Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAMD: "DirectX ogranicza PC-ty"

Piotrek66 niedziela, 20 marca 2011, 17:10 News
DirectX 11
DirectX 11

Choć współczesne PC-ty są znacznie potężniejsze od konsol, wydawane na nie gry rzadko kiedy wyglądają lepiej od swoich odpowiedników z Xboksa 360 i PlayStation 3. Jak mówi jeden z przedstawicieli AMD, to wina bibliotek DirectX, które ograniczają twórców.

Richard Huddy, menedżer ds. kontaktów z developerami w AMD, w rozmowie z serwisem bit-tech.net stwierdził, że tym, co ogranicza PC-ty to DirectX – najpopularniejsze biblioteki stworzone przez Microsoft. Jak mówi:

To zabawne. Często dzięki high-endowym kartom graficznym dysponujemy dziesięciokrotnie większą mocą od Xboksa 360 i PlayStation 3, ale jasnym jest, że gry nie wyglądają przez to dziesięciokrotnie lepiej. W znaczącym stopniu, w ten czy inny sposób [..] to wina DirectX-a.

Huddy dodał także, że wielu twórców chciałoby porzucić wspomniane biblioteki przy programowaniu gier. Jak wyjaśnia:

Posiadanie całkowitej kontroli nad maszyną – a tego chcą najlepsi developerzy – poprzez danie dostępu do sprzętu na najniższym poziomie, sprawiłoby, że twórcy mieliby możliwość wprowadzania innowacji, a to wywarłoby presję na Microsoft – nie ma co do tego wątpliwości.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, Rynek gier, AMD, DirectX 10.1, DirectX, DirectX 11,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 25 marca 2011, 16:08   Torment

Hmmm, ciekawe jak oni sobie wyobrażają brak ujednoliconego API?

piątek, 25 marca 2011, 14:27   GARY93

Konsole zawsze opóźniały rozwój grafiki w komputerach. Z innej strony tak już jest z Microsoftem, często ich produkty nie są dokończone i nie wykorzystują swojej mocy w pełni.

środa, 23 marca 2011, 23:10   Mati87

wysłałem odpowiedź na priva by nie śmiecić tutaj

środa, 23 marca 2011, 22:56   DragonMa13

No trochę tego jest ale mam do Ciebie pytanie. Co bardziej opłaca się kupić PSP czy DSi?

środa, 23 marca 2011, 22:53   Mati87

DSi, WII, DC, PS, PS2, PSP, PS3, XBOX, X360. Trochę to kosztowało, ba, wciąż kosztuje, ale warto. Co prawda ciężko ogarnąć wszystko co dobre (praktycznie niemożliwe....) ale dzięki temu mam w miarę dobre rozeznanie w rynku:)

środa, 23 marca 2011, 22:15   DragonMa13

9 konsol i dobry pc?? Jesteś niezły. A tak z ciekawości jakie to konsole? Ja też posiadam niczego sobie pc i PS3. A co do chwalenia się myślę że każdy mądry przeczyta moją poprzednią wypowiedz i zobaczy że sam się o to zapytałem. A co do tamtego chamstwa jak to się mówi "Przezorny zawsze ubezpieczony"

środa, 23 marca 2011, 21:58   Mati87

Ja mam 9 konsol i peceta co crysisa 1 na full obsłuży (aczkolwiek bez AA). Aż się boje tego że zaraz zacznie się naście postów o tym że jestem chwalącym się idiotą;/ ehhhhh polskie realia. Napisałem tamto z chamstwem z przezorności, w internecie ludzie mają problem z rozumieniem tekstu czytanego i .... a zresztą sam nie raz widziałeś i doświadczyłeś.

środa, 23 marca 2011, 21:42   DragonMa13

@Mati87 Przegraną w dyskusji traktować jako chamstwo? Aż taki nie jestem. Miałeś lepsze argumenty. I gdyby co nie wypowiadam się z ogromnym przekonaniem. Piszę tylko to co uważam za rzeczywistość a że okazuje się inaczej to co innego;) A co do Overdose to przyznam ci rację że to syf. O ile w pierwszego Painkillera grało mi się fajnie i przyjemnie o tyle Overdose znudził mi się po godzinie. A jeśli mogę wiedzieć to jaką masz konsolę? Xbox&039;a czy PS&039;a?

środa, 23 marca 2011, 21:05   Mati87

A tylko na xboxa wyszły obie części unreal championship z czego 2jka jest naprawde super bo ma walkę bronią białą:) a overdose to syf. Nie licytujmy się już. Po prostu chciałem Ci tylko uświadomić że nie wiesz i nie masz o czymś pojęcia a z ogromnym przekonaniem wypowiadasz się. Jak widzisz skutecznie obaliłem praktycznie każdy Twój argument. I nie traktuj tego jako chamstwa z mojej strony ale jako zachętę do poznania wroga swego, jak napisał Sun Tzu

środa, 23 marca 2011, 20:40   DragonMa13

No i można powiedzieć że pierwszy Hitman chociaż dla mnie to nie za bardzo fps.

Podobne newsy

Actina – komputery do hardkorowego grania

News
czwartek, 23 września 2021

actina--komputery-do-hardkorowego-grania Próby poskładania zestawu komputerowego we własnym zakresie mogą się dziś okazać skrajnie trudne. Braki w podzespołach, galopujące ceny kart graficznych – w końcu: niedostatek umiejętności. Wszystko to sprawia, że gotowe zestawy PC wróciły do łask. A wśród takowych oferta Actiny wydaje się jedną z najciekawszych na rynku.

Komentarzy:
7

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z