„Batman 2” zagrożony? Matt Reeves może nie wrócić za kamerę
Coraz gorsze wiadomości dla fanów Człowieka Nietoperza.
Matt Reeves planował zbudować własną serię o Batmanie, która w żaden sposób nie będzie kolidować z uniwersum DCU rozkręcanym przez Jamesa Gunna i Petera Safrana. Pierwotnie twórca chciał nakręcić trylogię, odpowiadając zarówno za scenariusz, jak i reżyserię. Jego film z 2022 roku z Robertem Pattinsonem w roli głównej odniósł sukces komercyjny i krytyczny, co tylko umacniało jego pozycję. Do tego doszedł rozchwytywany serial „Pingwin”, a reżyser zaczął myśleć o kolejnych spin-offach. Jednak od pewnego czasu czarne chmury wiszą nad widowiskiem „Batman 2”.
Najpierw premiera filmu została opóźniona o rok (na 1 października 2027 roku), a w ostatnim czasie mówiło się o przesunięciu zdjęć. Co właśnie się stało – Robert Pattinson ponownie wskoczy w kostium Mrocznego Rycerza dopiero w marcu 2026, a nie pod koniec tego roku, jak pierwotnie planowano. Produkcja będzie kręcona w Londynie tak jak pierwsza część.
To jednak nie koniec złych wieści – istnieje ryzyko, że Matt Reeves nie powróci, aby ponownie przejąć stery. W sieci pojawiła się lista twórców, lecz pod hasłem „reżyseria” zabrakło jego nazwiska. Za to wciąż figuruje w rubryce „współautor scenariusza”, wspólnie z Mattsonem Tomlinem.
Oczywiście to nie stanowi ostatecznego potwierdzenia, że Reeves nie zasiądzie na stołku reżysera przy „Batmanie 2”. Jednak jak donosi portal ComicBookMovie w branży mówi się o jego problemach zdrowotnych. To właśnie one mają utrudnić mu pełne zaangażowanie w projekt. Sam twórca nie komentuje tych doniesień i nic w tym dziwnego – to jego prywatna sprawa. Kolejne spekulacje jednak narastają.
Podobno sytuację komplikuje jeszcze bardziej „The Brave and the Bold” – nowy projekt o Batmanie, który ma być częścią DCU. Choć oficjalnie nikt nie mówi o konflikcie interesów, trudno nie dostrzec potencjalnej rywalizacji między tym filmem a serią rozwijaną przez Matta Reevesa. Wprowadza to pewne zamieszanie, zwłaszcza że nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z dwoma aktywnymi wcieleniami Batmana na dużym ekranie równocześnie.
Na razie jednak nie padły żadne oficjalnie decyzje. Jeżeli takie się pojawią, na pewno o tym poinformujemy.
Czytaj dalej
Burzowa kobieta i buntownik z wyboru. Pasjonatka czarnej kawy i białej czekolady. Tworzę słowa przy dźwiękach ulubionych soundtracków. Poza tym podróżuję rowerem i jestem zapaloną serialoholiczką amerykańskich produkcji. Kontakt: gnszkmchlsk@gmail.com