Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITStar Wars: Galaxies - pierwsze MMO w świecie "Gwiezdnych Wojen" kończy żywot

Piotrek66 niedziela, 26 czerwca 2011, 9:15 News
pc
Star Wars: Galaxies
Star Wars: Galaxies

Star Wars: Galaxies jest pierwszym MMO osadzonym w świecie „Gwiezdnych Wojen”, wydanym w 2003 roku. Jak poinformowali twórcy gry ze studia Sony Online Entertainment, wkrótce fani będą musieli się z nią pożegnać – sieciówka zostanie bowiem zamknięta w grudniu.

Jak poinformowali przedstawiciele Sony Online Entertainment, Star Wars: Galaxies zakończy swój żywot 15 grudnia. Jak zdradził prezes firmy, John Smedley, w wywiadzie udzielonym serwisowi Massively, decyzja o wyłączeniu serwerów gry ma podłoże wyłącznie biznesowe. W 2012 roku wygasa kontrakt koncernu z LucasArts i uznano, że będzie to dobry moment na zawieszenie działania sieciówki. Poza tym już wkrótce na rynku pojawi się kolejne MMO w świecie „Gwiezdnych Wojen” – Star Wars: The Old Republic od BioWare’u.

Smedley wyjaśnił również, że na decyzję nie miały wpływu niedawne ataki hakerów, ani też jej popularność. Jak tłumaczy:

Popularność utrzymywała się na stałym poziomie przez długi czas. Niedawno połączyliśmy kilka serwerów, by pomóc okresom największej popularności. Ale na Boga, gra działała przez długi czas, który był świetny. Cieszymy się z niego. Pojawi się wielu fanów pytających: <hej, możecie nam dać kod źródłowy lub czy możemy uruchomić własny serwer>. A nasza odpowiedź będzie: <przykro mi, muszę odmówić, to niemożliwe>.

Czy jest jednak coś, co Smedley zrobiłby w Star Wars: Galaxies inaczej? Oczywiście:

Przedłużyłbym prace nad grą o rok i trochę bardziej ja dopracował. Uważam, że stworzyliśmy jedną z najbardziej unikalnych i niesamowitych gier w gatunku MMO. To produkcja sandboksowa. Nikt nawet nie zbliżył się do tego, czego my dokonaliśmy. Chciałbym, byśmy mieli trochę więcej czasu i dopracowali walkę, nie musielibyśmy wówczas publikować NGE [kontrowersyjnej aktualizacji, która ponoć zmieniła grę na gorsze – dop. red.]. W pewnym momencie jedyną rzeczą, którą możesz zrobić jest posiadanie świadomości o dokonanych błędach. Możemy jednak przyjrzeć się im i naprawić w przyszłości.

Smedley dodał również, że ekipa pracująca obecnie nad rozwojem sieciówki zostanie przeniesiona do zespołu z Austin, gdzie zajmie się niezapowiedzianym jeszcze projektem.

Na razie fani Star Wars: Galaxies mają jeszcze pół roku, aby „pożegnać się” ze swoją ulubioną produkcją. A czeka na nich w tym czasie sporo atrakcji.

Od piątku nie można już zamawiać trzymiesięcznego, półrocznego i rocznego abonamentu, wyłączony został również sklep związany z karcianką opartą na grze. 15 września zablokowana zostanie rejestracja nowych kont oraz przedłużanie już posiadanego abonamentu zarówno we wspomnianej karciance, jak i Star Wars: Galaxies.

15 października zostanie wyłączony system płatności i wystartuje darmowy trial. Ponadto od tego dnia do 31 grudnia użytkownicy, którzy będą mieć opłacony abonament, będą mogli bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat grać w inne dowolne MMO Sony Online Entertainment.

15 grudnia ostatecznie wyłączone zostaną serwery Star Wars: Galaxies. W ostatnim tygodniu działania, wystartuje specjalny, pożegnalny event.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 27 czerwca 2011, 19:36   Larala

Choć nie przepadałem za Galaxies to jednak smutne :( . Gdy to przeczytałem poczułem się mniej więcej tak jakby, zbanowano mi Steama, albo PSN lub tak jakby z produkcji miały by być wycofane Star Wars: Knights of the Old Republic 1 i przyszłe pokolenia nie mogły by w KotOR&039;a zagrać :(, a KotOR to najlepsza gra RPG w uniwersum SW i najlepsza gra Bioware.

poniedziałek, 27 czerwca 2011, 13:16   KroMag

Bawi mnie to, iż wypowiadają się o grze ludzie którzy nigdy w to nie zagrali.

poniedziałek, 27 czerwca 2011, 9:41   Eskel047

@santiago619Masz rację :), tylko że w gruncie rzeczy Star Wars: Galaxies nie było dobrą gra, już wtedy WoW powoli dominował rynek gier MMO, więc gra nie miała racji bytu, fakt zapowiadał się na świetną sieciówkę, ale twórcy popełnili tyle błędów że po czasie gra stała się przeciętną, a wraz z aktualizacjami które to miały coś poprawić, gra stała się słaba a w niektórych przypadkach niegrywalna, to że trzymała się tak długo to dziw na dziwami :). Tym bardziej że to P2P.

poniedziałek, 27 czerwca 2011, 0:08   Crom3ll

Wszystkich trzech fanów gry zaszlochało cichutko.

niedziela, 26 czerwca 2011, 23:33   santiago619

@Eskel047 To że była dobrze reklamowana 2003 roku nie znaczy że była też później. Echo naprawde dobrej gry powinno się rozchodzić przynajmniej 3 lata po jej wydaniu. Bardzo żałuje że nie poznałem jej wcześniej bo na gameplayach gra wygląda obiecująco.

niedziela, 26 czerwca 2011, 22:20   ravvcio

@Gniewomir Sony Online Entertainment robi słabe MMO ale to chyba rekord pobiło w długości działalności

niedziela, 26 czerwca 2011, 16:49   Eskel047

@santiago619Raczej o twojej kiepskiej znajomości gier komputerowych :P. Lub twojego krótkiego stażu. Gra była dość dobrze reklamowana samy faktem że była pierwszym MMORPG w świecie Star Wars, to raz, dwa gra dość hucznie została przyjęta przez graczy w 2003 roku, nie tylko fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zaś samo LucasArts dba o swoje "dzieci", więc i sfera marketingowa był dobrze przygotowana.

niedziela, 26 czerwca 2011, 16:32   LukeZ95

Jakby zmienili model płatności na F2P, to gra pociągnęłaby jeszcze jakiś czas. Myślę że jest wielu ludzi interesujących się Star Wars i mających słabsze komputery, którzy zainteresowaliby się tą produkcją.

niedziela, 26 czerwca 2011, 13:59   Xardas80

Lol, jak pod koniec będzie za darmo to zagram... chyba warto :P.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z racji, że chcemy, byście wiedzieli, co u nas słychać (czasem nawet o to zapytacie w prywatnej wiadomości) i zwyczajnie lubimy sobie pogadać, postanowiliśmy codziennie publikować redakcyjnego gamewalkera. Będziemy opowiadać, dyskutować i co tylko nam jeszcze przyjdzie do głowy. 

Komentarzy:
12

Soundbary kojarzone są na ogół z kinem domowym – nie znaczy to jednak, że omijają świat gamingu. Crative Stage jest takim urządzeniem przeznaczonym właśnie dla graczy. Do tego stosunkowo tanim i z założenia będącym alternatywą dla standardowych głośników podpinanych do komputera. I muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawy zamiennik.

Komentarzy:
6

W menu posypki o smaku cenzury, majsterkowania i dziury w ziemi.

Komentarzy:
2

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z