Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Szpilki, odcinek 12

Smuggler środa, 16 października 2019, 16:00 O grach inaczej

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

W czerwcu 2018 pewien cwaniak kilkakrotnie (!) włamał się do siedziby Valve, kradnąc w sumie dobra (w tym gry) o łącznej wartości 40.000 $. Wpadł, gdy usiłował owe gry sprzedać. Tym samym mamy czarno na białym dowiedzione, że gry wzięte ze Steama nie są naszą własnością, a Steam je tylko czasowo wypożycza...

Z pamiętników Boba Igera, przez 15 lat dyrektora generalnego Walt Disney Company wynika, że George Lucas czuł się zdradzony przez Disneya, tzn. miał wielki żal, że przy tworzeniu nowych filmów z tej serii nie skorzystano z jego pomysłów. Hm. Widzimy to tak (w tle gra Marsz imperialny).

Lucas: Ej, to nie tak miało być. Nasza umowa…

Disney (posapując): Zmieniamy tę umowę. I módl się, byśmy nie zmienili jej bardziej.

„Przez dwa lata siedzi zamknięty w pokoju, grając w gry. Następnie kupuje farmę za miastem, podróżuje po Europie, by zdobyć materiały do konstrukcji bomby, nad którą pracuje wiele miesięcy. To kosztowna i wymagająca operacja”. Czyli o Breiviku i zgubnej roli gier komputerowych, cytat z książki „Andreas Breivik. Pomiędzy dumą a wstydem”. Osobiście odczuwam raczej coś pomiędzy irytacją i żalem, że tak bez sensu wydałem parę dych na tę książkę. Ale jeśli po dwóch latach siedzenia przed kompem i grania w gry można sobie w Norwegii kupić farmę za miastem, to ja chętnie tyle tam posiedzę. Oferty słać na mój mail.
 

EA ściga się z Blizzardem w kategorii „jak nie uprawiać marketingu. Po raporcie DCMS (brytyjskiego komitetu ds. technologii cyfrowej, kultury, mediów i sportu), dotyczącego m.in. rozmaitych mechanik hazardu w grach, EA wystosowało oświadczenie, z którego wyczytać można m.in. „Bardzo poważnie podchodzimy do odpowiedzialności wobec graczy w każdym wieku (…) Cały czas dbamy o bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie graczy”. No i trzeba przyznać, że faktycznie po lekturze tej wypowiedzi nasze samopoczucie znacząco się poprawiło, tzn. ryknęliśmy gromkim śmiechem. 

Taka oto reklama suplementów dla e-graczy mi się pojawiła na FB.

Sprawdziłem – to oszustwo! W słoiczku nie ma ani jednej wbudowanej diodki, a cena suplementu z grubsza nie odbiega od przeciętnej. Co jasno dowodzi, że to nie są e-suplementy dla pro gamerów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 17 października 2019, 15:45   MajinYoda
KGI - na koniec dodam tylko, że w żaden sposób nie neguję negatywnego wpływu mediów (gier, filmów itd.). Sęk w tym, że najprościej jest napisać/powiedzieć "zabił, bo grał" i szukać winy jak najdalej od samej osoby i jego otoczenia. To dotyczy także naukowców. Niestety.
czwartek, 17 października 2019, 15:43   MajinYoda
KGI - odnośnie drugiego linka - "masakry" w szkołach to nic nowego. Są starsze niż gry komputerowe, a nawet filmy (w sensie kultury popularnej, nie samego faktu istnienia). Jak bowiem wytłumaczyć, że w 1925 roku uczeń gimnazjum zabił siebie i dwóch innych uczniów granatem, a jego kolega zastrzelił nauczyciela i popełnił samobójstwo (https:forum.cdaction.pl/blogs/entry/132069-staroszkolna-masakra/)? To też była wina mediów? A może agresja jest zwyczajnie w "nas", tylko niektórzy nad nią nie panują?
czwartek, 17 października 2019, 15:37   MajinYoda
KGI - odnośnie pierwszego linka - interesujące badanie, ale dowiodło jedynie, że osoby, które po zagraniu myślały o rozgrywce (w tym przypadku - namówione przez badaczy, co jest trochę niezgodne z metodologią, bowiem trudno określić, czy taka "manipulacja" nie wpłynęła na nich) mogą być agresywniejsze. No właśnie - mogą. Obawiam się, że próba była za mała (126 osób, serio?). Autor artykułu mógłby też dopisać to, co Autorzy badania - że w metaanalizie badano tylko zachowania tuż po grze.
czwartek, 17 października 2019, 13:58   Rzeznik129
Przy szpili o EA i Blizzardzie zgineło wam jedno " ale to szczegół.
środa, 16 października 2019, 22:27   KGI
W tym zdaniu właśnie porównałem obie strony konfliktu i stwierdziłem, że mają często słabe argumenty. Tak więc, nie muszę nic udowadniać. Szukając mimo woli znalazłem tą relację: http:badania.net/agresywni-gracze-ps3/ i komentarz, z którym w większości się zgadzam ( https:www.pch24.pl/te-straszne-gry-i-ich-straszna-przemoc-,68909,i.html ).
środa, 16 października 2019, 21:46   plesniak
@KGI Próby "oskarżania" gier video też są zawsze na poziomie argumentów atakujących (cokolwiek to znaczy...). Jeszcze nigdy nie spotkałem się z przypadkiem żeby jakiś dziennikarz lub polityk poparł swoje oskarżenia sensownymi argumentami i badaniami. Ale jeśli znasz jakieś to podaj przykład, chętnie poczytam, może poznam wtedy lepiej naturę ludzką...
środa, 16 października 2019, 20:55   KGI
ale żeby negować wpływ gier (również filmów, książek), to trzeba nie znać ludzkiej natury lub być ignorantem. Próby ochrony gier video są często na poziomie argumentów atakujących. Choćby ten mem (który był w Nadgodzinach): wymiana zawodów, które może podjąć bohater gry i wniosek, że nie czynią gracza wyszkolonym pracownikiem w tych dyscyplinach vs. zabójca, który nie przekłada się na życie. Oto porównanie zawodów, gdzie trzeba być wyszkolonym z czymś tak prostym, że nawet dziecko może to zrobić-zabójstwem.
środa, 16 października 2019, 20:45   KGI
Jeżeli autor Szpilek przebrnął przez wszystkie strony ww. książki to wie, że "najdoskonalszy rycerz od czasów WWII" A. Breivik (teraz Fjotolf Hansen) miał pieniążki zapewne od rodziców, z prowadzenia firmy lub działalności politycznej. Nie czytałem jej, ale oglądałem film dokumentalny. Przy okazji jest to dobra okazja, żeby kolejny raz poruszyć kwestię nt. "gry video robią z ludzi morderców". Nie twierdzę, że wyprały móżg temu przypadkowi, on chciał tylko udoskonalić swoje umiejętności strzeleckie,
środa, 16 października 2019, 19:50   DeeJayHMC
Po zażyciu oczy świecą na różne kolory więc nie potrzeba diod.
środa, 16 października 2019, 19:29   shutdown
Bo diody są w dlc

Artykuły

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z