Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMilo and Kate (Project Milo): Chciałeś mieć wirtualnego przyjaciela? Nie tym razem

Adzior czwartek, 23 września 2010, 19:30 News

Według źródła związanego z Lionhead Studios, przeznaczona dla Kinecta "symulacja znajomości" Milo and Kate została anulowana.

Mocną stroną Milo and Kate miała być niespotykana złożoność sztucznej inteligencji tytułowego bohatera. Milo miał rozumieć naszą mowę, na bieżąco uczyć się kontekstów i wyciągać wnioski wypływające z rozmów z graczem. Naszego cyfrowego kumpla mielibyśmy uczyć języków, pomagać mu w pracach w domu czy po prostu bawić się z nim. Im więcej graczy, tym więcej treści przyswajałby Milo.

Losy projektu, który powstawał już po premierze pierwszej części Black & White i kilka razy zmienił nazwę (najpierw Dimitri, potem Project X, następnie Project Milo i wreszcie Milo and Kate) rozstrzygnęły się w sposób... niekorzystny dla graczy.

Złym znakiem była nieobecność tytułu na tegorocznym E3. Wydawca gry - firma Microsoft - postrzegał Milo and Kate jako demonstrację technologii, a nie pełnoprawną produkcję. Z kolei pomysłodawca - Peter Molyneux - wciąż uważał swoje dzieło za projekt mający być w przyszłości oficjalnie wydany i rozprowadzony. W ostatecznym rozrachunku gra prawdopodobnie nie trafi jednak pod strzechy.

W związku z powyższym zwolniono 19 osób dotychczas pracujących nad Milo and Kate. Ich wysiłki nie pójdą jednak na marne. Według spekulacji Lionhead Studios zamierza skoncentrować się na marce Fable, więc możemy spodziewać się gry osadzonej w uniwersum słynnego rolpleja obsługującej ruchowy kontroler Microsoftu i korzystającej z imponującej sztucznej inteligencji opracowanej na potrzeby M . Nowy produkt miałby korzystać z interaktywnych rozwiązań, które miały znaleźć się w anulowanym tytule.

Zarówno Microsoft, jak i Lionhead Studios odmówiły udzielenia oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft Kinect, sim, Lionhead Studios, Microsoft Polska, Microsoft Game Studios,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 25 września 2010, 17:50   KB1

Ciekawe, ilu ludzi kupiło Kinecta dla Milo & Kate. Musieli się nieźle wkurzyć...

piątek, 24 września 2010, 13:24   Alaknar

Tego typu rzeczy zostawmy chyba naukowcom... Niech się Lionhead skupi na sensownych grach. :)

piątek, 24 września 2010, 10:26   Sergi

Pewnie okazało się - podobnie jak z Kinectem - Że to, to i tamto nie działa, pożera moc, a po 20 minutach nawet dziecko widzi jak na dłoni że to bot. Taką "rewolucję" to mogą sobie wsadzić.

piątek, 24 września 2010, 7:26   KMyL

Eh - jak to fajnie nakręcić dzieciarnię i innych, a potem anulować (pomysł) z powodu niemożliwości jego realizacji . . .

Marketing . . .

piątek, 24 września 2010, 7:26   KMyL

Eh - jak to fajnie nakręcić dzieciarnię i innych, a potem anulować (pomysł) z powodu niemożliwości jego realizacji . . .

Marketing . . .

piątek, 24 września 2010, 1:16   Adzior

@scud1117 Kate to pies Milo.

czwartek, 23 września 2010, 21:43   Destructio23

no i kolejny atut kinceta do kosza.... może kupie Move...

czwartek, 23 września 2010, 21:24   Swirex

Jak dla mnie, to cały ten projekt lekko zahaczał o powieści/filmy/gry Si-Fi, z historiami o buntach sztucznej inteligencji włącznie. Także w sumie nie wiem, czy to dobrze, czy źle się stało. Przez bombardowanie obrazami walk z maszynami nawet wkradał się lekki niepokój przy słuchaniu o Milo i Kate.

czwartek, 23 września 2010, 21:10   sabaru83pl

Ten kinekt przy pegazusie wypada blado teraz. Coraz mniej opcji w nim jest. Jak bym miał wybierać między pegazusem a kinektem to chyba bym wziął to pierwsze.

O autorze

Adzior

Podobne newsy

Milo & Kate: Prezentacja z TEDGlobal [WIDEO]

News
środa, 18 sierpnia 2010

milo--kate-prezentacja-z-tedglobal-wideo Zgodnie z wcześniejszą obietnicą w sieci pojawił się zapis z z lipcowej konferencji TEDGlobal, w trakcie której Peter Molyneux zaprezentował zgromadzonym swojego wirtualnego chłopca, Milo.

Komentarzy:
33

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…polega na zabraniu mnie do kasyna i czytaniu razem okultystycznych książek. To ty nie wiesz?! 

Komentarzy:
6

A i tak najwięcej emocji wywołał we mnie Saper.

Komentarzy:
2

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
7

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z