Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Tanaka: "To jeszcze nie koniec Final Fantasy XIV"

Adzior poniedziałek, 22 listopada 2010, 19:47 News
Przeżyjemy rozkwit Final Fantasy XIV
Przeżyjemy rozkwit Final Fantasy XIV

Choć Final Fantasy XIV na PC rozeszło się w nieszczegółnie imponującej liczbie niespełna 700 tysięcy egzemplarzy, Hiromichi Tanaka, który dyrygował procesem produkcyjnym, zapewnia, że gra wcale nie umiera. Przeciwnie - jeszcze się rozkręci. 

"Rozumiemy niepocieszenie graczy i przykro nam, że nie mogliśmy sprostać oczekiwaniom", powiedział Tanaka w wywiadzie z serwisem VideoGamer.

"Jednym z powodów takiego stanu rzeczy było to, że podczas testów wersji alfa i beta byliśmy zajęci naprawą wszelkich błędów. Było wiele rzeczy, które chcieliśmy zaimplementować w grze, jednak z uwagi na poprawki nie byliśmy w stanie podejmować tych dwóch czynności w jednym czasie. To jeden z powodów, dla którego gra nie wyglądała tak, jak chcieli [odbiorcy]"

"Są trzy obszary, które chcemy usprawnić. Jeden z nich to interfejs, który chcemy uczynić łatwiejszym w obsłudze. Poza tym system rynku w grze także powinien być przyjaźniejszy dla graczy. No i system walki, który mamy zamiar dostosować tak, by stał się bardziej przejrzysty, żeby gracz wiedział, co zrobić w następnej chwili", zapowiedział Tanaka.

"Wierzymy w to, że najważniejszym celem jest satysfakcja naszych graczy. To jeszcze nie koniec Final Fantasy XIV, w przyszłości (marzec 2011 - przyp. red.) mamy premierę gry na PS3 i mamy zamiar naprawić wszystkie aspekty gry, z których gracze są niezadowoleni. Nawet jeśli z jakichś powodów przestali grać, mamy nadzieję że dzięki wprowadzonym usprawnieniom zauważą, że gra się zmieniła", podsumował Tanaka.

Multiplatformowość Final Fantasy XIV faktycznie daje spore podłoże do sukcesu. Jeśli wierzyć słowom Hiromichi Tanaki, możliwości te nie zostaną zaprzepaszczone.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 5 stycznia 2011, 16:56   lukasmars

Fajnie by było gdyby wydali poprawioną wersję bez abonamentu w ramach rekompensaty>:P

wtorek, 23 listopada 2010, 20:07   baliako

życzę tej grze sukcesów. fajnie by było, gdyby wydali poprawioną wersję, co by oznaczało po prostu ponowną premierę. może wtedy gracze byliby zadowoleni. co do wypowiedzi Mute&039;a, to i ja się zgodzę - MMORPG powinny być robione pod PCta. dodatkiem mogłoby być przekonwertowanie gry na konsole, ale nigdy odwrotnie!

wtorek, 23 listopada 2010, 15:35   zlytalib132

no tu masz racje Mute tak powinno byc bo i tak wqięcej ziomków gra w gry na PC a nie na xbox lub psp

wtorek, 23 listopada 2010, 15:32   zlytalib132

ja poernisze* trzeba niestety do szkoły chodzic a ja chce grac w gry!!!!!!!

wtorek, 23 listopada 2010, 8:06   Mute

Fajnie by było, jakby te zmiany naprawdę zaimplementowano w wersję PC, a nie pozwolono jedynie, by komputerowcy zobaczyli jak ładnie gra wygląda i działa z nowym interfejsem na PS3...

wtorek, 23 listopada 2010, 6:01   neks91

szymon5596 Wiadomo że 700 tysięcy to nie jest słabo, ale jeżeli mówimy o grze w która włożono kupe kasy oraz zapowiadano ją tak jak to było w przypoadku FF-a, to ta liczba nagle wydaje się naprawde mała.

poniedziałek, 22 listopada 2010, 20:20   szymon5596

700 tysięcy w 3 miesiące to słabo? Wiadomo, że to nie sukces CoDów, czy Halo, ale to i tak sporo.

poniedziałek, 22 listopada 2010, 20:06   KiRA

Niech do marca dają free time, i będzie git :P .Już drugi raz mi przeleciała koło nosa okazja z darmowym miechem.

O autorze

Adzior

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z