Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Na Luzie Classic, odcinek 12

Smuggler piątek, 18 października 2019, 16:00 O grach inaczej

Myśl na dziś: W związku z obecnymi cenami warzyw wegetarianie wracają do jedzenia mięsa.

Sutki przemęczenia?

Podobno to są autentyczne przejęzyczenia.

 • Z niejednego chleba piec jadłem.
 • Siedzieć cicho jak miś pod miotłą.
 • Spalić o jeden most za daleko.
 • Wyssać wszystko z palca matki.
 • Skakać na gorącą wodę.
 • Odrodzić się jak popiół z feniksów.
 • Raz krowie śmierć!
 • Mydlić ludziom w głowie.
 • Nasza przyjemność po całej stronie.
 • Złapać Pana Boga za rogi.
 • Końskie oko pana tuczy.
 • Trafiła koza na kamień.

 • Pies, co dużo szczeka, mało mleka daje.
 • Nie widzieć nic poza pępkiem własnego nosa.
 • Piąte koło u nogi.
 • Nie mów hop przed zachodem słońca.
 • Głową muru nie przeskoczysz.
 • Jak groch z jasnego nieba!
 • Pluję sobie w twarz.
 • Stoją za nim chórem.
 • Siódmy kisiel po kądzieli.
 • Nie ucz ojca dzieci rodzić.
 • Nie będę brała kota w mroku.
 • Nie odwracaj kota do góry dnem!
 • Ni przypiął, ni pozamiatał.
 • Zastać Pana Boga za piecem.
 • Spaść z deszczu na rynnę.
 • To nie ulega frekwencji.
 • To była kropla goryczy, która padła na beczkę prochu.


Koci napęd antygrawitacyjny

...czyli gdy naukowcom troszkę się nudzi w pracy

 

Teoria

 1. Bierzemy kota
 2. Przygotowujemy pajdę chleba
 3. Smarujemy pajdę masłem
 4. Przywiązujemy pajdę do kota. Ważne: pajda musi znajdować się na grzbiecie kota, częścią suchą stykać się z jego grzbietem
 5.  Całość zrzucamy z ok. 2 metrów.

 

 

Wnioski

A. Kot zawsze spada na cztery łapy.
B. Posmarowana kromka chleba spada zawsze masłem na dół

W efekcie uzyskujemy perpetuum mobile albo napęd antygrawitacyjny, bo kot będzie się starał spaść na 4 łapy, a kanapka – spaść masłem w dół.

Powyższy przepis na napęd antygrawitacyjny znają wszyscy, ale dzielni naukowcy poszli dalej...

 

 

S

Drogi kolego P.

Ponieważ do testów używam sporych rozmiarów kocura, zakupiłem chleb okrągły, aby pajda była stosunkowo jak największa i użyłem masła marki XXX, aby efekt był jak najbardziej okazały. Zrzuciłem kota z 2. piętra i kot ledwo przeżył, bo spadł na cztery łapy i 2 z nich sobie zwichnął – napęd antygrawitacyjny nie zadziałał, a przyczyną tego jest fakt, że w trakcie lotu wygłodniały kocur zlizał powłokę antygrawitacyjną, czyli masło.

I teraz nasuwają się pytania:

1. Czy jeśli zaknebluję tego kota, to czy z fizycznego punktu widzenia nic się nie zmieni?

2. Skoro kot po upadku zwichnął 2 łapy, to czy można go stosować w kolejnych próbach? (wszak jeden z warunków brzmi: - kot spada zawsze na 4 łapy)

 

P

 Szanowny S:

 1. Proponuję przed eksperymentem nakarmić kota.

 2. Kot nadal powinien spaść na 4 łapy, z uwagi na fakt, że je nadal posiada. Zwichnięte, ale posiada.

 3. Drugie piętro to trochę za dużo. Obiekt badań może się popsuć na dobre, w razie niepowodzeń.

 

 

S

OK, teraz mi Pan pomógł, ale i tak pewnie kot zliże masło. A może go usztywnię aż po kark kijem?

 

P

Proszę posypać solą. Znaczy się masło, nie kota....

 

S

 Nie, bo może to zepsuć powłokę antygrawitacyjną – tzn. zmieni jej strukturę molekularną i tym samym właściwości.

 

 

P

Myślałem o tym. Fakt. Tylko czy kij przymocowany do karku nie zmieni struktury kota? Czy to nadal kot, czy już kot z kijem? Bo kot z kijem może nie spadać na 4 łapy.

 

A

Pozwolicie, panowie, że się wtrącę. Mam w domu 3 koty, postaram się sprawdzić (w sposób bezbolesny dla kotów), czy ta teoria ma jakiekolwiek szanse bytu. Generalnie jest OK, ale praktyczne wykorzystanie kotów może być trudne - sam sposób montażu kotów jest trudny - wymyśliłem coś takiego: łączymy 3 koty brzuchami - tak że łapami się oplatają - przez to otrzymujemy kotowalec o rozstawie łap 120°, między koty wkładamy kij od szczotki (odpowiednio skrócony). Wynik: koty powinny lewitować na małej wysokości, kij nabiera dużych obrotów, po zamontowaniu na kijku zębatki i podpięciu do tego generatora mamy małą elektrownię o napędzie antygrawitacyjnym.

 

S

Co do elektrowni – jest mały problem – kij musi być oblepiony ziemią, a do kotów przymocowane kromki chleba z masłem, oczywiście masłem w kierunku kota – to po to, aby rotujące koty nie opadały na rdzeń. Ale reszta zdaje się gra...

 

 

A

Można inaczej - wziąć mercedesa (starego, z zatartym silnikiem), odkręcić koła, a do podwozia przymocować 40 kotów. Należy również wymontować kierownicę i zainstalować joystick. Będzie to sterowanie tzw. "fly by wire". Drogi są dwie - albo po dwa zewnętrzne koty w każdym nadkolu będą posiadały nogi i specjalny napęd elektryczny po wychyleniu drążka przez kierowcę obróci odpowiednio prawe lub lewe koty z siłą proporcjonalną do nacisku na drążek. Inne wyjście to ukrycie w nadkolach dużej ilości kromek chleba swobodnie opuszczanych z nadkola. Co Panowie na to?

 

P

Albo jeszcze: bierzemy garść ziemi, oblepiamy ją masłem i owijamy nią kota - od spodu. Potem smarujemy wierzch kota masłem, posypujemy delikatnie ziemią i naciągamy kolejnego kota, i tak dalej i tak dalej... Jak przekroczymy masę krytyczną – będziemy mieli czarną dziurę...

 

 

Autentyki

Tak mi się przypomniał pewien lekarz z pewnego szpitala, który nieodmiennie stosował wobec pacjentów terapię śmiechową. Ale poczucie humoru troszkę szatańskie miał. Mnie śmieszyło do łez, stare klępy niekoniecznie. Np. na obchodzie:

No, ta pacjentka już właściwie zdrowa, chyba dziś wypiszemy... Cóż... Szkoda... Może następnym razem nam się uda.

 

 

W poniedziałek późnym wieczorem zlądowałem w Gdyni. Jeszcze w nocy szybkie spotkanie ze współpracownikami, żeby od świtu wiedzieli, jak działać, bym cały wtorek miał miły i spokojny. Wracam z Gdyni do domu w Gdańsku. Niewtajemniczonym wyjaśniam, że na granicy Gdyni i Sopotu jest takie miejsce, że bardzo często „stoją” i czekają tylko na tych, co zakazu wyprzedzania i ograniczenia prędkości nie przestrzegają. Jestem porządnicki i jadę jak ostatni muł 50 km/h. I rzeczywiście: stoją i podświetlonym lizaczkiem każą mi zjechać na bok. Rutynowa kontrola, dokumenty itp., aż tu balonik. Dmucham i oczywiście jestem czysty jak łza. Policjant, oddając mi dokumenty rzekł z lekką pretensją w głosie:

Panie, jak ktoś tutaj po północy jedzie 50 na godzinę, nie wyprzedza – to musi mieć coś naskrobane, znaczy się być na cyku. Zawiódł nas pan…

 

 

Parę lat temu wraz z grupą ziomków w późny piątkowy wieczór jechaliśmy do Bydgoszczy chyba 30-letnim Peugeotem. Wspomnę tylko, iż od zdanego egzaminu na prawo jazdy miałem przejechane około 1000 kilometrów i moje umiejętności kierownicze były dość niskie. W czasie jazdy ziomek siedzący na miejscu pilota, po stwierdzeniu braku poduszki powietrznej przed sobą, zapytał mnie, czyli kierowcę:

Czy masz poduszkę powietrzną?

Ja odpowiedziałem, zgodnie z prawdą, iż nie mam. On na to:

To dobrze. Przynajmniej będzie uczciwie.

 

 

Po dłuższej przerwie wybrałam się do spowiedzi, odczekałam swoje w kolejce, nieco zestresowana odstawiłam tę formułkę przed wypowiedzeniem grzechów, potem kolej na grzeszki i już na luzie kończę: „...więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie serdecznie DZIĘKUJĘ”. Ksiądz w konfesjonale ryknął śmiechem na pół kościoła. Odpukał mnie i do końca mszy siedziałam purpurowa, pod ostrzałem spojrzeń moherowych beretów.

 

 

Znajomi znajomych stanowili małżeństwo mieszane polsko-japońskie, które dorobiło się dziecka. Latorośl owa historią w wieku szczenięcym pasjonować się poczęła, później zaś zainteresowanie z wiekiem rosło. Pewnego dnia, przeczytawszy kolejny rozdział jakiejś historycznej książki, młody człowiek wszedł do pokoju i pełnym oburzenia tonem stwierdził:

– Jak ja strasznie nie znoszę Ruskich!
– A dlaczego?
– Bo oni nam zabrali Kresy Wschodnie i Kuryle!!!

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Na Luzie,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 18 października 2019, 16:50   Samigraj
Jako mieszkaniec Gdyni muszę wspomnieć o tym że tutejsi kierowcy autobusów bardzo nie lubią jeździć bez swoich innych kolegów z pracy, dlatego też autobusy się spuźniają żeby na koniec 3 autobusy miały wjechać na ten sam przystanek jednocześnie.

O autorze

Smuggler

Artykuły

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z