Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFreeware: pokonaj deprechę! Niezwykła, artystyczna gra o szarej codzienności

Phnom wtorek, 29 grudnia 2009, 10:12 O grach inaczej
Popraw chłopakowi humor, bo aż żal na niego patrzeć.
Popraw chłopakowi humor, bo aż żal na niego patrzeć.

Pobudka, śniadanie, droga do szkoły/pracy, powrót do domu, obiad, granie, kolacja, spanie. Czy każdy twój dzień wygląda tak samo? Oto gra, w której celem jest nie uratowanie świata przed zagładą, a ledwie wyłamanie się z codziennej rutyny. Uda ci się?

Every day the same dream
Every day the same dream
Every day the same dream
Every day the same dream

Every day the same dream powstało w ramach projektu Experimental Gameplay Project w kategorii „gra artystyczna” – i to widać. Nasz bohater chodzi codziennie do pracy, w której robi ciągle to samo. Każdy jego dzień wygląda identycznie, a tę beznadzieję świetnie podkreśla „smutna” oprawa wizualna gry i odpowiednio dołująca muzyka. Celem gracza jest wyłamanie się z tej codziennej rutyny. Nie będę podpowiadał, co trzeba zrobić, żeby ukończyć tę grę (tak, da się, i to w kilka minut!), bo pewnie sami na to wpadniecie. Ale jestem ciekaw, czy będziecie równie poruszeni jak ja – bo ta gra naprawdę daje do myślenia.

W Every day the same dream możecie zagrać w przeglądarce TUTAJ lub ściągnąć w wersji offline’owej STĄD [4 MB].

---

Freeware to kącik, w którym regularnie dostarczamy wam duże i małe, nowe i stare, ale przede wszystkim DARMOWE gry. Więcej freeware’ów znajdziecie co miesiąc w CD-Action, a także w specjalnym wątku na forum, w którym możecie się również podzielić własnymi propozycjami.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Freeware,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 24 stycznia 2010, 22:28   HacKNSlasHMonsteR21

Dobra gierka i daje do myślenia, ciekawe z tym liściem jest i chyba chodzi o to że życie nie musi by rutyną i może być inne, kolorowe, nieprzewidywalne ;P fajna gierka ;)

niedziela, 10 stycznia 2010, 16:51   UncleKaNe

Bardzo ciekawe i dające do myślenia. Jednakże, na razie nie wpadłem na ostatnie rozwiązanie.

środa, 6 stycznia 2010, 11:39   dwinar

***WARNING! SPOILER!***
PS
Zrobiłem wszystkie "5 steps" i na końcu była tylko scenka, że bohater widzi swojego "klona", który skacze z tego biurowaca, z którego on raz musiał skoczyć i wtedy gra się kończy.

środa, 6 stycznia 2010, 11:36   dwinar

Ja chyba też nie zrozumiałem "przesłania". Nigdy nie byłem dobry w tych wszystkich filozoficznych rozważaniach i niewyjaśnionych zakończeniach O.o Że co? Że jednak w końcu najlepiej skoczyć z wysokości? Bo po co wieść szare i nudne życie. Nie, nie zrozumiałem o co chodzi :P

wtorek, 5 stycznia 2010, 21:13   Pityon

Ja tu z krówką się bawię, ostatniego listka łapię (ha, kolor w tej monochromatycznej grze :F), a tu reszta z biurowca skacze na główkę.
-.-
*fuh*

piątek, 1 stycznia 2010, 21:24   BlackDragon28

Na koniec nikogo nie było a jak doszedłem do barierki to zobaczyłem.. każdy kto przeszedł wie :) Nie bardzo tego rozumiem.. Czemu po upadku znowu się obudził..?

środa, 30 grudnia 2009, 23:41   DockOCk

Poruszające, wygląda na to, że wszyscy spotkani w dziele (bo tak można to określić) byli zmęczeni codziennością, a należy cieszyć się życiem

środa, 30 grudnia 2009, 18:30   Gryzek

Raczej jego poszczególnymi elementami, @Kicek. Całym światem się nie ucieszysz.
Ze swojej strony - miałem nadzieje, że coś się zmieni w tym człowieku, że zdenerwuje się weźmie plecak, ucałuje żonę, i pójdzie precz, szukać sensu życia gdzie indziej. Taka zmiana na pewno korzystnie by na niego wpłynęła, a w każdym bądź razie - świat nabrałby kolorów. A tu - placek. Pewnie jestem zbyt naiwny. Stabilizacja, taka bezpieczna, stała się nałogiem.

środa, 30 grudnia 2009, 11:21   kicek0

Samobójstwo nie jest rozwiązaniem. Skoczyłem, ale obudziłem się znowu w tym szarym, nudnym świecie. Ale czemu nie cieszyć się światem jakim jest? Krową? Ostatnim liściem? Dla mnie ta gra tak brzmi.

środa, 30 grudnia 2009, 3:24   Blaadee

@Shaker - widać, że nie albo nie czytasz ze zrozumieniem, albo w ogóle nie przejrzałeś wcześniejszych wypowiedzi :].
Crystalis na dole napisał nawet co trzeba zrobić by do niej trafić.

Podobne newsy

[Ogarnij] Titan Souls

News
środa, 25 grudnia 2013

ogarnij-titan-souls Święta = dużo wolnego czasu. Jeżeli przeszliście już kultowe klasyki pokroju Dark Souls i Shadow of the Colossus, to może zainteresuje was Titan Souls. Stworzona w ciągu kilku dni (z okazji Ludum Dare), świetna gierka mocno nimi zainspirowana. Macie jeden punkt HP, macie jedną strzałę i czterech bossów do pokonania. Łatwo nie jest.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z