Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Twórca BioShocka: "Gracze powinni mieć wybór, czy chcą kontrolować gry ruchem"

Adzior piątek, 24 czerwca 2011, 8:00 News
Ken Levine
Ken Levine

Ken Levine, szef Irrational Games, wypowiedział się o kierunku, w którym powinni zmierzać twórcy gier wykorzystujących kontrolery ruchowe, jak Move czy Kinect. Zdaniem twórcy BioShocka gracze powinni mieć wybór, czy życzą sobie korzystać z ruchowego interfejsu i móc go wyłączyć w dowolnej chwili.

Levine wskazał na fakt, że nie każdemu odpowiada ruch przed ekranem oraz że takie funkcje w grach mogą być niedopracowane.

Każdy aspekt ze "sfery ruchowej" powinien być oddzielony od głównej zawartości gry. Powinno się go odseparować dlatego, że jeśli ten rodzaj eksperymentu nie jest dla ciebie lub okazuje się nie być tak wspaniały [jak zapowiadano], po prostu powinieneś móc go zignorować.

Czołowy pracownik Irrational Games dobrze wie, o czym mówi, gdyż obsługa PlayStation Move ma być wbudowana w silnik gry BioShock Infinite. Jak mówi Levine:

Musimy być zdolni do obronienia każdej dodawanej zawartości do gry [...] Podoba mi się, co [twórcy] robią w przypadku Mass Effect 3, jeśli chodzi o uczynienie pewnych aspektów bardziej wygodnymi - chodzi mi bardziej o rozkazy dla drużyny, niż o prowadzenie dialogów [w wersji na X360 oba aspekty będą mogły być sterowane głosem - przyp.red.] ponieważ tutaj, jeśli gramy kontrolerem, mogą wystąpić trudności.

Zdaniem Levine'a najlepszą metodą na wprowadzanie kontrolerów ruchowych jest droga ewolucji, nie zaś rewolucji.

Ludzie nie powinni bać się eksperymentów, póki są w stanie oddzielić [ich efekty] i dbać o te czynniki, co do których można być pewnym, że działają. Jeśli nie będziemy eksperymentować, nie będzie postępu. [...] Jestem hardkorowym graczem - większość czasu spędzonego na grze mija mi przy użyciu myszki i klawiatury. Zawsze jestem otwarty na nowe doświadczenia, lecz w głębi serca jestem naprawdę konserwatywny. Wolę próbować nowych rzeczy powoli, lecz konsekwentnie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation Move, Microsoft Kinect,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 26 czerwca 2011, 12:59   wonrz

Nie obraziłbym się za śledzenie ruchów głowy (tak jak w modzie do HL2, wspomnianym tu niedawno). Chętnie zobaczyłbym analogowy grzyb na klawiaturze, zamontowany gdzieś obok spacji, gdyby ktoś zechciał takie coś zbudować. Zwolniłby cztery paluchy, zastępując klawisze kierunkowe i te odpowiadające za sprint i marsz, które można by w zamian przypisać do innych funkcji dostępnych natychmiastowo, w dodatku dając możliwość ruchu w dowolnym kierunku (i zwrocie, dzięki precyzji myszy), a nie tylko w jednym z ośmiu.

piątek, 24 czerwca 2011, 15:51   Anonim666

Jeżeli te całe <ciach> sterowanie za pomocą kontrolerów ruchem ma psuć core gameplay gry to wybaczcie ale ja wysiadam. Nie no bo to jest dodawanie Coop do gry tworzonej z myślą singleplayer a przez to wychodzą to takie niewypały(jak np. RA3 i RE5). Najlepszy przykład to Killzone 3 na PS3 z tego czytam to trzeba mieć zdrowo nierówno pod sufitem by grać z motion control + 3D w single oraz kompletnym masochistą w multi.

piątek, 24 czerwca 2011, 12:52   Damianous

Ale koleś ma fajną, przyjazną morde ;)

piątek, 24 czerwca 2011, 12:00   Sergi

No i słusznie, zwłaszcza że jedyną grą dla graczy, (a nie grą dla kontrolera) jaką widziałem na kontrolery ruchowe to nowy Echochrome.
@paintball_X - Grałem w obydwa Bioshocki i jakoś wcale nie czułem tej konsolowości, więc i o nowego się nie boję.

piątek, 24 czerwca 2011, 11:48   Auror

piszą, że włamano się przez forum Neverwinter Nights i mogły zostać wykradzione hasła, daty urodzenia, nazwy użytkowników oraz w zasadzie wszystkie inne dane jakie udostepnilismy na EA account

piątek, 24 czerwca 2011, 11:11   rvn10

Kontrolerom ruchowym mówimy nie, tylko pad lub jak coś to mysz + klawiatura

piątek, 24 czerwca 2011, 11:09   PARADOXOMEN

BioWare jest naprawdę szybkie, choć prawdę mówiąc chyba jest mi ich najbardziej szkoda z hakowanych serwisów

piątek, 24 czerwca 2011, 10:09   Auror

off topic: dostałem przed chwilą email od bioware&039;u z informacją, że powinienem zmienić swoje hasło bo hakerzy już się dobrali do ich serwerów :P weźcie o tym napiszcie

piątek, 24 czerwca 2011, 10:08   paintball_X

Wspomniał, że gra za pomocą myszy i klawiatury i tym samym zwiększył sprzedaż na PC o 80%. ;)
Według mnie nowy Bioshock, podobnie jak wcześniejsze części cyklu, to gra czysto konsolowa i walka znowu będzie jakaś taka gumowato- padowa. Pewnie kiedyś tam zagram i może nawet ukończę, ale nie będzie to raczej w tym samym roku, co data premiery...

piątek, 24 czerwca 2011, 9:08   mateusz66

No święta prawda-nie każdemu chce się gibać przed TV wyglądając przy tym z deka dziwnie -.-

O autorze

Adzior

Podobne newsy

RoomAlive: Nowa wersja "środowiskowego wyświetlacza" Microsoftu. Zamieni pokój w jedną wielką grę [WIDEO]

News
poniedziałek, 6 października 2014

roomalive-nowa-wersja-srodowiskowego-wyswietlacza-microsoftu-zamieni-pokoj-w-jedna-wielka-gre-wideo Pamiętacie IllumiRoom? To technologia Microsoftu, która ma wyświetlać obraz z gier nie tylko na ekranie telewizora, ale i na ścianach pokoju. Choć nie trafi ona (przynajmniej na razie) pod przysłowiowe strzechy, gigant z Redmond wciąż pracuje nad rozwojem projektu. W efekcie powstało RoomAlive – ulepszona wersja IllumiRoom wykorzystująca możliwości rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Komentarzy:
17

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

SUPER. HOT. DUNGEON. TOP. HYPER. DOT.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z