Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Kinect i interaktywne reklamy [WIDEO]

Berlin środa, 22 czerwca 2011, 11:50 News
Reklamy na Kinekcie na telewizorze Sony
Reklamy na Kinekcie na telewizorze Sony

Mogę się mylić, ale kiedy zapowiadano Kinecta słyszałem coś chyba o hardkorowych graczach i rewolucji w sterowaniu grami za pomocą ruchu, ale raczej nic o reklamach kontrolowanych głosem. Widocznie się przesłyszałem, bo oto i mamy krótki przegląd planów na przyszłość Microsoftu.

W prezentacji interaktywnych reklam na Kinecta, nazywanych NUads, którą możecie obejrzeć poniżej, opisano pięć funkcji, które na wiosnę 2012 zostaną do sprzetu Microsoftu dodane, a które podobno całkowicie zrewolucjonizują sposób, w jaki oglądacie reklamy. Jak gier się nie udało, to trzeba spróbować z czymś innym, prawda?

Otóż oglądając spot promujący, na przykład, Coca-Colę będziecie mogli powiedzieć "Xbox Tweet", co spowoduje automatyczne umieszczenie odnośnika do reklamy na waszym Twitterze i wywoła natychmiastową irytację wśród waszych znajomych. "Xbox more" zaintonowane wesoło w trakcie reklamy o promocji Adidasa sprawi, że natychmiast otrzymacie maila ze szczegółami promocji (oraz pewnie automatycznie zostaniecie zapisani do przyszłego newslettera).

Ciekawiej zapowiada się komenda "Xbox Schedule", która (jak już przebrniemy przez oczywiste problemy natury lingwistycznej związane ze słówkiem "schedule") pozwoli na zapisanie powiadomienia o zbliżającym się programie telewizyjnym w telefonie. Dzięki temu już nigdy nic nie przeoczycie w telewizji. Natomiast mówiąc "Xbox Near Me" podczas reklamy, dajmy na to, McDonald's na ekranie pojawi się automatycznie mapka z wypunktowanymi najbliższymi lokalami.

Ostatnią zaprezentowaną funkcją było "Wave", czyli machanie w trakcie, naprzykład, trailera filmu, by wziąć udział w przygotowanej mini-ankiecie. Niesamowite.

Już nie mogę się doczekać kolejnej rewolucji, czyli pewnie reklam w grach.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft Kinect,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 24 czerwca 2011, 12:49   Kricz

Naprawdę myślicie, że jeśli to upchną... to upchną do gier? xD Nie no, szczerze powiedziawszy to trochę naiwne z waszej strony. Pomyślcie. Xbox live. Telewizja PRZEZ xbox live, interaktywne reklamy. Nadal nic? Nadal myślicie, że przed walką z bossem będziecie machali do 10 minutowych reklam? xD Komedia, naprawdę.

środa, 22 czerwca 2011, 21:57   Death Angel

Tragedia ,chce mi się płakać.Co dalej?Półgodziny reklam przed zagraniem w grę?PS.Wolę Pepsi.

środa, 22 czerwca 2011, 19:42   Lukasxxz

Ze strony technologicznej to świetna sprawa -sterowanie głosem brzmi naprawdę ciekawie. Co do gier to już na E3 pokazano to w akcji, daje to spore możliwości do wykorzystania w przyszłości. A raczej nie wcisną "przerw na reklamę a la Polsat" w grach, raczej jakieś plakaty na murkach itp. na które można najechać kursorem i powiedzieć komendę.

środa, 22 czerwca 2011, 18:06   matiyyy

Kinect dla hardcorowców, hahaha dobre żarty. Niby jak hardkorowcy mieli by na nim grać ? Ten sprzęt jest za mało czuły, precyzyjny i ma małe możliwości jeśli chodzi o "normalne" gry. To już move do PS3 już bardziej nadaje się dla hardcorowców bo masz przełożenie 1-1 twoich ruchów i jest obsługiwany jako kontroler do gier FPS, gdzie celujesz nim i nawet fajnie wychodzi.

środa, 22 czerwca 2011, 17:58   RickAVTR

przyda się jeszcze jedna komenda...
XBox! Neeeeext!

środa, 22 czerwca 2011, 16:54   Orthomyxovirus

no jasne, przecież jak siedzę na fejsie albo tłicie to nic nie robię tylko spamuje moich znajomych reklamami! to takie niesamowite!

środa, 22 czerwca 2011, 16:12   DUSTDEVIL

Niech ginie!

środa, 22 czerwca 2011, 15:41   Nanek18

Xbox transform and roll out!

środa, 22 czerwca 2011, 14:44   Sergi

Dwukierunkowa reklamy, faktycznie, jest rewolucja. Tylko co to ma wspólnego z graniem?

środa, 22 czerwca 2011, 14:27   Shunex

Największa wadą Kinect... jest to że MS skupiło sie na nim...
Zapominając o normalnych graczach...

O autorze

Berlin

Podobne newsy

RoomAlive: Nowa wersja "środowiskowego wyświetlacza" Microsoftu. Zamieni pokój w jedną wielką grę [WIDEO]

News
poniedziałek, 6 października 2014

roomalive-nowa-wersja-srodowiskowego-wyswietlacza-microsoftu-zamieni-pokoj-w-jedna-wielka-gre-wideo Pamiętacie IllumiRoom? To technologia Microsoftu, która ma wyświetlać obraz z gier nie tylko na ekranie telewizora, ale i na ścianach pokoju. Choć nie trafi ona (przynajmniej na razie) pod przysłowiowe strzechy, gigant z Redmond wciąż pracuje nad rozwojem projektu. W efekcie powstało RoomAlive – ulepszona wersja IllumiRoom wykorzystująca możliwości rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Komentarzy:
17

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
8

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Oryginalny pomysł, szczypta talentu, kilka(naście) miesięcy wytężonej pracy – przepis na sukces może się wydawać nieskomplikowany. Co jednak robić, gdy premiera za nami, a słupki sprzedażowe ani drgną?

Komentarzy:
3

Myśl na dziś: Niektóre pomyłki sprawiają zbyt wielką radochę, by popełniać je tylko raz.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z