Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Men of War 2: Widzieliśmy w akcji najnowszą odsłonę znanej serii RTS-ów

DaeL wtorek, 23 listopada 2021, 23:45 Zapowiedź

Baaaaczność! Na dzisiejszej odprawie poznacie wykradzione przez naszych szpiegów informacje na temat najnowszego wojennego RTS-a. Spocznij!

Men of War to seria wojennych RTS-ów, która towarzyszy nam od dawna. Ba, nawet dłużej, niż większość ludzi przypuszcza. Jest tak naprawdę kontynuacją gier Soldiers: Ludzie honoru i Faces of War: Oblicza wojny, które na swym ojczystym rynku wydawane były pod wspólnym tytułem В тылу врага. Niewątpliwie jednak dopiero Men of War oraz jego samodzielne dodatki (Karmazynowy przypływ, Oddział szturmowy, Wietnam i Wyklęci bohaterowie) uzyskały szerszą popularność na rynkach zachodnich, a także sporą przychylność krytyków.

Miłośnicy Men of War musieli wszakże od dekady obchodzić się smakiem, bo kolejne tytuły publikowane w ramach serii były po prostu remasterami. Na szczęście już niebawem ma się to zmienić, bo w 2022 roku swoją premierę będzie miało Men of War 2, produkcja, którą ukraińscy developerzy z Best Way ukrywali do niedawna nie gorzej niż niemieccy inżynierowie skrywali projekt Landkreuzera P. 1000. Na szczęście byli tak mili, że w końcu zaprosili nas na pokaz, a ja z chęcią podzielę się tym, co udało mi się wyszpiegować.


(Kliknij, aby powiększyć)

Czego możemy zatem spodziewać się po grze? Przede wszystkim powrotu do korzeni, albowiem produkcja przenosi nas w czasy II wojny światowej, oglądanej zarówno z perspektywy zachodniego, jak i wschodniego frontu. Nie zmieniły się także podstawowe założenia – nadal mamy do czynienia z RTS-em o skali taktycznej, bez budowania baz, a więc przypominającym trochę Company of Heroes, choć z dość wyraźnie zarysowaną miłością twórców do broni pancernej. Ba, tę miłość developerzy manifestują w Men of War 2 jeszcze gorliwiej, bo na użytek gry przygotowali ponad 300 realistycznych modeli pojazdów z epoki (do podziału dla trzech stron konfliktu, to znaczy aliantów, III Rzeszy i Związku Radzieckiego).

Nie ma to jak przedzierać się przez las zrywnym czołgiem i patrzeć, jak dookoła pękają konary i padają pnie drzew.


Developerzy zapowiadają spore postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji, chwalą się też rozwinięciem swojego autorskiego engine’u o nazwie GEM. Rzeczywiście silnik gry robi całkiem dobre wrażenie. Grafika wygląda przyzwoicie, choć może bez szczególnych fajerwerków, za to prawdziwie imponuje system zniszczeń w środowisku. Ach, nie ma to jak przedzierać się przez las zrywnym czołgiem i patrzeć, jak dookoła pękają konary i padają pnie drzew. A już wyjątkową frajdą jest dokonywanie rozbiórki budynków poprzez dłuższy ostrzał artyleryjski.


(Kliknij, aby powiększyć)

Piszę to w sposób, który sugeruje, że wszystkich tych aktów wandalizmu będziemy mogli dokonywać własnoręcznie – bo tak jest w istocie. Jeśli macie ochotę zmienić tego RTS-a w mieszankę symulacji i strzelanki (albo potraciliście całe wojsko i został wam jeden czołg, więc już nic nie robi różnicy), to będziecie mogli skorzystać z systemu bezpośredniej kontroli nad jednostką. Nie wiem, czy pomoże to przeważyć szalę w bitwach (pewnie nie), ale wygląda nieźle.

Men of War 2 ma zaoferować nam dwie kampanie (dla aliantów i Sowietów), a także tryb multiplayerowy, zarówno w wersji PvP, jak i w kooperacji premiującej dobre zgranie wojsk i korzystanie z zaawansowanej taktyki (niestety radziecka strategia rozpoznania bojem nie zawsze się sprawdza). Developerzy zaręczają też, że gra będzie współpracować z modami, więc jeśli ktoś zechce zamienić messerschmitty w latające jednorożce, to pewnie będzie mógł to zrobić. Zapowiada się obiecująco, tym bardziej że dobre RTS-y taktyczne nie pojawiają się na rynku zbyt często. Mam więc nadzieję, że nie będziemy musieli czekać na MoW2 zbyt długo (próbowałem uzyskać informację na temat dokładnej daty premiery, ale nie udało się – twórcy mieli nade mną przewagę liczebną).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 25 listopada 2021, 9:55   Cherub007
Wow! to jest dopiero dobra informacja :) Pamiętam jak za dziecka grałem w tą grę z moim ojcem - na bank w dniu premiery wleci zamówienie na 2 sztuki. I ad. "nie wiem czy to pomoże..." - pamiętam, że większość misji przeszedłem w trybie "solo" ze względu na ogrom zabawy i satysfakcji jaki to dawało :D Nie ma to jak 2 min przyklejać oko do monitora CRT, żeby wreszcie w idealnym momencie oddać strzał z karabinku snajperskiego (fioletowa kropka na twarzy rulez!)
czwartek, 25 listopada 2021, 7:31   Potemps
Oby to nie był tylko ponowny odpał w stylu Soldiers: Arena (studio niedawno ten tytuł zamknęło)

Artykuły

Żeby nieba ci uchylić!

Komentarzy:
0

Do wyboru masz także śmierć przez pożarcie.

Komentarzy:
3

Baaaaczność! Na dzisiejszej odprawie poznacie wykradzione przez naszych szpiegów informacje na temat najnowszego wojennego RTS-a. Spocznij!

Komentarzy:
2

„Znam wszystkie kłamstwa. Znam wszystkie kłamstwa.  
Znam wszystkie miny, które robi księżyc, kiedy myśli, 
Że nikt nie patrzy”(*). 

Komentarzy:
6

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z