Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITOnLive: Bez abonamentu!

Hut wtorek, 5 października 2010, 10:23 News
Logo OnLive
Logo OnLive

Steve Perlman, pomysłodawca, twórca i "twarz" projektu OnLive, zamieścił na swoim blogu wpis, który przynosi dobre wieści, dla wszystkich zainteresowanych cyfrową dystrybucją i cloud gamingiem. Usługa OnLive zostaje pozbawiona abonamentu!

To oznacza, że z części opcji będzie można korzystać zupełnie za darmo - mowa m.in. o możliwości grania w wersje demo, podglądania sesji innych graczy, a także nagrywania/przeglądania filmików, w których przechwalamy się swoimi umiejętnościami, które będą odtwarzać się graczom, którzy z nami przegrają w sieci. Do tego dochodzą też darmowe usługi komunikacji ze znajomymi i obsługi tychże znajomości.

Ta informacja, to jak twierdzi Perlman dowód na to, że usługa OnLive zdobyła już stabilną, liczną bazę użytkowników (pierwsza wersja systemu działa już w USA od czerwca), która pozwala wierzyć, że znajdzie się wystarczająco duża pula osób, które zechcą płacić za tzw. PlayPass, czyli możliwość grania w pełne wersje gier. W pierwszym etapie usługa była powiązana z dodatkowym miesięcznym abonamentem wysokości 14,95$, niezależnym od opłaty za poszczególne gry. Było więc drogo, będzie całkiem znośnie.

W tym samym wpisie Perlman informuje, że adaptery do zestawów TV, pozwalające korzystać z usługi przy dowolnym telewizorze już "się produkują", podobnie jak i kontrolery. To zapewne oznacza, że dalsza ekspansja usługi nastąpi już wkrótce. Czytaj: w Polsce, jak wszystko, na Euro 2012...

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: OnLive,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 6 października 2010, 20:43   fikifak

sorry pożegnać

środa, 6 października 2010, 20:42   fikifak

jęsli to działa tak jak zapewnają i zdejmą abonamenty to możemy się porzegnać z pudełkami ;)

środa, 6 października 2010, 18:01   Sergi

Może i rozwiązanie przyszłościowe, ale odległo-przyszłościowe, na czasy, gdy wszystko będzie w wielkich centrach danych, a praktycznie nic nie będzie fizycznie u użytkowników. Przy obecnej mocy serwerów (może poza Google) i ich zawodności takie rozwiązanie to jeszcze Sci-Fi.

środa, 6 października 2010, 16:59   szymas23

Nie uwierzę, że to działa zanim nie wypróbuję. A jak będzie ok to... przestanę grać. Uwielbiam kolekcjonować gry, a cyfrowa dystrybucja to chłam. ;/

środa, 6 października 2010, 16:10   Aidaho

Alleluja!!!
Jesteście świadkami narodzin nowego &039;pana&039;!!!

środa, 6 października 2010, 15:06   mgrcichy

@ Sergi Ja również mam wyrobione własne zdanie ale wytworzyłem je właśnie po przeczytaniu tamtego artykułu: OnLive nie jest stworzony dla ludzi takich jak My ale dla osób które wolą mięć jedno pudełko podłączone do internetu zamiast PC i dwóch konsol. Mimo to, uważam, że to rozwiązanie ma przyszłość i będzie się ciągle rozwijać aż obejmie całą Ziemię a jednocześnie nie wyprze Komputerów osobistych i konsol(ek). ps Kiedy mówiłem o różnej interpretacji artykułu nie miałem na myśli Ciebie.

środa, 6 października 2010, 14:56   Sergi

No nie czytałem, bo od dość dawna CDA nie czytam ;) A opinię wyrobiłem sobie sam na podstawie tego, co o tym wiem. Zresztą nie odnoszę się w swoich wypowiedziach do tego artykułu tutaj (może jedynie mówiąc o demach i komunikacji), więc to nie kwestia interpetacji.

środa, 6 października 2010, 14:12   mgrcichy

@Sergi Nie wnoszę nic do dyskusji, owszem, ale ta dyskusja jest po prost głupia. Wszystko macie wytłumaczone w którymś numerze CDA a wy kłócicie się: Będzie ten abonament?! Czy to w ogóle jest lepsze do zwykłego PC?!?! Weście sobie poczytajcie to wam w głowach rozświetli. Każdy interpretuje kilka linijek tekstu na swój sposób i robi się tylko bałagan. Wracając do Ciebie Sergi, w CDA miałeś wyszczególnione Wady i Zalety OnLive więc łatwo wyrobić sobie o nim zdanie. Widocznie nie czytałeś tego artykułu :D

środa, 6 października 2010, 13:43   Sergi

@mgrcichy - Czytaj wszystkie moje komentarze, a nie tylko ostatni. Wiem, co to OnLive, więc twoje tłumaczenie nic nie wnosi do dyskusji.

środa, 6 października 2010, 12:38   mgrcichy

@Sergi Do OnLive komputer jest niepotrzebny. Wystarczy tylko Internet, wyświetlacz i kontroler + coś co pozwala spiąć to w ,,Jedno"

Podobne newsy

CloudLift: Zagraj w Saints Row IV na tablecie

News
środa, 5 marca 2014

cloudlift-zagraj-w-saints-row-iv-na-tablecie OnLive właśnie wyruszyło z usługą CloudLift, która ponoć pozwoli nam grać w gry kupione w dowolnym sklepie internetowym na dowolnym urządzeniu. Zapowiada się na coś podobnego do PlayStation Now - tylko że z grami ze Steama.

Komentarzy:
10

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z