Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

[Sprawdzam] Zwycięzcą tego tygodnia zostaje…

9kier poniedziałek, 15 marca 2021, 19:19 O grach inaczej

…człowiek, który chodzi w kółko.

 

Loop Hero

PC | Four Quarters | roguelike • autobattler • budowa talii

Moje odkrycie z tego tygodnia – nie dziwię się, że gracze oszaleli na jego punkcie. W wydanej przez Devolvera grze biały ludzik chodzi w kółko po jednej proceduralnie generowanej ścieżce i walczy z potworami na drodze, a zadaniem gracza jest wystawianie na jego drodze przeszkód – na tyle silnych, by loot lał się strumieniami, na tyle słabych, by nie umarł po drodze – i ułatwień z ułożonej przed ekspedycją talii, od pająków i wampirów, przez zapewniające zdrowie kamienie i łąki, po latarnie i skarby. Każde zrobione „kółko” oznacza więcej składników do craftingu przyniesionych z wyprawy, ale zwiększa ryzyko śmierci (jeśli postać drepta odpowiednio długo, na mapie pojawia się boss), więc Loop Hero okazuje się tak naprawdę grą o chciwości – czy wycofasz się do bazy, czy zaryzykujesz jeszcze jedną pętlę? GOG pokazuje, że mam na koncie 11 godzin dreptania po mapie i automatycznych potyczek. W tym czasie odblokowałam drugą klasę postaci i pokonałam na razie dwójkę bossów. Dobra rzecz, będę dalej grać – recenzję pióra Ottona znajdziecie w kolejnym numerze CD-Action.


 

Fights in Tight Spaces

PC, XBX | Ground Shatter | karcianka taktyczna • roguelike • walka wręcz

O stylowej grze tworzonej przez Ground Shatter pisałam już w „Sprawdzam” przy okazji darmowego dema – na PC to Fights in Tight Spaces: Prologue, na XBX to Fights in Tight Spaces (Game Preview), oba zresztą nadal bezpłatne i dostępne – ale w lutym produkcja o walce wręcz trafiła do wczesnego dostępu. Rozdziałów jest już, nie licząc prologu, pięć, gra oferuje cztery różne talie (zbalansowana, agresywna, kontry i tzw. trickster, czyli zbiór kart, które moim zdaniem kompletnie do siebie nie pasują), nieporównywalnie większe zróżnicowanie ruchów, ataków, wydarzeń losowych i przeciwników. Przez początek da się przelecieć, przy ostatnich rozdziałach trzeba być ostrożnym. Co wcale nie jest takie łatwe, bo gra wygląda jak izometryczny Superhot w turach, główny bohater ma kozacki garnitur, a wrogowie aż się proszą o to, by napuścić ich na siebie wzajemnie czy rozkwasić im twarze na ścianach i maskach samochodów. Na początku tygodnia napisałam o tej udanej wczesnej wersji osiem tysięcy znaków, więc w kolejnym numerze CD-Action znajdziecie na jej temat dwie strony.


 

Frame of Mind

PC | [SAMPLE TEXT] Studios ltd | (nie)logiczna • darmowa

Przyznaję, że Frame of Mind to pieśń przeszłości – odpaliłam ją kilka tygodni temu, ale wtedy nie miałam na nią miejsca w „Sprawdzam”, a w tym tygodniu potrzebowałam uzupełnić lukę, bo ogrywałam głównie nową Twierdzę i Loop Hero. Ta silnie inspirowana Antichamber produkcja [SAMPLE TEXT] Studios wygląda jak White Night i trochę jak Nuts (gdyby grę o wiewiórkach wyprać z „kwasowych” kolorów), jest jednak – podobnie jak pierwszy z trzech wymienionych tytułów – grą testującą myślenie poza schematem. To krótkometrażówka na 45 minut (wg How Long to Beat), przy której siedziało mi się bardzo przyjemnie, ale której nie ukończyłam ze względu na… uaktywnienie się mojej choroby lokomocyjnej w jednej z późniejszych lokacji. Miejscówki kierują się swoją dziwaczną logiką i zmieniają się na oczach gracza, zasady fizyki nie zawsze obowiązują i nie wszystko działa tak, jak można by tego oczekiwać. A jeżeli okaże się, że to twoje klimaty, koniecznie wrzuć Antichamber na listę życzeń.


 

„Sprawdzam” to cykliczny segment, w którym co poniedziałek przyglądam się trzem ogrywanym akurat produkcjom – głównie niezależnym, ale nie tylko. Jeżeli ci się podoba, zachęcam do rzucenia okiem na POPRZEDNIE ODCINKI

Jeśli masz ochotę razem ze mną poznawać nowe tytuły, zapraszam na MÓJ KANAŁ NA TWITCHU (od wtorku do czwartku od ok. 13, w piątki od ok. 20, a w soboty od ok. 16). Do zobaczenia!

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 16 marca 2021, 19:38   9kier
@Quel: Daj, zwłaszcza że jest darmowa, o czym zapomniałam wspomnieć, później dodam. :) @w1ntermu7e: Też mam słabość do Devolvera. :)
wtorek, 16 marca 2021, 15:03   Quel
Loop Hero jest genialne, nic dodać, nić ująć. Antichamber też jest genialne więc dam Frame of Mind szansę. Fights in Tight Spaces mnie nie porywa. Dzięki za kolejne Sprawdzam.
poniedziałek, 15 marca 2021, 23:58   w1ntermu7e
Loop hero kupione od razu po zobaczeniu wydawcy :3

Artykuły

„Wyszeptałam słowa, które kowale wypowiadają w kierunku żelaza; które mordercy wypowiadają w kierunku swoich ofiar; które ogień wypowiada w kierunku tego, co je karmi. Tylko ja wiem, czego dokonałam, ale ukształtowało to moją ścieżkę”.

Komentarzy:
7

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z