Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Newsy & Artykuły

RSS - Subskrybuj

HIT Masz Androida? Masz pecha 2.0 [update]

Dodane przez: Allor sobota, 3 października 2015, 11:11 Technologie
Masz Androida? Masz pecha 2.0 [update]

Najpierw był Stagefright. W najbardziej ekstremalnej wersji sprawiał, że wystarczyło wysłać do kogoś MMS-a, by smartfon z Androidem nabawił się infekcji wirusowej lub został przejęty przez hakera. Wszystko przez filmiki wideo – wystarczyło taki otworzyć (w przypadku MMS-ów jest to standardowo robione z automatu) i gotowe. Teraz okazuje się, że na filmikach się nie kończy...

Komentarzy:
35

HIT Nowe Nexusy, Pixel i Android 6 ? co ten Google robi???

Dodane przez: Allor środa, 30 września 2015, 7:07 Technologie
Nowe Nexusy, Pixel i Android 6 ? co ten Google robi???

Wtorkowa konferencja Google’a była poświęcona wszystkiemu co androidowe, a wśród ujawnionych urządzeń były przede wszystkim dwa nowe smartfony serii Nexus: mniejszy, robiony przez LG, ma ekran 5,2” i sześciordzeniowego Snapdragona 808, większy, od Huawei, dostał ekran 5,7” i Snapdragona 810 z 8 rdzeniami. I niestety wiele wskazuje na to, że odniosą taki sam „sukces”, co poprzednicy.

Komentarzy:
12

HIT Gmail będzie lepszy... dla reklamodawców

Dodane przez: Allor wtorek, 29 września 2015, 16:06 Technologie
Gmail będzie lepszy... dla reklamodawców

Google nie jest wprawdzie firmą, której usługi czy system operacyjny uchodzą za szczególnie przyjazne dla osób, którym zależy na zachowaniu prywatności, ale ogłoszone właśnie narzędzie Customer Match sprawi, że sytuacja wierzących w darmowe obiady jeszcze się pogorszy.

Komentarzy:
15

HIT Epic + Oculus Touch = Bullet Train [WIDEO]

Dodane przez: Allor piątek, 25 września 2015, 15:33 Technologie
Epic + Oculus Touch = Bullet Train [WIDEO]

Podczas poświęconej wirtualnej rzeczywistości imprezie Oculus Connect pokazano nie tylko sprzęt. Najlepszym tego przykładem demo Bullet Train, które przygotował Epic przy użyciu Unreal Engine 4. Robi wrażenie!

Komentarzy:
9

HIT Microsoft (znowu) blokuje DRM-y

Dodane przez: Allor piątek, 25 września 2015, 14:44 Technologie
Microsoft (znowu) blokuje DRM-y

Raz już się DRM-om dostało, gdy ze względu na niezałatane luki w zabezpieczeniach, ułatwiające działanie hakerom i wirusom, stare wersje SecuROM-a i SafeDisc-a zostały zablokowane w Windowsie 10. Teraz najnowsza łatka wyłącza odpowiedzialną za działanie SafeDisc-a usługę także we wcześniejszych wersjach Windowsów. Na szczęście jest na to sposób.

Komentarzy:
26

HIT Fable Legends, DX12 i wymiatające Radeony

Dodane przez: Allor czwartek, 24 września 2015, 17:45 Technologie
Fable Legends, DX12 i wymiatające Radeony

Na razie na rynku dostępne są tylko dwa benchmarki, w których można sprawdzić wydajność kart graficznych pracujących w DirectX 12. Pierwsza to Ashes of the Singularity, której twórcy narzekają na to, że Nvidia nie wspiera jednej z kluczowych funkcji DX12 za dobrze/wcale/załatwią to sterowniki (w zależności od tego, którą wersję przyjąć za prawdziwą) . Drugą jest Fable Legends, w wyniki pierwszych testów w niej przeprowadzonych są... interesujące. Bardzo!

Komentarzy:
34

HIT Darmowy AVG i handel prywatnością

Dodane przez: Allor czwartek, 24 września 2015, 11:44 Technologie
Darmowy AVG i handel prywatnością

Jest takie stare powiedzenie o braku darmowych obiadów i nieco nowsze, o tym, że w przypadku „darmowych” usług to ich użytkownicy (a konkretnie – dane, nawyki czy prywatność) są towarem, którym się handluje, na przykład z reklamodawcami. Nie wszystkie firmy wprost się do tego przyznają, ale grono uczciwych właśnie powiększyło się o producenta popularnego antywirusa AVG.

Komentarzy:
40

HIT Nowy SSD Samsunga i 2500 MB/s

Dodane przez: Allor środa, 23 września 2015, 11:11 Technologie
Nowy SSD Samsunga i 2500 MB/s

Dotychczas większość SSD-ków, nawet tych z górnej półki, osiągała transfery rzędu 500 MB/s. Na więcej nie pozwalało złącze SATA III, które powstało jeszcze za czasów królowania HDD-ków, a także sam protokół AHCI, który również opracowywano z myślą o talerzach i głowicach, a nie flashu. Ale to już przeszłość, co udowadnia SSD 950 Pro.

Komentarzy:
12

HIT GeForce GTX 980 ? premiera wersji dla laptopów

Dodane przez: Allor wtorek, 22 września 2015, 15:55 Technologie
GeForce GTX 980 ? premiera wersji dla laptopów

Plotki o nowym high-endowym układzie krążyły już od pewnego czasu, ale najczęściej pojawiała się przy nim nazwa GTX 990m. Dzisiaj Nvidia w końcu odkryła karty (a konkretnie jedną), przy okazji zdradzając, że będzie ona nosiła oznaczenie GTX 980. Tak, takie samo, jak układ desktopowy, bez dotychczas stosowanej literki „m” na końcu.

Komentarzy:
10

HIT Gamingowe nowości audio od Creative

Dodane przez: Monk środa, 16 września 2015, 21:14 Technologie
Gamingowe nowości audio od Creative

Podczas dzisiejszej konferencji Creative’a dane mi było zobaczyć (i, w pewnym zakresie, usłyszeć), jaki sprzęt audio tej marki trafi do graczy w najbliższych miesiącach. Czy gamingowymi modelami z serii Sound BlasterX firma ma szansę powtórzyć sukces legendarnych CAL-ek lub nieśmiertelnego headsetu sygnowanego przez Fatal1ty, HS-800?

Komentarzy:
10

HIT Wyjątkowe* Xperie Z5

Dodane przez: Allor środa, 16 września 2015, 10:10 Technologie
Wyjątkowe* Xperie Z5

Seria Z znana jest przede wszystkim ze swojej wodoodporności. Topowy model z 5 w nazwie (bo są jeszcze dwie inne Piątki) jest jednak także pierwszym smartfonem z ekranem 4K*. I super – gdyby nie to, że okazało się, że ani nie jest zbytnio wodoodporny, ani 4K...

Komentarzy:
26

HIT Nie chcesz uaktualnienia do Dziesiątki? Jest na to sposób!

Dodane przez: Allor poniedziałek, 14 września 2015, 13:52 Technologie
Nie chcesz uaktualnienia do Dziesiątki? Jest na to sposób!

Microsoft uszczęśliwia posiadaczy Windowsów 7 i 8.1, ściągając po cichu na dyski instalkę Dziesiątki niezależnie od tego, czy wyrazili oni chęć przeprowadzenia aktualizacji, czy też nie. Ale choć sam katalog da się w miarę bezproblemowo usunąć, prędzej czy później pojawia się znowu. Można wprawdzie całkiem wyłączyć aktualizacje, ale na szczęście na znikające gigabajty jest znacznie lepszy sposób.

Komentarzy:
33

HIT Masz już Dziesiątkę na dysku. Bo tak.

Dodane przez: Allor sobota, 12 września 2015, 14:14 Technologie
Masz już Dziesiątkę na dysku. Bo tak.

Darmowa aktualizacja dostępna jest dla większości posiadaczy komputerów z Windowsem 7 i 8.1. Wystarczy kliknąć na ikonę z Oknem w Zasobniku Systemowym, zarezerwować kopię, a następnie poczekać na ściągnięcie instalki i ją uruchomić. Okazuje się jednak, że rezerwacja nie jest już wcale potrzebna, instalkę i tak najpewniej masz już na dysku.

Komentarzy:
37

SteamVR i rysowanie. W 3D. [WIDEO]

Dodane przez: Allor sobota, 12 września 2015, 10:47 Technologie
SteamVR i rysowanie. W 3D. [WIDEO]

Wirtualną rzeczywistość dotychczas prezentowano przede wszystkim jako sposób na zwiększenie doznań w grach lub sposób na trening (na przykład w wojsku). Ale ma to być również świetne narzędzie dla twórców. W każdym Glen Keane, jeden z głównych animatorów Disney’a, mimo HTC Vive na głowie i kontrolerów w rękach, wygląda na zadowolonego.

Komentarzy:
3

HIT Xbox One + Windows 10 = ...

Dodane przez: Allor piątek, 11 września 2015, 15:15 Technologie
Xbox One + Windows 10 = ...

W przyszłym miesiącu konsola Microsoftu powinna dostać uaktualnienie systemu do swojej wersji Windowsa 10. Na pierwszy rzut oka zmieni się tylko wygląd, ale pojawiły się już także informacje, co to oznacza dla twórców gier. A oznacza zgodność z DirectX 12, co ma mieć bardzo wyraźny wpływ na wydajność.

Komentarzy:
39

HIT Premiera i testy Radeona R9 Fury Nano

Dodane przez: Allor czwartek, 10 września 2015, 16:40 Technologie
Premiera i testy Radeona R9 Fury Nano

Najnowsza karta AMD została oficjalnie zapowiedziana pod koniec sierpnia, ale dopiero dzisiaj można się zapoznać z pierwszymi niezależnymi wynikami testów wydajności. Są bardzo interesujące, choć sama karta to produkt bardzo specyficzny i zdecydowanie nie dla każdego.

Komentarzy:
13

HIT Pendrive z Dziesiątką

Dodane przez: Allor środa, 9 września 2015, 18:15 Technologie
Pendrive z Dziesiątką

Od końca sierpnia Windowsa 10 można w niektórych krajach zamówić w wersji na pendrive. Co ma sens, bo coraz więcej użytkowników ma peceta bez wbudowanego napędu optycznego, za to USB jest wszędzie. Tyle że dotyczy to wersji pełnych, a te nawet jako Home kosztują 120 dolarów ( Pro – 200 dolarów)u. Asus zapowiedział jednak pendrive z Dziesiątką za 130 dolarów. Bardzo fajny pendrive.

Komentarzy:
8

Lista serwerów, z którymi kontaktuje się Windows 10

Dodane przez: Allor środa, 9 września 2015, 11:11 Technologie

Nawet po wyłączeniu wszystkich opcji związanych z prywatnością, Windows 10 będzie się kontaktował z całkiem sporą liczbą serwerów, wśród których są nawet takie, których adres sugeruje związki z NSA i możliwość zdalnego przejęcia kontroli. Na szczęście łatwo je zablokować.

Komentarzy:
11

Czy to dzisiaj zobaczymy konsolę z jabłkiem?

Dodane przez: Allor środa, 9 września 2015, 10:46 Technologie
Czy to dzisiaj zobaczymy konsolę z jabłkiem?

O 19:00 naszego czasu rozpoczyna się konferencja Apple, którą po raz pierwszy będzie można zobaczyć nie tylko na sprzęcie z jabłkiem na obudowie, ale również na pecetach z Windowsem 10, w przeglądarce Edge. Wśród oczekiwanych nowości prym wiodą nowe iPhone’y oraz olbrzymi iPad Pro, ale przecieki mówią również o nowej wersji Apple TV. Z padem!

Komentarzy:
22

HIT Google blokuje AdBlocka na YouTube !!!##jeden

Dodane przez: Allor wtorek, 8 września 2015, 15:17 Technologie
Google blokuje AdBlocka na YouTube !!!##jeden

Od wczoraj użytkownicy(*) przeglądarki Chrome, korzystający z AdBlocka, nie tylko zobaczyli na YouTube reklamy, ale dodatkowo nie mogli ich w żaden sposób pominąć – chyba że wyłączyli wtyczkę lub dodali YouTube do białej listy. Jako że Google nadal nie znalazł sposobu, by na największym serwisie z filmikami zarabiać, od razu pojawiły się teorie spiskowe o końcu świata i nowej rzeczywistości pełnej reklam. Ale to nie do końca tak...

Komentarzy:
23

Artykuły

W 1997 czterech erpegowych pasjonatów z niemieckiego Essen znudziło się pracą nad symulatorami ekonomicznymi. Już od roku szlifowali pomysł na trójwymiarowe RPG fantasy pod tytułem Orpheus i uznali, że najwyższy czas powołać wizję gry do życia. Dziś ich Orfeusza zna chyba każdy polski gracz, choć pod nieco inną nazwą.

Komentarzy:
3

Myśl na dziś: Najpotężniejszą organizacją świata są idioci. Wszędzie mają swoich ludzi.

Komentarzy:
0

Zamarzyło się wam kiedyś Eve Online z mieczami, muszkietami i magią? To świetnie się składa, bo tak chyba najkrócej można opisać nadchodzącego MMORPG Amazon Game Studios.

Komentarzy:
3

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z