Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITL.A. Noire" To nie gra akcji a zupełnie nowy (detektywistyczny) gatunek

mon środa, 17 marca 2010, 15:36 News
You talkin' to me?
You talkin' to me?

Choć L.A. Noire firmowane jest znakiem Rockstar Games (odpowiedzialnego za znakomite gry akcji z otwartym światem) twórcy zapewniają, że nie będzie to produkcja, którą sa się łatwo zaszufladkować, np. jako "GTA w klimacie noir". To ma być coś zupełnie nowego...

Na pewno zaś nie da się tej gry zaszufladkować w tradycyjnych, popularnie występujących kategoriach. Gra akcji + otwarty świat kojarzą się jednoznacznie z wyprodukowaną przez Rockstar serią Grand Theft Auto. Tymczasem L.A. Noire - choć ma posiadać zarówno otwarty świat, jak i elementy akcji - z GTA wiele wspólnego mieć nie będzie.

Gra skupia się na prowadzeniu prawdziwego śledztwa. Główny bohater, Cole Phelps, będzie zbierał i analizował dowody czerpiąc informacje z policyjnych archiwów, gazet i mapy Los Angeles. W międzyczasie czeka nas tradycyjne w policyjnym świecie przesłuchiwanie świadków oraz przeszukiwanie podejrzanych. Wynik śledztwa i jego powodzenie zależeć mają od tego z kim gracz będzie rozmawiał, jakie zbierze dowody i co z nich wydedukuje. "W tradycyjnych grach przygodowych wszystko oparte jest na tym, co projektanci chcą, żebyś odkrył. My z kolei zdecydowaliśmy się na inne podejście, bardziej przypominające pracę prawdziwego detektywa" twierdzi Jeronimo Barrera, wiceprezes rozwoju produktu w Rockstar.

Developerzy ze studia Team Bondi uważają, że detektywistyczny charakter L.A. Noire gracze potraktują intuicyjnie - "Wszyscy znają programy policyjne - myślę, że to decyduje o sensownej przystępności [gry]. Gracze wiedzą, że jeśli pojawisz się na miejscu zbrodni, zwykle musisz iść i z kimś porozmawiać oraz obejrzeć wskazówki w pobliżu zwłok. Nawet jeśli nie są oswojeni z grą - są oswojeni z tym formatem" mówi Brendan McNamara, współzałożyciel Team Bondi.

Podobno gra nie posiada "punktu odniesienia do innych gier" i będzie jedyną w swoim rodzaju. A jaki to właściwie rodzaj? Detektywistyczna gra akcji z otwartym światem? Jak to wyjdzie w praniu przekonają się posiadacze PS3 i X360 (a być może także PC-towcy) jesienią bieżącego roku.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 16 grudnia 2010, 22:45   Mnich

Jak nie wydadzą tego na PieCa, to cała ta technologiczna para pójdzie w gwizdek.
Gra zapowiada się bardzo interesująco.

środa, 17 marca 2010, 23:10   HeklusDwa

Ja po prostu marzę o tego typu grach ! :]

środa, 17 marca 2010, 17:27   Hierof

Zapowiada się jedna z najbardziej tajemniczych gier tego roku. Przynajmniej dla mnie.<cool> A nie, nie ma emotikonów...

Podobne newsy

[Red Dead Weekend] Jak dobrze znasz gry Rockstara? [QUIZ]

News
piątek, 26 października 2018

red-dead-weekend-jak-dobrze-znasz-gry-rockstara-quiz W Red Dead Redemption II z pewnością będziecie musieli strzelać. A w naszym quizie?

Komentarzy:
13

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z