Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Twórcy Tomb Raider: "Uczynienie z Lary Croft obiektu seksualnego nie jest naszym celem"

Piotrek66 piątek, 10 grudnia 2010, 20:26 News
Tomb Raider
Tomb Raider

Nowy Tomb Raider będzie restartem serii. Zmiany plastyczne czekają także słynną Larę Croft. Ta jednak może stracić swoje cenne atrybuty kobiecości. Twórcy stwierdzili bowiem, że ich celem nie jest uczynienie z panny archeolog „obiektu seksualnego”.

Dyrektor artystyczny w studiu Crystal Dynamics, Brian Horton, w rozmowie z magazynem Game Informer wyjaśnił, że Larę czeka sporo zmian:

Chcemy stworzyć dziewczynę, która wyglądałaby znajomo, miała coś szczególnego w sobie – coś w jej spojrzeniu i wyrazie twarzy, co sprawia, że chcesz się nią zaopiekować. Skóra na jej ramionach wciąż będzie odsłonięta, a na jej twarzy pozostaną rozdarcia i krople wody, ale nie chodzi nam o odsłanianie [ciała]. Jest to sposób na opowiedzenie, że w takich trudnych sytuacjach [w jakich znajduje się Lara] istnieje piękno i wrażliwość. Uważam, że to jest na swój sposób sexy. Zamierzamy wprowadzić nieco inny ton, a uczynienie z Lary Croft obiektu seksualnego nie jest naszym celem.

Nie będzie wyższa od osób z jej otoczenia – będzie o głowę od nich niższa. Wzmocni to uczucie, że stoi przeciwko wszystkim. Względne proporcje są ważniejsze od właściwych liczb [np. rozmiaru biustu] – sprawi to, że poczuje się, jakby walczyła z każdym, nawet jeżeli zawsze znajdzie wyjście [z trudnej sytuacji] dzięki własnej determinacji. Znajdzie ją, aby przetrwać, nawet jeśli nie będzie miała proporcji Amazonki. Nacisk na akrobatykę nie jest tak ważny, jak sam fakt, że jest zdolna [do skakania po platformach].

Jak dodaje Horton, w nowym Tomb Raiderze zobaczymy też słynną panią archeolog… poobijaną:

W pewnym momencie, odkąd przetrwanie stało się tak ważnym elementem, pomyśleliśmy o tym, że mogłaby mieć połamane kości i być w pewien sposób sparaliżowana. Kiedy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że byłoby to fantastyczne z punktu widzenia fabularnego, mogłoby to nam zaszkodzić w rozgrywce. Chcemy ją zranić i to jest ważna część tego, jak prezentujemy tą postać, ale nie chcieliśmy iść za daleko, by – powiedzmy – miała założoną szynę [usztywnienie], czy coś w tym stylu. To byłby o jeden krok za daleko od założeń gameplayowych.

Lara jest miłośniczką archeologii – i ma książkową wiedzę na jej temat. Jej umysł jest inną wielką częścią jej seksapilu. Jest atrakcyjną dziewczyną, która nie dba o wygląd, ale jest niezwykle mądra i bardzo ambitna.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Podobne newsy

Tomb Raider: Trylogia wyciekła w sklepie Microsoftu

News
poniedziałek, 8 marca 2021

tomb-raider-trylogia-wyciekla-w-sklepie-microsoftu Na razie nie zająknięto się słowem o odświeżonych wersjach dla konsol nowej generacji.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…polega na zabraniu mnie do kasyna i czytaniu razem okultystycznych książek. To ty nie wiesz?! 

Komentarzy:
6

A i tak najwięcej emocji wywołał we mnie Saper.

Komentarzy:
2

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
7

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z