Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITEl Shaddai: Ascension of the Metatron - Stary Testament po japońsku! [WIDEO]

Krolek środa, 23 czerwca 2010, 12:48 News
El Shaddai: Ascension of the Metatron
El Shaddai: Ascension of the Metatron

Dżinsy, złote włosy, niebiański pancerz i... upadli aniołowie. Najnowsze dzieło Sawaki Takeyasu, współtwórcy gier Devil May Cry i Okami, nabiera – po obejrzeniu trailera – coraz pełniejszych, niebiańsko-piekielnych kształtów. Oto, jak zrobić slashera ze Starego Testamentu.

Fabuła gry, czerpana ze Starego Testamentu*, opowiada o Grigori ("Czuwających"), czyli grupie upadłych aniołów, którzy zamiast doglądać śmiertelników – zafascynowali się nimi i porzucili służbę u Boga na rzecz kuszących igraszek ludzi. Niebiańska Rada postanowiła ukarać całą planetę potopem, aby zapobiec nieplanowanemu losowi ludzi. Na ten werdykt nie zgodził się człowiek(!) Enoch – skryba w niebie. Rada zgodziła się unieważnić wyrok jeśli Enoch zdoła odbić (czy zabić...) renegatów (czyt. upadłych aniołów), którymi przewodzi sam Lucyfer!**

W tym momencie gracz chwyta pada (bo to produkcja wyłącznie na PS3 i X360) i odtąd w naszych rękach ważą się losy świata. Wcielamy się w złotowłosego Enocha, przyodziewamy biały, niebiański pancerz, dżinsy(!) i dzierżymy w dłoni lśniącą, jedno lub dwuręczną broń podobną do... łuku. Na szczęście Enoch z powodzeniem używa owego oręża jako miecza, wykonując przy tym sporo akrobacji. Z trailera wynika również, że – jak na śmiertelnika przystało – Enoch potrafi pojedynkować się wręcz. Ale to nie wszystko!

Przeżywać wartką akcję i niebanalną narrację (przygotujcie chusteczki – japończycy potrafią wzruszać) w światach fantasy będziemy wyłącznie w pojedynkę. Eksplorowanie przestrzeni zostało opatrzone widokiem z trzeciej osoby, choć nadarzą się sekwencje side-scrollingowe rodem z platformówek, zaś walka w zwarciu pracuje jak w typowym slasherze. Poza niecodzienną tematyką starotestamentową i miksem różnych gier akcji, na oryginalną kompozycję tej produkcji składa się jeszcze jedna część – grafika. Wykorzystana technologia cel-shadingu połączona z japońską kreską i wyobrażeniem o zaświatach tworzy piękne scenerie, tła i postaci. Takiej gry światłem, jasnymi kolorami z fauną, florą i czwartym wymiarem nie znajdziecie w żadnej innej produkcji. Niektórym pewnie tak jaskrawa wizja niebios nie przypadnie do gustu, ale osobiście nie mogę się doczekać jej eksploracji!

Premiera gry wydawanej przez Ignition Entertainment jeszcze w tym roku na PS3 i X360.

Trailer:---

Ciekawostki:
* Historia rodem z Księgi Henocha, czyli apokryfu Starego Testamentu. Co to oznacza? Nie znajdziecie jej w żadnym oficjalnym (tj. rekomendowanym przez Kościół) wydaniu Pisma Świętego. A szkoda!

** Tak naprawdę to Azazel, czyli jeden z wielu upadłych aniołów – sługa Samyaza, jednego z napotężniejszych poddanych Szatana (czyli Azazel nie jest Szatanem!)... tak to jest, gdy japończycy zabierają się za apokryfy, ech! Swoją drogą, rzekomy Lucyfer przypomina nieco bohatera starej gry Devil Inside.

*** Niektórzy wrogowie z trailera wyglądają jak postaci z zaświatów z... japońskiej mitologii. Do wglądu choćby w "Samurai Champloo".

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 29 czerwca 2010, 11:02   LazarusGreyPL z n o P

W istocie @Sariaen, to przesada z tym "skandalem", każdy z nas ma swoje pewne, spojrzenie na wytwory i wszelkie charakterystyczne cechy japońskiej kultury, ich styl bycia i sposób jego przedstawiania w filmach/grach/anime/mandze itd. Dlaczego by więc oni nie mogli mieć swojego spojrzenia na wytwory zachodniej kultury (Tak, tak, wiem - w tym przypadku bardziej bliskowschodniej...)
Mnie się bardzo podobał ten soundtack, zaraz potem piękna oczopląsowa grafika, next is stylistyka, bardzo orygialna.

czwartek, 24 czerwca 2010, 15:32   Sariaen

Holo, hola, hola :D To nie mozna juz publicznie mowic o religii bo to jest skandal? :P Nie mozna tworzyc produkcji inspirowanych nawet "czyli apokryfu Starego Testamentu"? :P I co gorsza, nie mozna na swoj sposob interpretowac zawartych wen historii? Bo skandal? xD Sadzcie wiec tez polakow, skoro chcecie byc tacy prawi. Jakub Cwiek i Maria Kossakowska az sie prosza :P To tez jest skandal zeby tak przedstawiac dostojnych archaniolow....palacych papierosy z kadzidel, spiskujac z nordyckimi bogami itd.

czwartek, 24 czerwca 2010, 10:50   Rain_the_Vizard

*Z japońskim akcentem* Główny bohatero wyglądo jak młody Valo Kilmero!!! Hiah! :P

środa, 23 czerwca 2010, 22:40   miodzio9

Jak ja lubię Japończyków za ich nieszablonowe myślenie

środa, 23 czerwca 2010, 20:59   Zyll

@Sabi
Czyli Hyper chciał doprowadzić do skandalu i zbić kasę, bo wyemitował w naszym kraju ( czyli za granicami KKK) Evangeliona, tak :P

środa, 23 czerwca 2010, 18:07   THERON23

ehhh ta fantazja skośnookich. Tak dziwne, że chce się w to zagrać/obejrzeć xD

środa, 23 czerwca 2010, 17:50   Mimizu

@Sabi
Pogódź się z tym, że dla niektórych Biblia czy religia w ogóle to takie same dobra kultury jak każde inne i mają pełne prawo do jego przetwarzania, modyfikacji i wzorowania się na nim. Potrzeba wzbudzania sensacji nie jest w tym procesie potrzebna.

środa, 23 czerwca 2010, 17:25   Sabi

@Zyll po części zdaję sobie z tego sprawę. Bywały już sprawy związane z tym, że japońscy turyści wchodzili podczas wycieczek po Rzymie do kościołów i przyjmowali komunię i nie widzieli w tym nic złego - po prostu w ich rozumowaniu, "oddawali cześć lokalnemu bóstwu". Ale mimo wszystko ktoś się zainteresował wydaniem tego poza granicami KKW - i to jest właśnie owe "zbijanie kasy".

środa, 23 czerwca 2010, 17:22   Diginihir

Po opium są takie wizje ?

środa, 23 czerwca 2010, 17:00   Gierzyn

@Hut - jeżeli chcesz być tak dokładny w rozróżnianiu demonów i upadłych aniołów, powinieneś zaznaczyć, że Lucyfer i Szatan(Samael) to dwa różne byty. Bo z newsa wynika, że to jedno i to samo.

Podobne newsy

Game Developers Choice Awards: Znamy nominacje do nagród przyznawanych przez twórców gier

News
piątek, 6 stycznia 2012

game-developers-choice-awards-znamy-nominacje-do-nagrod-przyznawanych-przez-tworcow-gier W trakcie najbliższej edycji imprezy Game Developers Conference, jak co roku producenci przyznają nagrody najlepszym grom ubiegłego 2011. Poznaliśmy już nominowane tytuły.

Komentarzy:
61

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z