Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Raport finansowy THQ: dobre wyniki, koncentracja na konsolach, nowe Red Faction w 2011 roku... fiskalnym

Piotrek66 czwartek, 4 lutego 2010, 15:53 News
Stare logo THQ
Stare logo THQ

THQ opublikowało właśnie raport finansowy za trzeci kwartał 2010 roku fiskalnego, który zakończył się 31 grudnia 2009 roku. Prócz suchych liczb poznaliśmy kilka ciekawych informacji.

W zakończonym 31 grudnia trzecim kwartale 2010 roku fiskalnego THQ osiągnęło sprzedaż na poziomie 357 milionów dolarów, co jest rezultatem nieco gorszym niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy to wynik ten wynosił 385,6 milionów zielonych. Wystarczyło to jednak (ech, optymalizacja kosztów...) by wykręcić lepszy zysk netto firmy, który w tym okresie wyniósł 26,6 milionów dolarów. Jest to dobre osiągnięcie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że rok temu w analogicznym okresie koncern zanotował stratę w wysokości 9,6 miliona dolarów.

THQ podzieliło się także rezultatami za wszystkie dotychczasowe dziewięć miesięcy. W okresie tym spółka uzyskała dochód ze sprzedaży na poziomie 691,2 miliona dolarów (rok temu: 658,3 miliona), zaś zysk netto wyniósł 8,3 miliona zielonych (w porównaniu do ubiegłorocznej straty w wysokości 65,4 milionów dolarów). Wpływ na powyższe rezultaty miała niewątpliwie nowa gra od THQ, Darksiders, która w ciągu pierwszych czterech tygodni obecności na rynku sprzedała się w liczbie 1,2 miliona egzemplarzy, oraz UFC Undisputted 2009, którą to od dnia premiery nabyło 3,5 miliona osób. 

Znacznie ciekawsze są jednak pozostałe informacje ujawnione w trakcie publikacji raportu finansowego firmy. Prezes THQ, Brian Farrell, zdradził, że koncern planuje co roku wydawać od jednej do trzech produkcji dla „hardkorowów”, skupiając się przy tym na Xboksie 360 i PlayStation 3 (bye, bye PC?).

Już w przyszłym roku fiskalnym, rozpoczynającym się 1 kwietnia 2010, możemy spodziewać się kolejnej odsłony cyklu Red Faction. Nieco zawiedzeni mogą być fani czekający na Saints Row 3 i Warhammer 40 000: Space Marine – obie gry ukażą się dopiero w 2012 roku. W tym samym czasie na rynku powinna ukazać się też kolejna odsłona Darksiders. W maju z kolei zagramy w UFC Undisputted 2010.

Z mniej ważnych wieści – THQ przekształcił studia Juice Games i Rainbow Studios Development w odpowiednio: THQ Digital Studios Warrington i THQ Digital Studios Phoenix. Obie ekipy zajmą się grami tworzonymi z myślą o cyfrowej dystrybucji. Pierwsze produkcje powinny ujrzeć światło dzienne 2011 roku fiskalnym.

I na koniec mała ciekawostka. Prezes THQ, Brian Farrell, w trakcie konferencji dwukrotnie nazwał nowy kontroler ruchu Sony mianem Arc. O nazwie tej już wcześniej plotkowano. Sprawę szybko wyjaśnił jeden z szefów amerykańskiego oddziału Sony, Patrick Seybold. Na swym Twitterze stwierdził, że Arc – podobnie, jak wcześniej Gem – to nazwa kodowa urządzenia. Ale czy warto dla niej zakładać nową domenę?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: THQ, Sony, RTS, akcja, bijatyka, Relic Entertainment, PEŁNA WERSJA W CDA 5/2012, THQ, CD Projekt, Volition Inc., Vigil Games, Yuke´s,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 5 lutego 2010, 22:25   kjm9

cieszyłbym się gdyby darksiders wyszło na piece

piątek, 5 lutego 2010, 15:55   wiliams1993

czyli o Saints Row na razie trzeba zapomnieć :(

piątek, 5 lutego 2010, 10:46   lukasz89

Niemożliwe żeby THQ olało PC :/

czwartek, 4 lutego 2010, 21:13   Johny

To nie koniec PC,gry będą przenoszone z konsol,a to oznacza brak konieczności rozbudowy starszych PC,chyba,że ktoś chce grać na max detalach w FullHD i 100fps

czwartek, 4 lutego 2010, 18:38   KB1

Red Faction 2 był najsłabszy z całej serii, za to Guerilla była wyprana z fabuły... Oczekuję więc starej-nowej "jedynki"...

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Całe lata już minęły od ostatniej naprawdę dobrej gry single player z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wygląda jednak na to, że znów się doczekaliśmy, a Fallen Order będzie jednym z ważniejszych tytułów tego roku. Przekonałem się o tym, przechodząc pokaźny jej fragment na specjalnym pokazie, jaki Electronic Arts zorganizowało w Los Angeles.

Komentarzy:
15

Myśl na dziś: W związku z obecnymi cenami warzyw wegetarianie wracają do jedzenia mięsa.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Myśl na dziś: Lepiej późno niż wcale!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z