak więcej wydawców gier będzie cośtakiego robiło, to w końcu nie będzie się opłacało tych gier w ogóle sprzedawać... a sami sprzedawcy gier sprawią, że pojecie piractwo, nie będzie już tym zakazanym owocem... sama nie wiem co o tym sądzić... Ci ludzie się napracowali nad grą i tak po prostu oddali ją do sieci...niby Lineage II zrobi lub już zrobił podobnie, bo przejście na F2P to praktycznie to samo... czyżby walka z piractwem miała się zacząć od producentów?

niedziela, 18 września 2011, 20:53   mad0mat

Nie od dziś wiadomo, że dla twórców gier Indie torrenty to darmowa reklama. Choćby Terraria. Gdyby nie wersja alpha, która wyciekła o grze dowiedziałoby się dużo mniej ludzi, a już na pewno dużo mniej by ją kupiło. Sami twórcy to mówią. Nawet Notch od Minecrafta jest tego świadomy.

sobota, 17 września 2011, 17:33   Wuwu1978

No, tego to jeszcze nie grali...

piątek, 16 września 2011, 21:37   fergiX

@2real4game umieścili ją tam sami twórcy więc tak (chyba).

piątek, 16 września 2011, 15:06   Dawidinho8

I to się nazywa podejście do klienta (tudzież marketing :P).
Szkoda że w newsie zabrakło informacji o tym, że po opublikowaniu gry na Torrentach sprzedaż tejże produkcji wyraźnie wzrosła.

piątek, 16 września 2011, 10:10   Liqid

http:www.kongregate.com/games/I_smell/no-time-to-explain - tu jest wersja flashowa, czyżby to było coś więcej? Bo trudno sprzedawać krótką grę we flashu, tudzież ją piratować...

piątek, 16 września 2011, 3:34   agnessailormoon

Wiecie... są gry, które akurat są legalnie rozprowadzane w taki sposób :P
Ba, ludzie, którzy tworzą gry ot tak też je rozprowadzają w ten sposób-mam na myśli najzwyklejszych ludzi, tacy jak my :)

piątek, 16 września 2011, 0:09   TheZbyszeK

Dobrze że wytłumaczyliście co to za strona.

piątek, 16 września 2011, 0:00   2real4game

Hmm, to w takim razie, czy ściągnięcie gry z The Pirate Bay jest w takim razie legalne?

O autorze

Adzior

Podobne newsy

Denuvo znowu pokonane, tym razem w Tekkenie 7

News
środa, 7 czerwca 2017

denuvo-znowu-pokonane-tym-razem-w-tekkenie-7 A żeby było ciekawiej, crackerzy uporali się z zabezpieczeniami w rekordowo krótkim czasie.

Komentarzy:
38

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
1

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z