Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCall of Juarez: The Cartel - meksykańscy urzędnicy chcą zakazu sprzedaży gry

Piotrek66 poniedziałek, 21 lutego 2011, 11:15 News
Call of Juarez The Cartel
Call of Juarez The Cartel

Choć do premiery Call of Juarez: The Cartel pozostało jeszcze kilka miesięcy (wyznaczono ją na czerwiec 2011), najnowsza gra Techlandu już budzi kontrowersje. Gdzie? W Meksyku – tamtejsi oficjele chcą zakazu sprzedaży na terenie swojego kraju trzeciej części westernu polskiej produkcji.

Call of Juarez: The Cartel – w przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu – toczyć się będzie we współczesności, a fabuła kręcić się ma wokół walki z potężnym narkotykowym kartelem. To nie podoba się urzędnikom z Meksyku, gdzie problem z narkotykami jest jednym z najpoważniejszych, z jakim boryka się ten kraj (masowe są m.in. rezygnacje ze służby policjantów w małych miasteczkach, obawiających się o swoje życie).

Ustawodawcy ze stanu Chihuahua, w którym położone jest znane z gry miasto Juarez, jednogłośnie przyjęli wniosek o wprowadzenie zakazu sprzedaży Call of Juarez: The Cartel , który został skierowany do meksykańskiego Departamentu Spraw Wewnętrznych. Jak wyjaśniają politycy, produkcja Techlandu trywializuje istniejący w tym kraju poważny problem z morderstwami na tle narkotykowym. W 2009 i 2010 roku w Juarez zginęło z tego powodu 6 tysięcy osób.

Jak mówi Ricardo Boone Salmon, kongresmen ze stanu Chihuahua:

To prawda, istnieje poważny problem kryminalny, którego wcale nie staramy się tym samym ukryć. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, by nie narażać na obcowanie z takimi scenami dzieci, aby nie wyrosły one, mając w świadomości tego rodzaju obraz, w kulturze pozbawionej wszelkich wartości.

Powyższe problemy są czymś nowym dla twórców gry i wynikają wprost z przeniesienia akcji do czasów współczesnych. Nie było ich przy wcześniejszych odsłonach cyklu, które były westernami osadzonymi na Dzikim Zachodzie w XIX wieku. Wydane w 2006 roku Call of Juarez to jeden z najlepszych polskich shooterów. Choć gra nie była idealna, okazała się jednym z niewielu ciekawych growych westernów, a postać pastora Raya McCalla – jednego z głównych bohaterów – na długo zapadała w pamięć. Kupiło ją około miliona graczy na całym świecie. 

Trzy lata po premierze oryginału – w czerwcu 2009 roku – światło dzienne ujrzała druga część cyklu, Call of Juarez: Więzy Krwi. Produkcja była prequelem w stosunku do pierwowzoru i opowiadała wydarzenia, które miały miejsce przed historią przedstawioną w „jedynce”. Wcielaliśmy się braci McCallRay’a i Thomasa. Gra była znacznie bardziej dopracowana i mogła śmiało konkurować z innymi FPS-ami.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 27 lutego 2011, 21:19   dragon879

trzecia częśc jest tak mało znana że ja bym nie wiedział czy wogóle jest coś takiego dopiero z tej strony cd-action dowiedziałem no wiecie takie łał

piątek, 25 lutego 2011, 19:33   hellghaasst

może boją się, że CoJ wygra z RDR2

piątek, 25 lutego 2011, 19:32   hellghaasst

ŻAAAAAL!!!! Z MoH-em było podobnie

wtorek, 22 lutego 2011, 8:37   czosnek177

"Jednocześnie nie powinniśmy narażać na takie sceny dzieci" teraz widać ich poziom umysłowy. Wiadomo, że są ograniczenia wiekowe i dzieciakowi w sklepie gry mogą nie sprzedać. A jak będzie koniecznie chciał mieć, to ściągnie, więc to tylko zaszkodzi Techlandowi.

wtorek, 22 lutego 2011, 2:39   Angrenbor

A Total Overdose im nie przeszkadzał? Przecież tam nawet skorumpowani przedstawiciele prawa się pojawiali.

wtorek, 22 lutego 2011, 0:08   Zbojnik2010

szkoda...szkoda slow...moich i klakania w moja klawiature...

poniedziałek, 21 lutego 2011, 20:27   kk

Guthan z Top Gear&039;em??

poniedziałek, 21 lutego 2011, 19:37   Shunex

Ich strata :P

poniedziałek, 21 lutego 2011, 19:32   wilklynch

Niech te debile sobie uświadomią że to tylko gra !

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z racji, że chcemy, byście wiedzieli, co u nas słychać (czasem nawet o to zapytacie w prywatnej wiadomości) i zwyczajnie lubimy sobie pogadać, postanowiliśmy codziennie publikować redakcyjnego gamewalkera. Będziemy opowiadać, dyskutować i co tylko nam jeszcze przyjdzie do głowy. 

Komentarzy:
12

Soundbary kojarzone są na ogół z kinem domowym – nie znaczy to jednak, że omijają świat gamingu. Crative Stage jest takim urządzeniem przeznaczonym właśnie dla graczy. Do tego stosunkowo tanim i z założenia będącym alternatywą dla standardowych głośników podpinanych do komputera. I muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawy zamiennik.

Komentarzy:
6

W menu posypki o smaku cenzury, majsterkowania i dziury w ziemi.

Komentarzy:
2

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z