Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Jon Shafer, twórca Civilization V w ekipie Elemental: War of Magic

Hut środa, 5 stycznia 2011, 8:43 News
pc
Jon Shafer
Jon Shafer

Kiedy kilkanaście dni temu ogłoszono, że Jon Shafer, główny projektant gry Sid Meier's Civilization V opuszcza szeregi studia Firaxis, nie pisaliśmy  o tym, czekając jaki będzie jego kolejny ruch. Już wiadomo - nowy pracodawca Shafera to firma Stardock, a on sam został włączony do zespołu pracującego nad grą Elemental: War of Magic.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest to degradacja - Shafer opuścił uznane studio (Firaxis), którego gry wydaje jeden z większych koncernów (Take Two), gdzie pracował nad jedną z najmocniejszych marek w gatunku gier strategicznych (Civlization) po to by trafić do firmy, która prężnie się rozwija, ale wciąż jest stosunkowo małym graczem na rynku (Stardock), by dołączyć do zespołu, pracującego nad już wydaną grą (Elemental: War of Magic), by wreszcie licznymi poprawkami doprowadzić do tego, aby zaczęła ona przypominać produkcję, jaką obiecywano nam w pierwszych zapowiedziach (Shafer m.in. będzie pracował nad wprowadzeniem wsparcia dla modów tworzonych przez graczy). 

To jednak przyszłościowa decyzja, Shafer twierdzi bowiem, że zależało mu na pracy w firmie, która "gwarantuje mu swobodę tworzenia gier, jakie zawsze chciał robić", a Stardock podkreśla, że choć "na razie koncentruje się nad pracami nad grą Elemental: War of Magic", szykując co najmniej dwa dodatki do tej produkcji, w przyszłości Shafer będzie mógł zająć się swoim własnym projektem.

Zresztą nawet sam projekt Elemental: War of Magic nabiera barw - poza Shaferem, do teamu tej gry dołączył Dave Stern - ale nie komisarz ligi NBA, a pisarz fantasy, który zadba o kreatywny kierunek zmian wprowadzanych w grze, ze szczególnym naciskiem na "sposób opowiadania historii, oraz wykorzystanie wiedzy na temat świata gry".

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 6 stycznia 2011, 4:02   ciniasty1

Ciekawe. Jestem przekonany, że gdyby zamiast Shafera na obrazku byłaby dowolna część kobiecego ciała w skąpym odzieniu to znalazłoby się kilka stron komentów. :D

środa, 5 stycznia 2011, 20:16   ciniasty1

Zbiera im się niezła ekipa. Tylko niech nie zatrudniają Petera Molyneux ani innych Stuartów Blacków. :P Mam nadzieję, że serwer CDA od takiej ilości komentarzy nie padnie...

środa, 5 stycznia 2011, 20:07   Hut

Hej newsie mojego autorstwa. Żeby nie było ci przykro, że ludzie komentują jakieś wyssane z palca plotki, a nie prawdziwie informacje, na temat ciekawych, oryginalnych gier - ja sam cię skomentuję. Fajnie, że jesteś!

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

O grach będących interaktywnymi komiksami słyszymy już od dawna, do tej pory rzadko jednak traktowano ten pomysł tak dosłownie, jak w produkcji Atomic Wolf.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
1

Kilka dni temu wybrałam się do Londynu na zamknięty pokaz Ori and the Will of the Wisps. Nie mogłam się już doczekać, aż będę Wam mogła zdradzić, czym sequel różni się od Ori and the Blind Forest, ale w końcu mi wolno!

Komentarzy:
3

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z