Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

CES 2010: Konferencja Sony: PSN nie tylko na PS3 i PSP, technologia 3D wkrótce trafi do rąk graczy

Piotrek66 czwartek, 7 stycznia 2010, 16:30 News
PSN "wyjdzie" poza PS3 i PSP
PSN "wyjdzie" poza PS3 i PSP

Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów elektroniki użytkowej CES, także Sony zorganizowało swoją konferencję prasową. Ujawnione w jej trakcie informacje nie były jednak aż tak ciekawe, jak te,  które ujawnił Microsoft.

W trakcie prezentacji prezes Sony Computer Entertainment pochwalił się, że tylko w grudniu sprzedano 3,8 miliona egzemplarzy PlayStation 3, z czego 1,7 miliona trafiło do rąk Amerykanów. Rezultat ten jest lepszy o 76 procent w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Co więcej, osiągnięty wynik jest rekordowym w historii PS3. Ciągle wzrasta też liczba użytkowników PlayStation Network i obecnie wynosi ona 38 milionów.

To dlatego Sony planuje ciągły rozwój tej usługi. Koncern zapowiedział, że już w przyszłym miesiącu do sieci dostęp będą mieli posiadacze także pozostałych urządzeń japońskiego giganta – w tym telewizorów Bravia (modele z dostępem do internetu) oraz odtwarzaczy Blu-Ray. Skorzystać z PlayStation Network będziemy mogli również za pomocą laptopów Vaio. Na razie usługa w takiej formie będzie oferować wypożyczanie filmów i seriali, ale już teraz Sony utworzyło nowy oddział – Sony Network Entertainment – który ma skupić się głównie na opracowywaniu treści dostarczanej przez PSN. Celem koncernu jest, by za pomocą jednego loginu i hasła, użytkownicy korzystali z pełnej funkcjonalności wszystkich produktów firmy.

Jeden z bossów Sony, Howard Stringer, zdradził natomiast, że już wkrótce konsola PlayStation 3 otrzyma wsparcie dla technologii 3D, dzięki której będziemy mogli grać i oglądać filmy w tzw. „trójwymiarze”.

A na koniec mamy pewną plotkę związaną z płytami Blu-Ray. Jak donosi japoński serwis Nikkei Electronic Asia, Sony pracuje nad nową wersją nośnika. Ma być ona pojemniejsza od pierwowzoru – jedna warstwa ma pomieścić aż 33,4 GB (a nie 25 GB) danych. Co więcej, „tuningowi” będzie można prawdopodobnie poddać także już istniejące płyty.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Sony, CES,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 7 stycznia 2010, 21:21   codename666

To jest problem, jak gry są w sam raz na jeden raz. Posłużę się przykładem Dragon Age. Niby gra bardzo rozbudowana, jest wiele opcji rozgrywki, jednak po pierwszym przejściu miałem dość. Przeszedłem tylko wszystkie "początki" i gra kurzy się na półce.
Wracając jednak do PS3. Heavy Rain nie będzie jedynym porządanym exclusivem. Zbliża się jeszcze GoW3, GT5, czy MAG. A już zawitał świetny Uncharted 2. Myślę, że długo mój szał na punkcie PS3 nie przejdzie. Najszybciej jednak kupię dopiero na wakacje. A szkoda.

czwartek, 7 stycznia 2010, 20:40   marcinzm4

zgadzam się z tym że heavy rain prawdopodobnie będzie arcydziełem ale jest to gra na raz gdyż przy każdym koleinym przejsciu niezależnie co wybierzesz bedzie się działo to samo. Sam miałem chrapkę na ps 3 ale mi przeszło

czwartek, 7 stycznia 2010, 19:15   darkwilk

chłopak mojej siostry ma PS3 więc mówię to co codename666 Heavy Rain coraz bliżej:D

czwartek, 7 stycznia 2010, 17:47   codename666

Fakt, że Xbox ma więcej gier. Jednak PS3 ma takie exclusivy, że pragnę je mieć! :) Heavy Rain coraz bliżej. :]

czwartek, 7 stycznia 2010, 17:12   marcinzm4

codename666 - nadal bardziej opłacalne jest kupienie xboxa a te kilka dobrych gier jak killzone 2 i uncharted 2 tego stanu rzeczy nie zmienia

czwartek, 7 stycznia 2010, 16:57   codename666

No, no. Miałem kupić XBoxa ale widzę, że PS3 ma więcej możliwości. No i jest też odtwarzaczem BRD! :)

czwartek, 7 stycznia 2010, 16:40   sebastianrochicz

Fajnie patrzeć jak Sony się rozwija :)

czwartek, 7 stycznia 2010, 16:34   kjm9

network dla "wszystkich"? wesoło!

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z